romea - logo
18. října 2019 (pátek)
svátek má Lukáš
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Praze dnes začíná Prague Pride

Praha, 13.8.2012 12:05, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V Praze dnes začíná festival sexuálních menšin Prague Pride, který vyvrcholí v sobotu duhovým průvodem hrdosti. Stejně jako loni i letos akce komunity gayů, lesbických žen, bisexuálů a transsexuálů vyvolala odpor konzervativců, ultrakonzervativců a extremistů, kteří se chytají protestovat v ulicích.

Ultrakonzervativní iniciativa Akce D.O.S.T. chce předat své protestní nóty pražskému magistrátu a ambasádám USA, Izraele a Nizozemska, které přehlídku podpořily. Zveřejní i prohlášení zahraničních osobností, které se naopak postavily na její stranu.

Druhý ročník festivalu má motto Dáme barvy dohromady. Pořadatelé chtějí představit hlavně skupiny, které zůstávají spíš skryty. Přiblíží tak třeba život postižených leseb a gayů, transsexuálů či homosexuálních Romů. Program nabídne diskuse, výstavy, koncerty, večírky, procházky s průvodcem i bohoslužbu. V sobotu 18. srpna pak vyvrcholí pochodem z Václavského náměstí na Střelecký ostrov. Organizátoři nahlásili magistrátu 8000 účastníků.

Vedle některých konzervativců pobouřuje průvod i ultrakonzervativce a další extremisty. Vadí jim i to, že by letos měl vyrazit od sochy svatého Václava. Podle některých je to znesvěcení symbolu české státnosti. Iniciativa D.O.S.T. svolala proti průvodu shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí". Festival je podle ní obscénní a propaguje "nesnášenlivou ideologii homosexualismu". Pojem "homosexualismus" použil loni prezident Václav Klaus. Letos řekl, že vítá to, že jsou slyšet i odpůrci Prague Pride. Klausův muž Petr Hájek označil vloni lidi z LGBT komunity za devianty. Klaus se jej vzápětí zastal s tím, že výraz "deviant" je neutrální.

Přečteno: 675x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, MenšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo