romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Praze dnes začíná Prague Pride

Praha, 13.8.2012 12:05, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V Praze dnes začíná festival sexuálních menšin Prague Pride, který vyvrcholí v sobotu duhovým průvodem hrdosti. Stejně jako loni i letos akce komunity gayů, lesbických žen, bisexuálů a transsexuálů vyvolala odpor konzervativců, ultrakonzervativců a extremistů, kteří se chytají protestovat v ulicích.

Ultrakonzervativní iniciativa Akce D.O.S.T. chce předat své protestní nóty pražskému magistrátu a ambasádám USA, Izraele a Nizozemska, které přehlídku podpořily. Zveřejní i prohlášení zahraničních osobností, které se naopak postavily na její stranu.

Druhý ročník festivalu má motto Dáme barvy dohromady. Pořadatelé chtějí představit hlavně skupiny, které zůstávají spíš skryty. Přiblíží tak třeba život postižených leseb a gayů, transsexuálů či homosexuálních Romů. Program nabídne diskuse, výstavy, koncerty, večírky, procházky s průvodcem i bohoslužbu. V sobotu 18. srpna pak vyvrcholí pochodem z Václavského náměstí na Střelecký ostrov. Organizátoři nahlásili magistrátu 8000 účastníků.

Vedle některých konzervativců pobouřuje průvod i ultrakonzervativce a další extremisty. Vadí jim i to, že by letos měl vyrazit od sochy svatého Václava. Podle některých je to znesvěcení symbolu české státnosti. Iniciativa D.O.S.T. svolala proti průvodu shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí". Festival je podle ní obscénní a propaguje "nesnášenlivou ideologii homosexualismu". Pojem "homosexualismus" použil loni prezident Václav Klaus. Letos řekl, že vítá to, že jsou slyšet i odpůrci Prague Pride. Klausův muž Petr Hájek označil vloni lidi z LGBT komunity za devianty. Klaus se jej vzápětí zastal s tím, že výraz "deviant" je neutrální.

Přečteno: 683x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, MenšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo