romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Praze dnes začíná Prague Pride

Praha, 13.8.2012 12:05, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V Praze dnes začíná festival sexuálních menšin Prague Pride, který vyvrcholí v sobotu duhovým průvodem hrdosti. Stejně jako loni i letos akce komunity gayů, lesbických žen, bisexuálů a transsexuálů vyvolala odpor konzervativců, ultrakonzervativců a extremistů, kteří se chytají protestovat v ulicích.

Ultrakonzervativní iniciativa Akce D.O.S.T. chce předat své protestní nóty pražskému magistrátu a ambasádám USA, Izraele a Nizozemska, které přehlídku podpořily. Zveřejní i prohlášení zahraničních osobností, které se naopak postavily na její stranu.

Druhý ročník festivalu má motto Dáme barvy dohromady. Pořadatelé chtějí představit hlavně skupiny, které zůstávají spíš skryty. Přiblíží tak třeba život postižených leseb a gayů, transsexuálů či homosexuálních Romů. Program nabídne diskuse, výstavy, koncerty, večírky, procházky s průvodcem i bohoslužbu. V sobotu 18. srpna pak vyvrcholí pochodem z Václavského náměstí na Střelecký ostrov. Organizátoři nahlásili magistrátu 8000 účastníků.

Vedle některých konzervativců pobouřuje průvod i ultrakonzervativce a další extremisty. Vadí jim i to, že by letos měl vyrazit od sochy svatého Václava. Podle některých je to znesvěcení symbolu české státnosti. Iniciativa D.O.S.T. svolala proti průvodu shromáždění na "obranu hrdosti normálních lidí". Festival je podle ní obscénní a propaguje "nesnášenlivou ideologii homosexualismu". Pojem "homosexualismus" použil loni prezident Václav Klaus. Letos řekl, že vítá to, že jsou slyšet i odpůrci Prague Pride. Klausův muž Petr Hájek označil vloni lidi z LGBT komunity za devianty. Klaus se jej vzápětí zastal s tím, že výraz "deviant" je neutrální.

Přečteno: 677x
 

Kam dál:

Štítky:  

Prague Pride, MenšinyHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo