romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze proběhla soutěž Zlatý hlas a soubor roku 2015

18.11.2015 16:24
Účastníci soutěže Zlatý hlas 14.11.2015 v KD Ládví (Foto: Miloš Skácel)
Účastníci soutěže Zlatý hlas 14.11.2015 v KD Ládví (Foto: Miloš Skácel)

V Kulturním domě Ládví se v sobotu 14. listopadu 2015 za podpory MČ Praha 8 uskutečnila obnovená soutěž pro děti Zlatý hlas a soubor roku. Akci pořádal spolek O Roma Dživen ve spolupráci s o. s. Cikne Čhave. Děti ve věku od 6 do 18 let z celé České republiky se o vítězství utkaly v kategoriích zpěv a nejlepší taneční soubor.

Celou akcí provázeli mladí moderátoři Robert Šenki junior a Alena Richterová.

Ve dvanáctičlenné porotě zasedli zpěváci ze skupiny Funky Brothers, romské osobnosti jako Štefan Goral, romská poradkyně Božena Fílová, ředitelka organizace Slovo 21 Jelena Silajdžič, hudebník Milan "Bingáč" Demeter, ředitelka organizace Romodrom Marie Gailová a další.

Čestnou předsedkyní poroty se stala místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová. „Soutěž Zlatý hlas a soubor roku je velkým přínosem zejména pro samotné mladé účastníky, kteří dostanou příležitost představit svůj um před širokou veřejností. Zároveň napomáhá romské komunitě prezentovat její jedinečnou kulturní a jazykovou svébytnost,“ říká místostarostka Alena Borhyová.

Skvělá atmosféra bavila celé sobotní odpoledne zaplněný velký sál kulturního domu. Soutěže se zúčastnilo 17 zpěváků a zpěvaček, které průběžně doprovázela kapela Bengas. Vystoupilo celkem 16 tanečních souborů, od těch tradičních v krojích až po street dance.

Přečteno: 642x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kultura, Tanec, Zpěv, Děti, Praha, Praha 8, Romové, Talent, AkceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo