romea - logo
19. června 2019 (středa)
svátek má Leoš
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Praze se bude řešit odškodnění Romkám, které byly násilně sterilizované

31.5.2016 22:18
Ilustrační FOTO: Romea.cz
Ilustrační FOTO: Romea.cz

Ústředním tématem konference pořádané Úřadem pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Praze ve středu 1. června bude zajištění spravedlnosti a odškodnění romských žen, které se staly obětí nucených sterilizací v České republice.

Tato konference bude čerpat ze zkušeností a osvědčených postupů po celé Evropě a poskytne představitelům vlády, obětem z řad romských žen, zástupcům romských a dalších organizací občanské společnosti, mezinárodním odborníkům a zástupcům OSN, Rady Evropy a OBSE / ODIHR fórum pro dialog o potřebě zavést určité mechanismy, které by obětem sterilizací zajistily přístup ke spravedlnosti a odškodnění.

Hlavními řečníky na této akci bude poslankyně Evropského parlamentu Soraya Post, členka Výboru OSN pro odstranění všech forem diskriminace žen Lia Nadaraia, náměstek ředitele Spolkového úřadu pro justici ve Švýcarsku Luzius Mader, zástupkyně Skupiny žen poškozených nucenou sterilizací Elena Gorolová a hlavní poradkyně Kontaktního místa OBSE pro záležitosti Romů a Sintů Mirjam Karoly.

Přečteno: 3184x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sterilizace, OBSE, odškodněníHLAVNÍ ZPRÁVY

Setkání romských studentů Baruvas v Týnci nad Sázavou (květen 2019) (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoROMEA spustila kampaň na podporu romských studentů. Zapojit se můžete i vy!

11.6.2019 11:45
ROMEA spustila další fundrasingovou kampaň na podporu romských studentů středních a vyšších odborných škol, tentokrát s názvem Společně to dokážeme. Pětiletý projekt Romský stipendijní program pro studenty SŠ a VOŠ odstartovala ROMEA v ropce 2016. Za tu doby podpořila stipendiem 198 studentů středních a vyšších odborných škol, umožnila studentům zúčastnit se 283 vzdělávacích kurzů, doučování nebo školních exkurzí a uspořádala 9 studentských setkání BARUVAS pro 215 studentů.
 celý článek

Památník v Lidicích. (FOTO: Wikipedia.org)

Před 77 lety vypálili nacisté Lidice. V sobotu proběhne v památníku pietní akt

10.6.2019 15:56
V sobotu 15. června od 10:00 proběhne v Památníku Lidice Pietní vzpomínka k 77. výročí vyhlazení obce Lidice a osady Ležáky. V Ležácích se vzpomínková akce uskuteční v neděli 23. června.
 celý článek

--ilustrační foto--

Několik bitek v Kojetíně, medializuje se pouze ta "romská", starosta píše o "cikánském zlořádu"

10.6.2019 14:37
Na Masarykově náměstí v Kojetíně došlo v pátek 7.června večer k hromadné rvačce dvou skupin lidí. Podle starosty obce Leoše Ptáčka šlo o místní Romy. Zraněni byli dva lidé, došlo k poškození automobilu a střelbě z plynové pistole. Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo