romea - logo
18. září 2020 (pátek)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze se bude řešit odškodnění Romkám, které byly násilně sterilizované

31.5.2016 22:18
Ilustrační FOTO: Romea.cz
Ilustrační FOTO: Romea.cz

Ústředním tématem konference pořádané Úřadem pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Praze ve středu 1. června bude zajištění spravedlnosti a odškodnění romských žen, které se staly obětí nucených sterilizací v České republice.

Tato konference bude čerpat ze zkušeností a osvědčených postupů po celé Evropě a poskytne představitelům vlády, obětem z řad romských žen, zástupcům romských a dalších organizací občanské společnosti, mezinárodním odborníkům a zástupcům OSN, Rady Evropy a OBSE / ODIHR fórum pro dialog o potřebě zavést určité mechanismy, které by obětem sterilizací zajistily přístup ke spravedlnosti a odškodnění.

Hlavními řečníky na této akci bude poslankyně Evropského parlamentu Soraya Post, členka Výboru OSN pro odstranění všech forem diskriminace žen Lia Nadaraia, náměstek ředitele Spolkového úřadu pro justici ve Švýcarsku Luzius Mader, zástupkyně Skupiny žen poškozených nucenou sterilizací Elena Gorolová a hlavní poradkyně Kontaktního místa OBSE pro záležitosti Romů a Sintů Mirjam Karoly.

Přečteno: 3208x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sterilizace, OBSE, odškodněníHLAVNÍ ZPRÁVY

Romové na Prague Pride 13. 8. 2016 (FOTO: Yveta Kenety, Romea.cz)

Přes 60 procent Čechů aktivních na internetu si myslí, že Romové jsou zvýhodňováni

10.9.2020 13:41
Polovina Čechů, kteří jsou aktivní na internetu, se ztotožňuje s tvrzením, že národnostní menšiny mají v České republice lepší podmínky než většina, a to alespoň v některých případech. Každý pátý se pak domnívá, že to platí bezvýhradně. Pokud jde o konkrétní národnostní menšiny v České republice, respondenti ve výzkumu nejčastěji zmiňovali romskou menšinu, názory na její situaci se však různily: zatímco 23 % dotázaných ji u nás považuje za znevýhodňovanou, v očích 63 % Čechů je naopak zvýhodňována.
 celý článek

Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. (FOTO: Zdeněk Ryšavý, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Konference sociální bydlení v českých obcích - zkušenosti z praxe

8.9.2020 23:10
Ministerstvo práce sociálních věcí (MPSV) uspořádalo ve středu 9. 9. 2020 v rámci projektu Podpora sociálního bydlení konferenci s názvem „Sociální bydlení v českých obcích – zkušenosti z praxe“. ROMEA TV odvysílala celou konferenci v přímém přenosu.
 celý článek

Debata proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále brněnského divadla Husa na provázku.

videoVIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34
V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo