romea - logo
27. září 2022 (úterý)
svátek má Jonáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Praze se bude řešit odškodnění Romkám, které byly násilně sterilizované

31.5.2016 22:18
Ilustrační FOTO: Romea.cz
Ilustrační FOTO: Romea.cz

Ústředním tématem konference pořádané Úřadem pro demokratické instituce a lidská práva (ODIHR) Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE) v Praze ve středu 1. června bude zajištění spravedlnosti a odškodnění romských žen, které se staly obětí nucených sterilizací v České republice.

Tato konference bude čerpat ze zkušeností a osvědčených postupů po celé Evropě a poskytne představitelům vlády, obětem z řad romských žen, zástupcům romských a dalších organizací občanské společnosti, mezinárodním odborníkům a zástupcům OSN, Rady Evropy a OBSE / ODIHR fórum pro dialog o potřebě zavést určité mechanismy, které by obětem sterilizací zajistily přístup ke spravedlnosti a odškodnění.

Hlavními řečníky na této akci bude poslankyně Evropského parlamentu Soraya Post, členka Výboru OSN pro odstranění všech forem diskriminace žen Lia Nadaraia, náměstek ředitele Spolkového úřadu pro justici ve Švýcarsku Luzius Mader, zástupkyně Skupiny žen poškozených nucenou sterilizací Elena Gorolová a hlavní poradkyně Kontaktního místa OBSE pro záležitosti Romů a Sintů Mirjam Karoly.

Přečteno: 3285x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sterilizace, OBSE, odškodněníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo