romea - logo
19. září 2021 (neděle)
svátek má Zita

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V pražském Ponrepu probíhá minifestival filmů o migraci

25.5.2016 17:25
Migfilm - minifestival filmů o migraci.
Migfilm - minifestival filmů o migraci.

V pražském kině Ponrepo probíhá minifestival filmů o migraci Migfilm. Představuje filmy a dokumenty, zve na diskuse a komentovanou procházku. Ta má představit příběh uprchlíka Norberta Auerbacha. O něm pojednává i film Od žluté hvězdy k Růžovému panterovi.

Od 20:00 mohou návštěvníci shlédnout film Jsme mladí, jsme silní německého režiséra Burhana Qurbaniho. Dramatický snímek zachycuje rasové nepokoje, které před více než dvaceti lety zachvátily Německo.

Příběh se odehrává v srpnu 1992, kdy rouzbouřený dav v německém Rostocku napadl sídliště obydlené uprchlíky a imigranty žádajícími o azyl. Stefan, Robbie a jejich parta se poflakují po okolí a potyčky s policií a uprchlíky jsou vítaným zpestřením jejich prázdných dní. Stefanův otec, místní politik, se snaží situaci uklidnit a najít řešení, ale jen bezmocně naráží na překážky. Lien a její vietnamská rodina chce v Německu zůstat, mají zde práci i přátele, ale s postupujícími dny a rostoucím napětím se začínají bát o své životy. Film představuje tři pohledy na jednu událost spojené v napínavém dramatu plném silných hereckých výkonů.

Vstup na festival je zdarma. Po promítání budou diskutovat režisérka Olena Fedyuk, vědecký pracovník FES Prag Thomas Oellermann a ředitel Romea.cz Zdeňek Ryšavý. Pořádá Multikulturní centrum Praha a Friedrich-Ebert Stiftung Praha v rámci cyklu Lidová škola migrace.

Přečteno: 783x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Film, Festival, MigraceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo