romea - logo
29. března 2020 (neděle)
svátek má Taťána
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Předlicích a Krásném Březně je několik lidí nakaženo úplavicí

26.2.2020 11:23
Chudinské ghetto v Předlicích (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)
Chudinské ghetto v Předlicích (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

V Ústí nad Labem vzrostl počet lidí s úplavicí. V polovině února bylo nakažených 5 osob, nyní má nemoc deset lidí, z toho osm dětí. Všichni nakažení se léčí v izolaci na infekčním oddělení v nemocnici. Nemoc se šíří především mezi obyvateli ve čtvrti Předlice a několik nakažených lidí je hlášeno i v části Krásné Březno.

Nákaza způsobuje průjmy a zvracení, vysoké horečky a křečovité bolesti břicha. Poslední dva laboratorně potvrzené případy se objevily o víkendu. Netýkají se dětí, které by navštěvovaly kolektiv. „Jsou to všechno buď malé děti, nebo dospělé osoby," uvedla Eva Patrasová z protiepidemického odboru krajské hygienické stanice .

Hygienici kontrolují, zda rodiny, u nichž se úplavice vyskytla, navštívily lékaře, a doporučují opatření v domácnostech. „Je to zejména dezinfekce povrchů, členové rodin se poučují o hygieně rukou a dospělým zdůrazňujeme, že mytí rukou musí kontrolovat u dětí. V rodinách se provádějí tři kontrolní výtěry na případný záchyt onemocnění," uvedla epidemioložka.

Průběh nemoci je individuální. Někteří z nemocných dostali antibiotika. Dokud nebudou negativní, musí zůstat na infekčním oddělení.

Úplavice se objevila ve čtvrti Předlice, kde hygienici nařídili preventivní opatření v místní základní škole. „Tato skupina obyvatel migruje přes město, dvě z rodin, kde se nemoc vyskytla, bydlely vedle sebe v Krásném Březně. Ohniskem tak nejsou jen Předlice," uvedla Patrasová.
Přečteno: 1110x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nemocnice, Ústí nad Labem, Romové, PředliceHLAVNÍ ZPRÁVY

Peter Pollák, bývalý zplnomocněnec Slovenské republiky pro romské komunity, při rozhovoru server Romea.cz (FOTO: Romea.cz)

Slovensko bude mít nového zmocněnce pro romské komunity. Peter Pollák chce, aby to byl Rom

27.3.2020 14:20
Europoslanec a člen předsednictva hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti (OĽANO) Peter Pollák má na starosti výběr nového zmocněnce vlády pro romské komunity na Slovensku.
 celý článek

Pavlína Matiová ve videoklipu Phiras dujdženore

videoPavlína Matiová má nový videoklip! Píseň Phiras dujdženore nazpívala se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem

26.3.2020 20:15
Zpěvačka a herečka Pavlína Matiová vydala nový videoklip, tentokrát se zakladatelem legendárních Terne čhave Romanem Zorbou Horváthem. Píseň Phiras dujdženore z připravovaného alba Fusion spatřila světlo světa v neděli 22. 3. 2020.
 celý článek

Blízký spolupracovník Tomia Okamury a bývalý tajemník klubu Svobody a přímé demokracie (SPD) Jaroslav Staník (FOTO: internetové stránky SPD)

Soud odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Staníka, dostal podmínku. Romy a Židy chtěl střílet hned po narození

26.3.2020 12:10
Nejvyšší soud (NS) odmítl dovolání bývalého tajemníka SPD Jaroslava Staníka. Za výroky na adresu homosexuálů, Romů a Židů dostal roční podmíněný trest. Podle pravomocného verdiktu měl Staník také zaplatit 70.000 korun. Soud se dovoláním zabýval neveřejně, výsledek je patrný z databáze InfoSoud, ČTK jej potvrdila mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 1 Dana Šindelářová. Odůvodnění zatím není dostupné.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo