romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Předlicích a Krásném Březně je několik lidí nakaženo úplavicí

26.2.2020 11:23
Chudinské ghetto v Předlicích (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)
Chudinské ghetto v Předlicích (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

V Ústí nad Labem vzrostl počet lidí s úplavicí. V polovině února bylo nakažených 5 osob, nyní má nemoc deset lidí, z toho osm dětí. Všichni nakažení se léčí v izolaci na infekčním oddělení v nemocnici. Nemoc se šíří především mezi obyvateli ve čtvrti Předlice a několik nakažených lidí je hlášeno i v části Krásné Březno.

Nákaza způsobuje průjmy a zvracení, vysoké horečky a křečovité bolesti břicha. Poslední dva laboratorně potvrzené případy se objevily o víkendu. Netýkají se dětí, které by navštěvovaly kolektiv. „Jsou to všechno buď malé děti, nebo dospělé osoby," uvedla Eva Patrasová z protiepidemického odboru krajské hygienické stanice .

Hygienici kontrolují, zda rodiny, u nichž se úplavice vyskytla, navštívily lékaře, a doporučují opatření v domácnostech. „Je to zejména dezinfekce povrchů, členové rodin se poučují o hygieně rukou a dospělým zdůrazňujeme, že mytí rukou musí kontrolovat u dětí. V rodinách se provádějí tři kontrolní výtěry na případný záchyt onemocnění," uvedla epidemioložka.

Průběh nemoci je individuální. Někteří z nemocných dostali antibiotika. Dokud nebudou negativní, musí zůstat na infekčním oddělení.

Úplavice se objevila ve čtvrti Předlice, kde hygienici nařídili preventivní opatření v místní základní škole. „Tato skupina obyvatel migruje přes město, dvě z rodin, kde se nemoc vyskytla, bydlely vedle sebe v Krásném Březně. Ohniskem tak nejsou jen Předlice," uvedla Patrasová.
Přečteno: 1351x
 

Kam dál:

Štítky:  

Nemocnice, Ústí nad Labem, Romové, PředliceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo