romea - logo
29. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Silvie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V sobotu 13. 5. se koná pietní akt k uctění obětí tábora v Letech. Muzeum romské kultury vypraví zdarma autobus

25.4.2017 12:49
Pámátník v Letech u Písku.  Foto: František Kostlán
Pámátník v Letech u Písku. Foto: František Kostlán

Výbor pro odškodnění romského holokaustu pořádá pietní akt k uctění památky obětí, kteří zahynuli v cikánském táboře v Letech u Písku. Muzeum romské kultury v Brně vyzývá všechny občany, aby v sobotu 13.5.2017 přijeli do Letů u Písku a společně uctili památku obětí tohoto neštěstí.

Muzeum romské kultury v Brně zdarma vypravuje autobus, který 13.5.2017 v 8 ráno vyjede do Let. Využijte možnosti se zdarma dopravit a zúčastnit se tak tohoto pietního aktu. Místa v autobuse, který bude vyjíždět z Muzea rezervujte na emailové adrese sekretariat@rommuz.cz nebo na telefonních číslech 545 581 206, 775 972 782.

Program pietního aktu, který má pod záštitou Výbor pro odškodnění romského holokaustu začíná v sobotu od 12:00 do 14:30 hodin, dále se shromáždění přesune na farní hřbitov do Mirovic.

V táboře v Letech bylo převedeno přes 1.300 romských mužů, žen a dětí, kteří zde žili v nelidských a nedůstojných podmínkách, ty si následně vyžádaly 327 životů. Více jak 500 Romů bylo dále odvezeno do koncentračního tábora v Osvětimi, odkud se skoro nikdo živ nevrátil. Přijďte si všichni společně připomenout památku obětí, které podlehly útrapám letského tábora.

Přečteno: 1606x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Pietní akce, Holocaust, Muzeum romské kultury, Lety u PískuHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo