romea - logo
28. listopadu 2021 (neděle)
svátek má René

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Sokolově má vzniknout velké komunitní centrum pro chudé děti

Sokolov, 5.11.2012 12:49, (ROMEA)
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

V Sokolově má vzniknout velké komunitní centrum hlavně pro děti z chudých rodin. Město jej prý nechá vybudovat v jídelně zrušené základní školy v Sokolovské ulici. Díky dvanáctimilionové investici budou mít děti k dispozici třeba počítačovou učebnu, posilovnu, kuchyň, nebo pec pro vypalování keramiky. Informuje o tom iDnes.cz.

Zřízení centra pro využití volného času v někdejší jídelně takzvané romské školy definitivně potvrdili minulý týden sokolovští zastupitelé. Mnozí z nich nápad velmi tvrdě kritizovali. Považují ho za příliš luxusní a drahý. A navíc jen pro úzkou skupinu asi stovky klientů, u kterých není jisté, zda za zábavou a poučením přijdou.

"Investovat tolik peněz do devadesáti lidí mi připadá zbytečně velikášské," prohlásil místostarosta Ladislav Sedláček. Zastupitel a hejtman Josef Novotný namítal, že když si Sokolov záležitost pohlídá, bude užitečná.

Město přitom nebude stát celý projekt ani korunu. Rekonstrukci a zateplení jídelny zaplatí Evropská unie. Stejně tak provoz (ale zatím jen do poloviny roku 2014), který má stát 4,5 milionu korun ročně, především kvůli nákladům na mzdy deseti zaměstnanců. Chod centra dostanou na starost neziskové organizace (například Člověk v tísni a možná i další), jež si město vybere. Najdou tu také lepší a komfortnější prostředí.

Že Sokolov peníze dostane a nebude muset utrácet ze svého rozpočtu, slibuje vládní Agentura pro sociální začleňování. Ta projekt v Sokolově i v dalších městech prosazuje. "Zařízení děti 'nasaje', nabídne jim atraktivní využití volného času. Neumím si představit nic zajímavějšího a prospěšnějšího. Podobně to už funguje v Mostě a Chebu. Pro Sokolov jde o poslední příležitost, jak dosáhnout na finance evropských fondů," argumentoval ředitel agentury Martin Šimáček.

Zastupitelé schválili centrum ve zmatcích. Už v červnu ho odsouhlasili s tím, že se k němu vrátí ještě později. Minulý čtvrtek, po ostré hodinové diskusi plné vážných pochybností o smysluplnosti centra, hlasovali neúspěšně o zrušení červnového usnesení.

iDnes.cz
Přečteno: 445x
 

Kam dál:

Štítky:  

Zábava, Sociální vyloučení, SokolovHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo