romea - logo
19. srpna 2022 (pátek)
svátek má Ludvík

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Sokolově napadla skupina agresivních mladíků romské dítě a pak další Romy. Eskalaci konfliktu zabránila policie, která celý incident vyšetřuje

24.7.2021 15:20
V Sokolově došlo v pátek 23. 7. 2021 ke konfliktu mezi místními Romy a skupinou vodáků (FOTO: Facebook.com, koláž: Romea.cz)
V Sokolově došlo v pátek 23. 7. 2021 ke konfliktu mezi místními Romy a skupinou vodáků (FOTO: Facebook.com, koláž: Romea.cz)

V Sokolově napadla skupina agresivních mladíků místní Romy. Věc začala ihned řešit Policie. Agresoři nebyli místní, přijeli z Prahy do Sokolova na vodu a nejprve zaútočili na romské dítě, pak napadli i další Romy. Na místě zasahovalo několika složek Policie České republiky. Na místě byli také psovodi.

VIDEO

První zprávy o konfliktu se na sociálních sítích objevily v podvečer, kdy několik lidí živě vysílalo od tamní sportovní haly, kde policie vytvořila kordon, aby od sebe obě strany oddělila. Jeden z aktérů konfliktu, který ještě v noci vysílal z nemocnice, útočníky popsal jako skupinu lidí, kteří se chovali problematicky hned od příjezdu do Sokolova. Močili na veřejnosti a jakmile viděli skupinu Romů, napadli je.

Ve videu napadený ukazuje několik zraněných/ošetřených lidí a následně popisuje policejní zákrok, který byl podle Romů neadekvátní situaci a spíše ochraňoval útočníky. Ti měli být údajně po krátkém výslechu na místě propuštěni. Několik minut potom měli zbít dalšího Roma, tentokrát čtrnáctileté chlapce.

Podle policie nedošlo k eskalaci konfliktu hlavně proto, že na místě zasahovalo tolik policistů.

„Naštěstí tak během potyčky nedošlo k žádnému vážnému zranění. Incidentem se policisté intenzivně zabývají. Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví,“ řekl pro zpravodajský server Romea.cz tiskový mluvčí PČR pro Sokolovsko Jakub Kopřiva, který ale zároveň doplnil, že všichni aktéři konfliktu budou vyslechnuti a pokud se v průběhu vyšetřování ukáže, že došlo k větším zraněním, může se celá věc překvalifikovat na přísnější trestný čin.

Podle informací zpravodajského serveru Romea.cz utrpěla jedna Romka zlomeninu ruky, kterou jí způsobil jeden z útočníků, který jí kopl.

Celý konflikt popisuje na Facebooku další přímý aktér, Emil Karička. Ten ve videu popisuje, jak vodáci napadli první romské dítě a ve videu ukazuje krvavé stopy, které po napadení zůstaly na asfaltové cestě. Následně popisuje, jak vodáci napadli ostatní Romy. „Říkali černé svině, zabijeme vás, do plynu s váma,“ říká Emil Karička ve videu na sociální síti.

Policie zahájila výslechy krátce po konfliktu, další výslechy aktérů konfliktu probíhají i dnes.

VIDEO

Přečteno: 34923x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, Rasismus, konflikt, Násilí, Násilí z nenávisti, Soužití, rvačkaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo