romea - logo
10. července 2020 (pátek)
svátek má Libuše/Amálie
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Sokolově se odehrál romský fotbalový turnaj

Sokolov, 23.8.2012 9:58, (ROMEA)

Sokolovské hřiště s umělým trávníkem na Bohemii hostilo v sobotu 18. srpna 1. Romský fotbalový turnaj organizátora Vojty Pačana. Sjela se na něj zhruba stovka hráčů z devíti měst. Své týmy složené převážně z romských fotbalistů tak měl Cheb, Chodov, Karlovy Vary, Kraslice, Ostrov, Plzeň, Rotava, Sokolov a Vintířov. Informoval o tom server Západ.cz.

Pořadatel odhaduje, že desetina hráčů je registrována a hraje různé klubové soutěže až po krajský přebor. K zápasům nastupovala šestičlenná družstva. "Hraje se systémem 5+1, malá domů, bez ofsajdů a hraje se 2 x 12 minut. Hraje se na dvě skupiny, protože je hodně mančaftů, bylo by hodně zápasů, tak se hraje na dvou hřištích," uvedl pořadatel Vojtěch Pačan.

Třetí místo obsadil domácí sokolovský fotbalový tým. Druzí skončili zástupci z Karlových Varů. Z prvenství se radovali fotbalisté z Vintířova. Pro tři vítězné týmy byly připraveny medaile, diplomy, i poháry a věcné ceny.

Nejlepším hráče turnaje se 14 góly byl Gašpar z vintířovského družstva, který se ale vyhlášení neúčastnil. Pořadatel poděkoval všem za účast a pozval všechny na příští rok.

Akci doplnily hudebním vystoupením kapely z Kladna, Ústí Relax, a Bubenčík z Kynšperka. Pro děti byl připraven malý bazén a sportovní hry. Město Sokolov poskytlo stan a Správa sportovních zařízení pronajala hřiště a šatny.

ryz, Západ.cz
Přečteno: 1151x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kopaná, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

Dokumentární film LETY

videoV Kampusu Hybernská se bude promítat dokumentární film LETY. Následovat bude debata s Renatou Berkyovou

8.7.2020 16:44
Ve čtvrtek 16. července od 18 hodin se v Kampusu Hybernská bude promítat celovečerní dokumentární film LETY. Romští tvůrci ve filmu zachycují snahy mnoha aktérů o odstranění vepřína i přetrvávající debatu o historii místa tzv. cikánského tábora. Po promítání bude následovat debata se spoluautorkou dokumentu Renatou Berkyovou.
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

Lubomír Volný a Miroslav Kalousek se ve sněmovně přetahovali o nápis All Lives Matter. Malá černošská holčička vysvětluje co znamená heslo Black Lives Matter (Koláž: Romea.cz)

Je heslo Black Lives Matter rasistické? Volný provokoval ve sněmovně, Kalousek zasahoval. Vysvětlení nabízí malá černošská holčička

7.7.2020 22:25
O rozruch ve sněmovním jednacím sále se dnes postaral nezařazený poslanec Lubomír Volný (Jednotní). Navrhoval, aby dolní komora vyslovila souhlas s výrokem prezidenta Miloše Zemana, že je heslo amerických protestů Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) rasistické.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo