romea - logo
14. srpna 2022 (neděle)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

V Sokolově se odehrál romský fotbalový turnaj

Sokolov, 23.8.2012 9:58, (ROMEA)

Sokolovské hřiště s umělým trávníkem na Bohemii hostilo v sobotu 18. srpna 1. Romský fotbalový turnaj organizátora Vojty Pačana. Sjela se na něj zhruba stovka hráčů z devíti měst. Své týmy složené převážně z romských fotbalistů tak měl Cheb, Chodov, Karlovy Vary, Kraslice, Ostrov, Plzeň, Rotava, Sokolov a Vintířov. Informoval o tom server Západ.cz.

Pořadatel odhaduje, že desetina hráčů je registrována a hraje různé klubové soutěže až po krajský přebor. K zápasům nastupovala šestičlenná družstva. "Hraje se systémem 5+1, malá domů, bez ofsajdů a hraje se 2 x 12 minut. Hraje se na dvě skupiny, protože je hodně mančaftů, bylo by hodně zápasů, tak se hraje na dvou hřištích," uvedl pořadatel Vojtěch Pačan.

Třetí místo obsadil domácí sokolovský fotbalový tým. Druzí skončili zástupci z Karlových Varů. Z prvenství se radovali fotbalisté z Vintířova. Pro tři vítězné týmy byly připraveny medaile, diplomy, i poháry a věcné ceny.

Nejlepším hráče turnaje se 14 góly byl Gašpar z vintířovského družstva, který se ale vyhlášení neúčastnil. Pořadatel poděkoval všem za účast a pozval všechny na příští rok.

Akci doplnily hudebním vystoupením kapely z Kladna, Ústí Relax, a Bubenčík z Kynšperka. Pro děti byl připraven malý bazén a sportovní hry. Město Sokolov poskytlo stan a Správa sportovních zařízení pronajala hřiště a šatny.

ryz, Západ.cz
Přečteno: 1222x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kopaná, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo