romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

V Sokolově se odehrál romský fotbalový turnaj

Sokolov, 23.8.2012 9:58, (ROMEA)

Sokolovské hřiště s umělým trávníkem na Bohemii hostilo v sobotu 18. srpna 1. Romský fotbalový turnaj organizátora Vojty Pačana. Sjela se na něj zhruba stovka hráčů z devíti měst. Své týmy složené převážně z romských fotbalistů tak měl Cheb, Chodov, Karlovy Vary, Kraslice, Ostrov, Plzeň, Rotava, Sokolov a Vintířov. Informoval o tom server Západ.cz.

Pořadatel odhaduje, že desetina hráčů je registrována a hraje různé klubové soutěže až po krajský přebor. K zápasům nastupovala šestičlenná družstva. "Hraje se systémem 5+1, malá domů, bez ofsajdů a hraje se 2 x 12 minut. Hraje se na dvě skupiny, protože je hodně mančaftů, bylo by hodně zápasů, tak se hraje na dvou hřištích," uvedl pořadatel Vojtěch Pačan.

Třetí místo obsadil domácí sokolovský fotbalový tým. Druzí skončili zástupci z Karlových Varů. Z prvenství se radovali fotbalisté z Vintířova. Pro tři vítězné týmy byly připraveny medaile, diplomy, i poháry a věcné ceny.

Nejlepším hráče turnaje se 14 góly byl Gašpar z vintířovského družstva, který se ale vyhlášení neúčastnil. Pořadatel poděkoval všem za účast a pozval všechny na příští rok.

Akci doplnily hudebním vystoupením kapely z Kladna, Ústí Relax, a Bubenčík z Kynšperka. Pro děti byl připraven malý bazén a sportovní hry. Město Sokolov poskytlo stan a Správa sportovních zařízení pronajala hřiště a šatny.

ryz, Západ.cz
Přečteno: 1147x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kopaná, SportHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo