romea - logo
31. října 2020 (sobota)
svátek má Štěpánka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Romský benefiční koncert v Tanvaldu podpoří dětskou onkologii

25.8.2015 11:12
Ilustrační foto: Lukáš Houdek
Ilustrační foto: Lukáš Houdek

Romská umělecká dílna v čele s Patrikem Kotlárem pořádá již tuto středu 26. srpna v Tanvaldu svůj vůbec první benefiční koncert. Návštěvníci se mohou těšit na pořádnou dávku kultury. Odpolední program bude ve znamení tance, hudby a zpěvu. Výtěžek z akce bude věnován na pomoc dětskému oddělení onkologie Nemocnice Praha – Motol.

Na koncertu se představí umělci z celého regionu. K vidění budou taneční soubory z Romské umělecké dílny P.K., NZDM Tanvald a Nového Města pod Smrkem, řada hudebních uskupení i sólových zpěváků a muzikantů z Tanvaldska, Harrachova, Liberce a vystoupí i další hosté.

Ten, kdo přijde, si kromě zábavy a zážitků odnese také dobrý pocit. Symbolické vstupné ve výši 50 korun pomůže nemocným dětem, které se léčí na onkologii v pražském Motole. Benefici svou účastí podpoří také náměstkyně hejtmana Libereckého kraje, pověřená řízením resortu sociálních věcí, Lenka Kadlecová.

Na benefiční koncert můžete ve středu dorazit již od 14 hodin. Začíná Na Břízkách (nad koupalištěm) v Tanvaldu. Vystoupení budou probíhat přibližně do 16 hodin. Následovat bude pro zájemce od 16.30 do 18.00 After party.

Přečteno: 531x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

benefiční koncert, Tanvald, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo