romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: "Péťa měl v Ordinaci šikanovat chlapečky, zakázal jsem mu to," říká Václav Marhoul

7.6.2021 14:30

Pozvání k rozhovoru ROMEA TV tentokrát přijal režisér Václav Marhoul. S Patrikem Bangou si povídali (nejen) o obsazování romských herců ve filmech a seriálech. Kolik je asi v České republice romských herců? A proč nejčastěji hrají stereotypní role? Přijalo by publikum, kdyby Jamese Bonda hrála žena nebo herec tmavé pleti?

„Aby se v rámci přemrštěné korektnosti obsazovaly historické postavy, které jsou určité národnosti nebo rasy, je podle mě nesmysl. Držel bych se toho, co kdy bylo napsáno,“ říká v rozhovoru Marhoul.

Zatím poslední snímek, kterého se ujal jako režisér, scénárista a producent, je celovečerní film Nabarvené ptáče. V příběhu o malém chlapci, který během 2. světové války putuje východoevropským venkovem, ztvárnil hlavní roli Petr Kotlár. Po filmu dostal nabídku na roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě.

„Produkce chtějí vyhovět názoru většinové předsudečné společnosti. Péťa měl hrát v Ordinaci zlé cikánské dítě a měl šikanovat chudáky bílé chlapečky. Role byla absolutně stereotypní, proto jsem mu to zakázal,“ popisuje pro ROMEA TV Marhoul. I když zahrát si v tomto seriálu, a to nejlépe s hercem Radimem Fialou, bylo Péťovým velkým snem, nakonec se rozhodl roli odmítnout.

„Ve chvíli, kdy pro vás bude normální, že Rom hraje primáře kardiochirurgie, tak   to bude v pořádku,“ říká Marhoul. Na premiéru rozhovoru se podívejte dnes ve 20:00 na ROMEA TV.

Přečteno: 1390x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Film, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo