romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: "Teď bych rád bojoval za profesionály," říká amatérský mistr světa v kickboxu Václav Sivák

17.1.2020 18:10

Romea TV vám přináší portrét úřadujícího mistra světa Wako v disciplíně K1. V kategorii do 65,5 kg se jím 25. října loňského roku stal talentovaný ostravský rodák Václav Sivák. Navštívili jsme jej v jeho rodném městě, zpovídali jeho i tátu, který svého syna ke sportu od mala vede. Věnoval se nám i jeden z jeho trenérů. Viděli jsme, jak Vašek Sivák trénuje, ptali se na to, co se změnilo, jak se v průběhu Mistrovství světa v Sarajevu cítil, co plánuje dál. Od naší návštěvy na konci listopadu vyhrál Vašek junior další zápasy a rád by se probojoval k profesionálům. Teď se chystá letět trénovat do Thajska, má nové manažery, kteří mu pomáhají s publicitou. Sport je pro něj láskou a životním stylem, za nimž stojí spousta dřiny a odříkání. A touhy být i nadále nejlepší!

brf, th, jab, lc
Přečteno: 1174x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Romové, Ocenění, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo