romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ve středu proběhne u památníku Milady Horákové happening za zachování ministra pro lidská práva

5.12.2017 15:52
Logo akce pořádané neziskovou sítí Česká ženská lobby
Logo akce pořádané neziskovou sítí Česká ženská lobby

Ve středu 6. 12. 2017 se bude konat celodenní happening za zachování postu ministra pro lidská práva a posílení lidskoprávní agendy v nové vládě. Začátek akce, kterou pořádá síť neziskových organizací Česká ženská lobby, je v 9:30 u pomníku Milady Horákové ve Sněmovní ulici v Praze na Malé Straně.

Organizátoři a organizátorky happeningu chtějí v den, kdy Andrej Babiš ponese na Hrad svůj návrh na složení vlády, položením květiny u památníku Milady Horákové veřejně vyjádřit rozčarování a nesouhlas s tím, že se v nové vládě nepočítá s postem ministra či ministryně pro lidská práva. Upozorňují také na skutečnost, že zároveň není jasné, co bude s agendou lidských práv, která je v současné době organizačně začleněna pod Úřadem vlády ČR.

Ve facebookové pozvánce k akci pořadatelé uvádějí: "Považujeme za zásadně důležité, aby byl nejen zachován post ministra či ministryně pro lidská práva, ale také aby tato průřezová agenda zůstala začleněna pod Úřadem vlády ČR. Dále aby zůstala jako jeden funkční celek, protože jedině tak je možné ji zodpovědně a informovaně vykonávat. Požadujeme rovněž, aby zůstal zachován stávající systém a kontinuita poradních orgánů vlády, tzv. rad a výborů, pro oblast lidských práv, neboť jej považujeme za vhodný a fungující nástroj komunikace vlády ČR s občanskou společností a dalšími důležitými skupinami ve společnosti, na prvním místě zaměstnanci a zaměstnavateli."

K akci vznikla také pozvánka na Facebooku - více informací získáte ZDE.

Přečteno: 1328x
 

Kam dál:

Štítky:  

Happening, ministr pro lidská práva, Vláda, Andrej BabišHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo