romea - logo
26. října 2021 (úterý)
svátek má Erik

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ve středu proběhne u památníku Milady Horákové happening za zachování ministra pro lidská práva

5.12.2017 15:52
Logo akce pořádané neziskovou sítí Česká ženská lobby
Logo akce pořádané neziskovou sítí Česká ženská lobby

Ve středu 6. 12. 2017 se bude konat celodenní happening za zachování postu ministra pro lidská práva a posílení lidskoprávní agendy v nové vládě. Začátek akce, kterou pořádá síť neziskových organizací Česká ženská lobby, je v 9:30 u pomníku Milady Horákové ve Sněmovní ulici v Praze na Malé Straně.

Organizátoři a organizátorky happeningu chtějí v den, kdy Andrej Babiš ponese na Hrad svůj návrh na složení vlády, položením květiny u památníku Milady Horákové veřejně vyjádřit rozčarování a nesouhlas s tím, že se v nové vládě nepočítá s postem ministra či ministryně pro lidská práva. Upozorňují také na skutečnost, že zároveň není jasné, co bude s agendou lidských práv, která je v současné době organizačně začleněna pod Úřadem vlády ČR.

Ve facebookové pozvánce k akci pořadatelé uvádějí: "Považujeme za zásadně důležité, aby byl nejen zachován post ministra či ministryně pro lidská práva, ale také aby tato průřezová agenda zůstala začleněna pod Úřadem vlády ČR. Dále aby zůstala jako jeden funkční celek, protože jedině tak je možné ji zodpovědně a informovaně vykonávat. Požadujeme rovněž, aby zůstal zachován stávající systém a kontinuita poradních orgánů vlády, tzv. rad a výborů, pro oblast lidských práv, neboť jej považujeme za vhodný a fungující nástroj komunikace vlády ČR s občanskou společností a dalšími důležitými skupinami ve společnosti, na prvním místě zaměstnanci a zaměstnavateli."

K akci vznikla také pozvánka na Facebooku - více informací získáte ZDE.

Přečteno: 1366x
 

Kam dál:

Štítky:  

Happening, ministr pro lidská práva, Vláda, Andrej BabišHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo