romea - logo
23. května 2022 (pondělí)
svátek má Vladimír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Ve věznici v Novém Sedle zemřel vězeň. Podle policie šlo o sebevraždu, příbuzní tomu nevěří. Několik desítek lidí protestovalo před věznicí

13.1.2022 15:06
Improvizované pietní místo 13. 1. 2022 před věznicí v Novém Sedle. (FOTO: repro Nova TV)
Improvizované pietní místo 13. 1. 2022 před věznicí v Novém Sedle. (FOTO: repro Nova TV)

Policie prověřují smrt 43letého vězně, který si odpykával trest ve věznici Nové Sedlo. Podle policie se pokusil o sebevraždu a později zemřel. Příbuzní muže však této verzi nevěří a tvrdí, že si smrt sám nezpůsobil. Před věznicí se krátce po poledni sešlo několik desítek Romů, kteří zapalovali svíčky.

"Prověřujeme sebevraždu muže, ročník 1979, ke které došlo ve věznici Nové Sedlo. Muž, který zanechal dopis na rozloučenou, se v pondělí pokusil oběsit v cele, kde ho našli příslušníci vězeňské služby,“ uvedl pro server Novinky.cz krajský policejní mluvčí Daniel Vítek.

Vězeň byl převezen do nemocnice, kde však v v úterý zemřel. "K objasnění příčiny úmrtí byla nařízena soudní pitva. Cizí zavinění nebylo zjištěno," doplnil Vítek.

Příbuzní zesnulého však této verzi nevěří a tvrdí, že muž sebevraždu nespáchal. S odvoláním na svědectví spoluvězňů příbuzní uvádí, že 43letý vězeň byl před smrtí zbit dozorci. I proto se během středy na sociálních sítích s dalšími Romy domluvili, že se ve čtvrtek ve 13 hodin sejdou před věznicí.

Na místo dorazilo několik desítek lidí, kteří u věznice zapálili svíčky. Přítomní hovořili o šikaně a bití vězňů ze strany dozorců a žádali důkladné prošetření celého případu.

"Nevěřím tomu, že by si ten kluk vzal život," uvedl pro média například David Mezei, který byl jedním z přítomných před věznicí.

Na shromáždění dohlíželo asi 20 policistů. Po 14. hodině se lidé rozešli.

Přečteno: 12282x
 

Kam dál:

Štítky:  

smrt , protest, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo