romea - logo
21. srpna 2019 (středa)
svátek má Johana
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve Vsetíně došlo k požáru "čunkodomků"

Vsetín, 2.4.2015 10:46, (ROMEA)
Východ z
Východ z "čunkodomku" poničeného požárem (Zdroj: pozary.cz)

Přibližně 50 osob muselo být evakuováno při požáru montovaných kontejnerů tzv. "čunkodomků" na Poschlé ve Vsetíně, kde 31. března po patnácté hodině zasahovalo celkem sedm jednotek hasičů.

Došlo k požáru izolace na úrovni prvního patra kontejnerů a další dvě podlaží byla silně zakouřena. "Prvotní průzkum byl velmi komplikován chaosem, který na místě vznikl. Část obyvatel objektu unikla okny v přízemí, další, kteří se nacházeli v dvou horních podlažích, se snažili z objektu dostat okny, na kterých viseli nebo z nich vyskakovali. Hasiči se snažili situaci uklidnit a za pomocí nastavovacích žebříků osoby z objektu evakuovat," řekl mluvčí HZS Zlínkého kraje Libor Netopil.

"Samotný požár hasiči zvládli velmi rychle a soustředili se především na evakuaci asi 50 osob. Evakuované osoby byly předávány ke kontrole a k ošetření posádkám zdravotnické záchranné služby. Podle odhadů bylo zraněno téměř 30 osob, jednalo se převážně o intoxikaci kouřem," dodal Netopil.

Město Vsetín zajistilo pro obyvatele domu, které nepotřebovaly zdravotnické ošetření, náhradní ubytování v Kulturním zařízení na Sychrově. „Počítali jsme s tím, že na Sychrově ubytujeme asi čtyřicet osob, pro které jsme tam připravili zázemí. Přichystali jsme deky, přikrývky a lehátka, ale nakonec jsme zjistili, že nabídnutou pomoc nechce využít nikdo, protože si našli ubytování u rodiny či známých. Vzhledem k tomu, že byty nebyly nijak požárem napadeny ani poškozeny, snažíme se, aby doba návratu obyvatel do bytů byla co nejkratší, maximálně do deseti dnů,“ dodal Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína.

Mimo hasičů a zdravotníků zasahovali na místě od počátku i policisté. Ti se budou spolu s vyšetřovateli hasičů dále zabývat okolnostmi a příčinou vzniku požáru a také vyčíslením vzniklé škody.

brf, pozary.cz, televizebeskyd.cz, vsetin.cz
Přečteno: 1117x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vsetín, Požár, Romové, Policie, Stěhování, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

David Tišer (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Letošní titul jednoho ze tří maršálů Prague Pride získal romský aktivista David Tišer

8.8.2019 16:13
Prahou v sobotu projde karnevalový průvod hrdosti gayů, leseb, bisexuálů a translidí (LGBT) Prague Pride Parade. Takzvaný duhový pochod se v metropoli uskuteční podeváté. Od loňska průvod vede trojice maršálů či maršálek. Toto ocenění získávají lidé, kteří významným způsobem přispívají k prosazování rovných práv LGBT lidí a rozvoji LGBT komunit. Letos titul získal David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART pořádající výstavy romských umělců či představení formou tzv. divadla utlačovaných. Dalším maršálem bude herec Jiří Hromada, který léta stál v čele gay hnutí v Česku a přispěl k prosazení zákona o registrovaném partnerství. Maršálkou se pak poslankyně ANO Karla Šlechtová.
 celý článek

Zástupci Muzea romské kultury převzali 3. dubna 2018  od firmy Agpi vepřín v Letech na Písecku. (FOTO: ČTK)

Muzeum romské kultury se ohradilo proti Filipovým výrokům. Výkup vepřína v Letech označil za zločin

8.8.2019 14:13
Za znepokojivé považuje výroky předsedy KSČM Vojtěcha Filipa dávající do souvislosti rostoucí ceny vepřového masa se zrušeným vepřínem v Letech u Písku, u kterého býval romský koncentrační tábor, Muzeum romské kultury. Filip na twitteru uvedl, že vláda vedená Bohuslavem Sobotkou (ČSSD) vykoupila vysoce efektivní podnik v Letech za půl miliardy korun a uzavřela ho bez náhrady a snížila tak produkci českého vepřového pod 30 procent spotřeby, a označil to za zločin.
 celý článek

Demonstrace několika asi 70 Romů z Česka, Slovenska i dalších zemí upozornila 8. července 2019 před budovu Evropského parlamentu v Bruselu na trvající diskriminaci a potíže romské menšiny v zemích Evropské unie. (FOTO: ČTK)

Tomáš Ščuka: Silné a slabé stránky bruselské demonstrace Romů

7.8.2019 13:33
Dne 8. 7. 2019 proběhla v Bruselu plánovaná demonstrace Romů žijících v Evropě. Hlavním organizátorem akce byl Štefan Pongo (český Rom žijící ve Velké Británii). Ten již dříve přišel s on-line fotokampaní Romů na sociálních sítích reagující na stereotypizující výroky prezidenta Miloše Zemana na adresu Romů, který na podzim 2018 několikrát veřejně o Romech prohlásil, že valná většina z nich nepracuje a pobírá sociální dávky.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo