romea - logo
27. května 2020 (středa)
svátek má Valdemar
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve Vsetíně došlo k požáru "čunkodomků"

Vsetín, 2.4.2015 10:46, (ROMEA)
Východ z
Východ z "čunkodomku" poničeného požárem (Zdroj: pozary.cz)

Přibližně 50 osob muselo být evakuováno při požáru montovaných kontejnerů tzv. "čunkodomků" na Poschlé ve Vsetíně, kde 31. března po patnácté hodině zasahovalo celkem sedm jednotek hasičů.

Došlo k požáru izolace na úrovni prvního patra kontejnerů a další dvě podlaží byla silně zakouřena. "Prvotní průzkum byl velmi komplikován chaosem, který na místě vznikl. Část obyvatel objektu unikla okny v přízemí, další, kteří se nacházeli v dvou horních podlažích, se snažili z objektu dostat okny, na kterých viseli nebo z nich vyskakovali. Hasiči se snažili situaci uklidnit a za pomocí nastavovacích žebříků osoby z objektu evakuovat," řekl mluvčí HZS Zlínkého kraje Libor Netopil.

"Samotný požár hasiči zvládli velmi rychle a soustředili se především na evakuaci asi 50 osob. Evakuované osoby byly předávány ke kontrole a k ošetření posádkám zdravotnické záchranné služby. Podle odhadů bylo zraněno téměř 30 osob, jednalo se převážně o intoxikaci kouřem," dodal Netopil.

Město Vsetín zajistilo pro obyvatele domu, které nepotřebovaly zdravotnické ošetření, náhradní ubytování v Kulturním zařízení na Sychrově. „Počítali jsme s tím, že na Sychrově ubytujeme asi čtyřicet osob, pro které jsme tam připravili zázemí. Přichystali jsme deky, přikrývky a lehátka, ale nakonec jsme zjistili, že nabídnutou pomoc nechce využít nikdo, protože si našli ubytování u rodiny či známých. Vzhledem k tomu, že byty nebyly nijak požárem napadeny ani poškozeny, snažíme se, aby doba návratu obyvatel do bytů byla co nejkratší, maximálně do deseti dnů,“ dodal Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína.

Mimo hasičů a zdravotníků zasahovali na místě od počátku i policisté. Ti se budou spolu s vyšetřovateli hasičů dále zabývat okolnostmi a příčinou vzniku požáru a také vyčíslením vzniklé škody.

brf, pozary.cz, televizebeskyd.cz, vsetin.cz
Přečteno: 1133x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vsetín, Požár, Romové, Policie, Stěhování, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Starostka obce Veltěže Věra Posledníková a vyhořelý dům rodiny Přibylových (FOTO: ROMEA TV)

videoVIDEO: Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc romské rodině, které vyhořela v pátek část domu

19.5.2020 15:02
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásí veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun. Uvedla to v rozhovoru pro romskou internetovou televizi ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková.
 celý článek

Jan Cina

Herec Jan Cina kvůli romskému příjmení narazil při hledání bydlení. „Byl to šok,” říká

19.5.2020 13:25
Jan Cina je dvaatřicetiletý populární český herec. Jeho otec je Rom, rodina z části pochází z východního Slovenska. Přestože on sám říká, že se svým romstvím nikdy neměl problém - zejména proto, že to na něm není na první pohled poznat - setkal se nedávno s tím, čemu v Česku čelí řada Romů. Při hledání bydlení se ho totiž realitní makléř na základě jeho příjmení zeptal, zda není Rom a dodal, že by s tím mohli mít majitelé problém.
 celý článek

Obyvatelé ubytovny v ulici Klíšská. (FOTO: ROMEA TV)

Romská rodina z ústecké ubytovny uspěla u Nejvyššího správního soudu, spor se po dvou letech vrací před krajský soud

19.5.2020 11:15
Nejvyšší správní soud (NSS) zrušil rozsudek Krajského soudu v Ústí nad Labem, na který se v létě 2018 obrátila jedna z romských rodin vystěhovaných z ústecké ubytovny, která byla uzavřena po vyhlášení tzv. "bezdoplatkové zóny" na území města Ústí nad Labem. Žalobou namířenou proti městu rodina namítala, že došlo k nezákonnému zásahu do jejich práv, a rovněž požádala soud o zrušení opatření, kterým byla "bezdoplatková zóna" vyhlášena. Krajský soud žalobu odmítl, Nejvyšší správní soud nyní rozhodl, že to bylo nezákonné.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo