romea - logo
12. prosince 2019 (čtvrtek)
svátek má Simona
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve Vsetíně došlo k požáru "čunkodomků"

Vsetín, 2.4.2015 10:46, (ROMEA)
Východ z
Východ z "čunkodomku" poničeného požárem (Zdroj: pozary.cz)

Přibližně 50 osob muselo být evakuováno při požáru montovaných kontejnerů tzv. "čunkodomků" na Poschlé ve Vsetíně, kde 31. března po patnácté hodině zasahovalo celkem sedm jednotek hasičů.

Došlo k požáru izolace na úrovni prvního patra kontejnerů a další dvě podlaží byla silně zakouřena. "Prvotní průzkum byl velmi komplikován chaosem, který na místě vznikl. Část obyvatel objektu unikla okny v přízemí, další, kteří se nacházeli v dvou horních podlažích, se snažili z objektu dostat okny, na kterých viseli nebo z nich vyskakovali. Hasiči se snažili situaci uklidnit a za pomocí nastavovacích žebříků osoby z objektu evakuovat," řekl mluvčí HZS Zlínkého kraje Libor Netopil.

"Samotný požár hasiči zvládli velmi rychle a soustředili se především na evakuaci asi 50 osob. Evakuované osoby byly předávány ke kontrole a k ošetření posádkám zdravotnické záchranné služby. Podle odhadů bylo zraněno téměř 30 osob, jednalo se převážně o intoxikaci kouřem," dodal Netopil.

Město Vsetín zajistilo pro obyvatele domu, které nepotřebovaly zdravotnické ošetření, náhradní ubytování v Kulturním zařízení na Sychrově. „Počítali jsme s tím, že na Sychrově ubytujeme asi čtyřicet osob, pro které jsme tam připravili zázemí. Přichystali jsme deky, přikrývky a lehátka, ale nakonec jsme zjistili, že nabídnutou pomoc nechce využít nikdo, protože si našli ubytování u rodiny či známých. Vzhledem k tomu, že byty nebyly nijak požárem napadeny ani poškozeny, snažíme se, aby doba návratu obyvatel do bytů byla co nejkratší, maximálně do deseti dnů,“ dodal Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína.

Mimo hasičů a zdravotníků zasahovali na místě od počátku i policisté. Ti se budou spolu s vyšetřovateli hasičů dále zabývat okolnostmi a příčinou vzniku požáru a také vyčíslením vzniklé škody.

brf, pozary.cz, televizebeskyd.cz, vsetin.cz
Přečteno: 1120x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vsetín, Požár, Romové, Policie, Stěhování, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo