romea - logo
17. února 2020 (pondělí)
svátek má Miloslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

Ve Vsetíně došlo k požáru "čunkodomků"

Vsetín, 2.4.2015 10:46, (ROMEA)
Východ z
Východ z "čunkodomku" poničeného požárem (Zdroj: pozary.cz)

Přibližně 50 osob muselo být evakuováno při požáru montovaných kontejnerů tzv. "čunkodomků" na Poschlé ve Vsetíně, kde 31. března po patnácté hodině zasahovalo celkem sedm jednotek hasičů.

Došlo k požáru izolace na úrovni prvního patra kontejnerů a další dvě podlaží byla silně zakouřena. "Prvotní průzkum byl velmi komplikován chaosem, který na místě vznikl. Část obyvatel objektu unikla okny v přízemí, další, kteří se nacházeli v dvou horních podlažích, se snažili z objektu dostat okny, na kterých viseli nebo z nich vyskakovali. Hasiči se snažili situaci uklidnit a za pomocí nastavovacích žebříků osoby z objektu evakuovat," řekl mluvčí HZS Zlínkého kraje Libor Netopil.

"Samotný požár hasiči zvládli velmi rychle a soustředili se především na evakuaci asi 50 osob. Evakuované osoby byly předávány ke kontrole a k ošetření posádkám zdravotnické záchranné služby. Podle odhadů bylo zraněno téměř 30 osob, jednalo se převážně o intoxikaci kouřem," dodal Netopil.

Město Vsetín zajistilo pro obyvatele domu, které nepotřebovaly zdravotnické ošetření, náhradní ubytování v Kulturním zařízení na Sychrově. „Počítali jsme s tím, že na Sychrově ubytujeme asi čtyřicet osob, pro které jsme tam připravili zázemí. Přichystali jsme deky, přikrývky a lehátka, ale nakonec jsme zjistili, že nabídnutou pomoc nechce využít nikdo, protože si našli ubytování u rodiny či známých. Vzhledem k tomu, že byty nebyly nijak požárem napadeny ani poškozeny, snažíme se, aby doba návratu obyvatel do bytů byla co nejkratší, maximálně do deseti dnů,“ dodal Tomáš Pifka, místostarosta Vsetína.

Mimo hasičů a zdravotníků zasahovali na místě od počátku i policisté. Ti se budou spolu s vyšetřovateli hasičů dále zabývat okolnostmi a příčinou vzniku požáru a také vyčíslením vzniklé škody.

brf, pozary.cz, televizebeskyd.cz, vsetin.cz
Přečteno: 1128x
 

Kam dál:

Štítky:  

Vsetín, Požár, Romové, Policie, Stěhování, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo