romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vedení Ústí nad Labem: Rodiny z ubytovny se do špatné situace dostaly vlastní vinou

Ústí nad Labem, 1.2.2013 14:05, (ROMEA)
Budova magistrátu Ústí nad Labem. (FOTO: Ondřej Kořínek, Wikipedia.org)
Budova magistrátu Ústí nad Labem. (FOTO: Ondřej Kořínek, Wikipedia.org)

Vedení města Ústí nad Labem dnes reagovalo na krizovou situaci na ubytovně v ulici Čelakovského v Ústí nad Labem. Obvinilo obyvatele, že se do této situace dostali převážně vlastním přičiněním. Rodiny prý odmítaly nabídky "několika desítek volných bytů". Server Romea.cz zveřejňuje tiskovou zprávu vedení města Ústí nad Labem v plném znění.

Prohlášení k situaci rodin z ul. B. Lounského

Do této situace se však rodiny ze zdevastovaného domu v ulici Beneše Lounského dostaly převážně vlastním přičiněním. Ve spolupráci s neziskovými organizacemi jim byla od počátku nabízena pomoc včetně několika desítek volných bytů, ubytoven a nabídek poskytovatelů sociálních služeb. Nabízené ubytování je na lepší úrovni než ve zničeném domě v ul. B. Lounského. Rodiny jej odmítaly a pomoc aktivně hledaly jen některé z nich.

Situaci neřešil majitel domu v ulici B. Lounského, který je povinen se o své nájemníky postarat, a bohužel již od počátku byly rodiny pod vlivem Miroslava Brože, který jim poskytoval mylné informace o tom, že řešení je jen záležitostí města, které se o ně musí postarat. Obáváme se, že rodiny se tak díky nezodpovědné manipulaci dostaly do vážných problémů.

Město ve vztahu k těmto občanům udělalo vše, co mu zákon ukládá. Je třeba, aby se občané rozhodli pro některou z nabízených variant bydlení a začali konat. Vyčkávání na ubytovně k ničemu nevede.

TZ Ústí nad Labem
Přečteno: 2031x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ústí nad labem, Bydlení, UbytováníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo