romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vedoucí projektu Hate Free Culture se nedopustil neetického jednání, rozhodla Etická komise Úřadu vlády ČR

21.2.2017 10:27, (AKTUALIZOVÁNO 21:15)
Herci Lukáš Hejlík, Kryštof Hádek a módní návrhář Pavel Berky. Tito lidé se například zapojili do kampaně proti nenávisti (FOTO: HateFree Culture)
Herci Lukáš Hejlík, Kryštof Hádek a módní návrhář Pavel Berky. Tito lidé se například zapojili do kampaně proti nenávisti (FOTO: HateFree Culture)

Podle informací serveru Romea.cz etická komise Úřadu vlády rozhodla, že se Nikola Křístek, vedoucí projektu Kampaň proti rasismu a násilí z nenávisti, jehož součástí je i kampaň Hate Free Culture, nedopustil jednání, které by bylo v rozporu s Etickým kodexem zaměstnanců Úřadu vlády

Financování Hate Free Culture zpochybnil deník MF Dnes, podle jehož informací šéf projektu HateFree Nikola Křístek působil zároveň i ve sdružení AISIS, které získalo veřejné zakázky v hodnotě pěti milionů korun. 

"Dnes by měl dojít na tiskové oddělení Úřadu vlády návrh textu ke zveřejnění, věřím, že vám budu moci poslat veřejné stanovisko Úřadu vlády nejpozději zítra,“ nechtěl v pondělí více komentovat informace serveru Romea.cz Nikola Křístek.

K rozhodnutí se v úterý večer pro server Aktuálně.cz vyjádřil ministr pro lidská práva Jan Chvojka. "Dnes jsem se seznámil se závěrem etické komise, podle které pan Křístek nepostupoval v rozporu s etickým kodexem Úřadu vlády. V tomto ohledu se mediální obavy nepotvrdily. Z odůvodnění vyplývá, že se média nemýlila ohledně pracovněprávního vztahu pana Křístka se spolkem, který získal veřejnou zakázku na realizaci části kampaně pro Úřad vlády. To byl důvod, proč jsem vedoucí Úřadu vlády požádal o prověření této věci. Jsem přesvědčen, že posouzení etické komise byl správný krok, který umožnil celou záležitost jednoznačně a definitivně vyjasnit," řekl Aktuálně.cz ministr Chvojka.

Projekt HateFree Culture bojuje svými aktivitami proti xenofobii, šíření nenávistných projevů a vyvracení nepravdivých zpráv, tzv. hoaxů, hlavně v internetovém prostředí. Projekt byl z 80 % podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska, na zbylých 20 % přispívá státní rozpočet České republiky. Projekt byl plánován na tři roky a končí tedy letos v dubnu podle plánu. Podle tiskové zprávy Chvojkova ministerstva bude udržitelnost projektu zajištěna podle daných pravidel.

Server Romea.cz čeká na oficiální vyjádření ze strany Úřadu vlády ČR, který oslovil.

Přečteno: 1678x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ministr pro lidská práva, HateFree CultureHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo