romea - logo
20. května 2019 (pondělí)
svátek má Zbyšek
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Velká akce" extremistů z DSSS ve Svitavách: Přišlo jen 35 příznivců, na místě byli i odpůrci, přesilovku hrála policie

29.9.2017 21:44
Asi 35 extremistů z DSSS se sešlo 28. 9. 2017 ve Svitavách. Vlevo odsouzený vrah Vlastimil Pechanec (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Asi 35 extremistů z DSSS se sešlo 28. 9. 2017 ve Svitavách. Vlevo odsouzený vrah Vlastimil Pechanec (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

"Tak už zítra velká akce ve Svitavách!!!" takhle ještě ve středu zvala Dělnická strana sociální spravedlnosti na tzv. "1. Svatováclavský manifest". Jedním z hlavních pořadatelů akce byl odsouzený násilník Vlastimil Pechanec. Ve čtvrtek se však ukázalo, že z velké akce nebude nic a do Svitav dorazila jen hrstka extremistů.

Ve 14 hodin se u svitavského nádraží na akci oficiálně nahlášené jako veřejný protest proti bezpráví, politickým procesům současnosti, potlačování a perzekuci pronárodní opozice, proti korupci , zvýhodňování menšin, nadnárodnímu kapitálu a neomarxistické EU, za bezpečné ulice a obnovu procesu Vlastimila Pechance sešlo pouze 35 příznivců DSSS. Na místě však bylo asi 25 jejich odpůrců a ještě než stačila zasáhnout policie došlo k několika drobným fyzickým konfliktům.

Pak už extremisté v čele s předsedou DSSS Tomášem Vandasem a Vlastimilem Pechancem v saku a kšiltovce a za doprovodu odpůrců neonacismu vyrazili na pochod na náměstí Míru. Průvod doprovázeli policisté v uniformách, na místě byli i těžkooděnci a policisté v civilu.

Antifašisté na průvod křičeli hesla jako například "Pechanec je vrah". Příznivci DSSS antifašistům vulgárně nadávali a skandovali hesla "Čechy, Čechům" a další.

Průvod dorazil na náměstí Míru, kam policisté nevpustili odpůrce neonacismu a vstup povolili pouze pravicovým extremistům. Na náměstí zazněl "klasický" projev Tomáše Vandase, ve kterém útočil na uprchlíky, Romy, Evropskou unii, vládu, neziskové organizace atd. Pak promluvil i Vlastimil Pechanec a lídr krajské kandidátky DSSS v Pardubickém kraji Marek Nechala.

Po projev se, opět za asistence policie, vydali extremisté zpět na vlakové nádraží, kde s nimi těžkooděnci počkali na vlak a celá "velká" akce byla zakončena.

FOTOGALERIE

Přečteno: 2297x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Rasismus, DSSS, Svitavy, PechanecHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ! Stipendia pro romské vysokoškoláky. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2019

10.4.2019 14:05
Romský vzdělávací fond vyhlašuje nové kolo stipendií pro romské studenty vysokých škol pro akademický rok 2019/20. Online přihlášky lze podávat až do 15. května 2019.
 celý článek

Čeněk Růžička během pietního aktu v Letech u Písku v roce 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Asi 200 lidí se zúčastnilo pietního aktu v Letech u Písku. Cena za lidství byla udělena filantropovi Alfredu Baderovi

12.5.2019 0:01, (AKTUALIZOVÁNO 20:00)
Kolem 200 lidí přijelo do Let u Písku, kde za války stál koncentrační tábor, uctít památku obětí romského holokaustu. Cenu za Lidství udělil Výbor pro odškodnění romského holocaustu v čele s Čeňkem Růžičkou in memoriam podnikateli a filantropovi Alfredu Baderovi, který založil nadaci Bader Philantropies. Ocenění za Bader Philanthropies převzal Yechiel Bar-Chaim.
 celý článek

Papež František (autor: Casa Rosada)

videoVIDEO: Papež se zastal Romů, kteří v Římě čelí rasistickým útokům. Fašisté zaútočili na romskou rodinu, matce vyhrožovali znásilněním

11.5.2019 15:50
Papež František ve čtvrtek pronesl před asi pěti sty Romy a Sinty řeč o tom, že je bolestně zasažen zprávami o rasistických útocích namířených proti nim, a kritizoval lidi, kteří za nimi stojí. „Modlím se za vás a jsem vám nablízku. A když v novinách čtu něco hanebného, říkám vám pravdu, trpím. Dnes jsem četl něco ostudného a trpím kvůli tomu,“ řekl František.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo