romea - logo
25. března 2019 (pondělí)
svátek má Marián
Loading
rozšířené vyhledávaní

"Velká akce" extremistů z DSSS ve Svitavách: Přišlo jen 35 příznivců, na místě byli i odpůrci, přesilovku hrála policie

29.9.2017 21:44
Asi 35 extremistů z DSSS se sešlo 28. 9. 2017 ve Svitavách. Vlevo odsouzený vrah Vlastimil Pechanec (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)
Asi 35 extremistů z DSSS se sešlo 28. 9. 2017 ve Svitavách. Vlevo odsouzený vrah Vlastimil Pechanec (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

"Tak už zítra velká akce ve Svitavách!!!" takhle ještě ve středu zvala Dělnická strana sociální spravedlnosti na tzv. "1. Svatováclavský manifest". Jedním z hlavních pořadatelů akce byl odsouzený násilník Vlastimil Pechanec. Ve čtvrtek se však ukázalo, že z velké akce nebude nic a do Svitav dorazila jen hrstka extremistů.

Ve 14 hodin se u svitavského nádraží na akci oficiálně nahlášené jako veřejný protest proti bezpráví, politickým procesům současnosti, potlačování a perzekuci pronárodní opozice, proti korupci , zvýhodňování menšin, nadnárodnímu kapitálu a neomarxistické EU, za bezpečné ulice a obnovu procesu Vlastimila Pechance sešlo pouze 35 příznivců DSSS. Na místě však bylo asi 25 jejich odpůrců a ještě než stačila zasáhnout policie došlo k několika drobným fyzickým konfliktům.

Pak už extremisté v čele s předsedou DSSS Tomášem Vandasem a Vlastimilem Pechancem v saku a kšiltovce a za doprovodu odpůrců neonacismu vyrazili na pochod na náměstí Míru. Průvod doprovázeli policisté v uniformách, na místě byli i těžkooděnci a policisté v civilu.

Antifašisté na průvod křičeli hesla jako například "Pechanec je vrah". Příznivci DSSS antifašistům vulgárně nadávali a skandovali hesla "Čechy, Čechům" a další.

Průvod dorazil na náměstí Míru, kam policisté nevpustili odpůrce neonacismu a vstup povolili pouze pravicovým extremistům. Na náměstí zazněl "klasický" projev Tomáše Vandase, ve kterém útočil na uprchlíky, Romy, Evropskou unii, vládu, neziskové organizace atd. Pak promluvil i Vlastimil Pechanec a lídr krajské kandidátky DSSS v Pardubickém kraji Marek Nechala.

Po projev se, opět za asistence policie, vydali extremisté zpět na vlakové nádraží, kde s nimi těžkooděnci počkali na vlak a celá "velká" akce byla zakončena.

FOTOGALERIE

Přečteno: 2284x

 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Neonacismus, Rasismus, DSSS, Svitavy, PechanecHLAVNÍ ZPRÁVY

V Rokycanech se 23. 3. 2019 v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou téměř 2000 lidí. (FOTO: ROMEA TV)

videoZÁZNAM: 2000 lidí se v Rokycanech rozloučilo s královnou romské hudby Věrou Bílou

22.3.2019 20:51, (AKTUALIZOVÁNO 13:40)
V Rokycanech se dnes v kostele a na hřbitově naposledy rozloučilo s romskou zpěvačkou Věrou Bílou téměř 2000 lidí, většinou Romů. Obřad v kostele na náměstí začal v 11:00, poté šly a jely stovky lidí na hřbitov na okraji města. Cestou se lidé zastavili u obchodního střediska Žďár, kde zpěvačka sedávala na lavičce a kde chtějí příbuzní a známí vytvořit pietní místo. Na hřbitově hrála desítky minut čtyřčlenná kapela synovce Bílé a houslisty Jiřího Gini. Na závěr uvedl její oblíbené písně včetně moravské Dobrú noc a sladké sny. Zpěv ale podle regulí romských pohřbů nezazněl ani k jedné melodii.
 celý článek

Andrej Kiska, prezident Slovenské republiky (FOTO: Katarzyna Czerwińska, Wikimedia Commons)

videoZÁZNAM: Evropskou cenu Sintů a Romů za lidská práva získal slovenský prezident Andrej Kiska

15.3.2019 15:15
Od 18. do 21. března 2019 probíhá již čtvrtý ročník Romského týdne na půdě Evropského parlamentu v Bruselu. Dnes byla v rámci programu udělena také Evropská cena Sintů a Romů za lidská práva - získal ji slovenský prezident Andrej Kiska. Server Romea.cz udělení ceny přenášel živě přímo z Bruselu.
 celý článek

Radek banga

Radek Banga k reakcím na útok na Novém Zélandu: Neklesejte na lidské dno

19.3.2019 15:00
„Radikalizující společnost je pokaždé následkem ekonomického nebo společenského napětí a v historii lidstva není ničím novým. Klesnout ovšem na tak hluboké lidské dno a souhlasit s útokem na Novém Zélandu může skutečně jen totální psychická troska a hnusná odporná mentální bestie,“ uvedl k teroristickému útoku z pátku 15.března, při kterém došlo k masakru ve dvou mešitách ve městě Christchurch.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo