romea - logo
22. října 2020 (čtvrtek)
svátek má Sabina

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Česko-romská vlajka opět vadila Policii ČR, odtáhla kvůli ní na policejní stanici romskou aktivistku

12.9.2015 23:16
Policie ČR 12. 9. 2015 těsně před začátkem demonstrace za otevřenou Evropu zadržela a na policejní stanici odtáhla romskou aktivistku Ivanu Čonkovou kvůli držení česko-romské vlajky. Pozdějí s omluvou propustila. (FOTO: repro video Proti projevům nenávisti, koláž Romea.cz)
Policie ČR 12. 9. 2015 těsně před začátkem demonstrace za otevřenou Evropu zadržela a na policejní stanici odtáhla romskou aktivistku Ivanu Čonkovou kvůli držení česko-romské vlajky. Pozdějí s omluvou propustila. (FOTO: repro video Proti projevům nenávisti, koláž Romea.cz)

Policie v sobotu těsně před začátkem demonstrace za otevřenou Evropu zadržela a na policejní stanici odtáhla romskou aktivistku Ivanu Čonkovou. I když jí policisté nejprve nesdělili žádný důvod zadržení, později se ukázalo, že jde o česko-romskou vlajku, kterou Čonková držela.

Ivana Čonková pro Romea.cz uvedla, že nebyla legitimována. Po odvedení na stanici ji obklíčilo celkem 8 policistů, na prosbu o objasnění situace měli reagovat slovy "nebudeme vám k tomu nic říkat, teď na to není vhodná doba." Aktivistka se dále pozastavovala nad neadekvátní agresivitou, která celý zásah provázela.

Na videu ze zásahu policistů, které bylo zveřejněno na facebookovém profilu Proti projevům nenávisti, je vidět skupina policistů, někteří mají uniformy, další jsou v civilu, jak Čonkové odmítají sdělit důvod zadržení. Až potom co Čonková několikrát otázku opakuje, zazní z úst jednoho policisty, že jde o vlajku.

Policie aktivistku asi po 20 minutách propustila a omluvila se. "Na služebnu vtrhl nadřízený a nakázal, ať policie vlajku vrátí a Ivance se omlouval. Řekl, že policie jednala se starou vyhláškou, která je již neplatná," píší aktivisté na Facebooku.

Čonková později uvedla, že se hodlá proti postupu policistů bránit právní cestou.

Evangelický farář Mikuláš Vymětal v diskuzi na serveru Romea.cz uvedl, že se snažil Čonkové pomoci. "Policista, který se mnou mluvil, mi sdělil, že pokud podám stížnost, oznámí na mě, že jsem neuposlechl rozkaz policie," uvedl Vymětal. "K policii mám poměrně dobrý vztah, ale jednání policistů na demonstracích, kdy přehlíží šibenice, otevřené projevy antisemitismu a rasismu - a opakovaně se soustředí na česko-romskou vlajku, nelze nazvat jinak, než hanebné!" dodal Mikuláš Vymětal.

Jedná se již o třetí incident, kdy byla Čonková na základě držení česko-romské vlajky vyvedena z demonstrace Policií ČR.

VIDEO

Přečteno: 4753x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Policie, Násilí, Česko-romská vlajkaHLAVNÍ ZPRÁVY

Nenávistná hesla Sdružení Mostečané Mostu, říjen 2018 (koláž: Romea.cz)

Ústecký soud vyzval k ukončení politické činnosti spolek Mostečané Most. Chtěli „zřídit vesnici pro lůzu“

22.10.2020 11:03
Krajský soud v Ústí nad Labem vydal rozhodnutí, jímž upozornil spolek Sdružení Mostečané Mostu, že vyvíjí protiprávně činnost politické strany. Pokud toho spolek do 1 roku nezanechá, soud ho rozpustí. 
 celý článek

Gyulla Banga

Hudebník Gyulla Banga: Také jsem psal, že COVID-19 je podvod. Potom, co jsem měl čtyřicítky horečky a nemohl vstát z postele, už mluvím jinak

21.10.2020 20:25
Pořád na Facebooku čtu, jak je onemocněníCOVID-19 podvod, jak ta nemoc je smyšlená, že je to jen horší verze chřipky, nic jiného. Bohužel, musím vás zklamat. Ten virus existuje a opravdu je mnohem zákeřnější než běžná chřipka.
 celý článek

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se 13. 10. 2020 setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. (FOTO: Veřejný ochránce práv)

Sterilizované ženy se setkaly s ministryní financí Alenou Schillerovou. Ta podpořila návrh na jejich odškodnění

21.10.2020 16:40
Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se minulý týden setkala na půdě ministerstva s romskými ženami, které byly nezákonně sterilizované a dlouhodobě bojují za odškodnění. Tématem schůzky bylo především sdílení osobních příběhů jednotlivých žen v návaznosti na návrh zákona o odškodnění obětí nezákonných sterilizací, který v Poslanecké sněmovně čeká na své projednání téměř rok.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo