romea - logo
18. září 2021 (sobota)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: DofE zahájilo novou výzvu na podporu mladé generace!

23.6.2021 15:57

Při příležitosti nedožitých stých narozenin britského prince Philipa, vévody z Edinburghu, byla 10. června pod názvem Národní výzva #dofe100 a heslem Jeden člověk, sto výzev, nekonečno příležitostí vyhlášena nová aktivizační kampaň jeho nadace. Slavnostní recepce k uctění odkazu prince Philipa se konala na Malé Straně v senátní Valdštejnské zahradě. Záštitu nad oslavami, během nichž byli oceněni nejvýznamnější tuzemští donoři nadace, převzal místopředseda Senátu Jiří Růžička, proslov pronesla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

„Výzva je určena všem, kteří chtějí podpořit restart aktivního života mladých lidí po pandemii a umožnit zapojení do programu i sociálně znevýhodněným mladým lidem. Stačí si najít dostatečně motivující cíl v počtu sto a dosáhnout jej. Přečíst sto knížek, udělat sto kliků, věnovat sto minut dobrovolnictví v domově pro seniory, naučit se sto cizích slov a podobně,“ dodává Tomáš Vokáč, výkonný ředitel DofE v České republice. Organizátoři současně spustili i webovou stránku www.dofe.cz/dofe100, na které se veřejnost může k oslavám připojit a také zjistit, jak program DofE funguje.

Program mění životy i sociálně znevýhodněným dětem

Jedním z absolventů bronzové úrovně DofE je i Josef Gulyás, romský chlapec z Dětského domova Střekov v Ústí nad Labem. V rámci programu si dal za cíl zvítězit v turnaji stolního tenisu dětského domova, koučovat děti k pravidelnému pohybu a doučovat spolužáka v matematice.

„Můj hlavní cíl byl stolní tenis. Tety mi s tím dokázaly pomáhat a chtěly se se mnou učit. Program dofE byl prostě úžasný,“ uvedl pro ROMEA TV student cestovního ruchu Josef Gulyás.

Program Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE), který se brzy po svém vzniku rozšířil do 130 zemí světa, založil princ Philip v roce 1956. Nyní je DofE celosvětově nejvýznamnějším programem podporující neformální vzdělávání. Mladí lidé se díky němu pravidelně věnují třem oblastem: pohybu, dovednosti, dobrovolnictví, a posilují tak svou vytrvalost, samostatnost, píli, dovednosti, fyzickou kondici, odpovědnost a rozvíjejí svůj charakter. Na závěr se vydají na několikadenní expedici s kamarády. Na konci cesty DofE je čeká převzetí mezinárodně uznávaného certifikátu. Ročně ho plní 1.3 milionu mladých lidí z celého světa, v Česku funguje již 26 let a plní ho více než 5 000 mladých lidí ročně. Program podporují například Marek Eben, Jakub Vágner, Dan Přibáň, Zdeněk Piškula, Tatiana Kovaříková, Klára Kolouchová a další.

th, TZ
Přečteno: 760x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Studenti, Sociálně vyloučené lokalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo