romea - logo
15. listopadu 2019 (pátek)
svátek má Leopold
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Fašistka pryč! křičeli aktivisté ve Sněmovně na Le Penovou. Ta se v úterý sešla s Klausem

6.5.2015 15:55
Aktivisté, kteří 6. 5. 2015 protestovali proti vystoupení předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penové na konferencí Evropský mír a prosperita po Evropské unii na půdě českého Parlamentu.
Aktivisté, kteří 6. 5. 2015 protestovali proti vystoupení předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penové na konferencí Evropský mír a prosperita po Evropské unii na půdě českého Parlamentu.

Aktivisté z organizace Mladí zelení dnes protestovali na konferenci „Mír a prosperita v Evropě po Evropské unii“ proti vystoupení francouzské političky Marine Le Penové na půdě českého Parlamentu. Kontroverzní francouzská politička přiletěla do Prahy v úterý a dnes se zúčastnila konference, kterou pořádala neparlamentní Občanská konzervativní strana bývalého poslance ODS Jiřího Janečka, jež je partnerskou stranou Národní fronty. V úterý večer se Le Penová sešla s Klausem a dalšími českými sympatizanty na večeři.

"Ačkoli se dnes Národní fronta (Front National) i její představitelka pokouší distancovat od dříve otevřeně extremistických prohlášení, i nadále prosazují krajně nacionalistickou, xenofobní politiku. Přestože se tato konference, organizovaná Občanskou konzervativní stranou, paradoxně odvolává na mír a prosperitu našeho kontinentu, věříme, že právě vzestup krajní pravice je jednou z největších hrozeb současné Evropy," uvedl Tomáš Křemen, mluvčí organizace Mladí zelení.

"Pravicově populistické strany jako Front National se snaží legitimizovat rasismus a xenofobii jako součást politického mainstreamu a svalit vinu za současné ekonomické a sociální problémy v Evropě na ty nejzranitelnější. Štvavý postoj vůči imigrantům a menšinám navazuje na ty nejhorší evropské tradice. Nesouhlasíme s tím, aby ve dnech, kdy slavíme 70. výročí konce Druhé světové války, byli do Prahy zváni politici, kteří se aktivně zasazují o aktualizaci fašistického odkazu v Evropě," dodal Křemen.

VIDEO

Při úterním setkání s bývalým prezidentem Václavem Klausem probírala šéfka francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová budoucnost Evropy. Uvedla to dnes na tiskové konferenci po skončení konference ve Sněmovně, na které vystoupila. Klausovi prý také slíbila, že napraví velkou nespravedlnost, že nebyl jako prezident pozván do Francie. Měl by vystoupit na akcích Národní fronty a mluvit o svých názorech na Evropskou unii a euro, které podobně jako Le Penová dlouhodobě kritizuje.

Le Penová na tiskové konferenci řekla, že se s exprezidentem bavili o tématech, která je zajímají, zejména o budoucnosti Evropy. "Pan prezident Klaus řekl, že Francie byla jedinou zemí, která ho nepozvala. Já tu velkou nespravedlnost napravím," poznamenala Le Penová k pozvání Klause k účasti na setkáních její strany.

Do Prahy prý přijela podpořit uskupení smýšlející podobně jako Národní fronta. Že by za její návštěvou stála První česko-ruská banka, která její straně poskytla vysoký úvěr, Le Penová odmítla. S touto bankou, která vznikla před lety v ČR a nyní sídlí v Rusku, prý neudržuje žádné kontakty, pouze jí splácí vysoké úroky.

To, že partnerská OKS je pouze marginální stranou, nehraje podle Le Penové žádnou roli. "My nejsme oportunisté. Nevyhledáváme cíleně strany, které by měly vysoký počet hlasů," uvedla. "Vyhledáváme partnery, kteří jdou stejnou cestou, kteří mají stejné myšlenky jako my, tedy suverenita, svoboda a zachování integrity vlastního národa. A my jim budeme pomáhat všemi prostředky, které máme k dispozici" dodala.

Přečteno: 1206x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Václav Klaus, Le Pen Marine, ÚsvitHLAVNÍ ZPRÁVY

--ilustrační foto--

videoGipsy.cz vydali nový klip. Nekoukejte jen do mobilů a běžte ven, vyzývají dospělé a děti

13.11.2019 10:03
Hudební skupina Gipsy.cz přichází po delší době s novým singlem, který je zároveň ochutnávkou z připravovaného alba, jenž vyjde v příštím roce. K písni „Život jde dál“ natočili rovněž videoklip.
 celý článek

Napravo původní památník, nalevo zničený památník (FOTO: Facebook)

Vandalové zničili památník romského holocaustu ve Skotsku

11.11.2019 14:27
Minulé pondělí se pracovníci organizace Romano Lav dozvěděli od místních obyvatel, že ve čtvrti Govanhill, ve městě Glasgow došlo k zavrženíhodnému činu. Neznámí vandalové totiž v tamním parku zničili památník, který byl věnován obětem romského holokaustu.
 celý článek

Vítězka Miss České republiky 2019, foto: archiv Nikola Kokyová

videoMiss ČR Nikola Kokyová: Rodiče mě naučili zůstávat nohama na zemi. Doufám, že pomůžu změnit názor na Romy

8.11.2019 15:54
V úterý 29. října převzala korunku a titul Miss České republiky 2019 dvacetiletá Nikola Kokyová z Kolína.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo