romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Fašistka pryč! křičeli aktivisté ve Sněmovně na Le Penovou. Ta se v úterý sešla s Klausem

6.5.2015 15:55
Aktivisté, kteří 6. 5. 2015 protestovali proti vystoupení předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penové na konferencí Evropský mír a prosperita po Evropské unii na půdě českého Parlamentu.
Aktivisté, kteří 6. 5. 2015 protestovali proti vystoupení předsedkyně francouzské Národní fronty Marine Le Penové na konferencí Evropský mír a prosperita po Evropské unii na půdě českého Parlamentu.

Aktivisté z organizace Mladí zelení dnes protestovali na konferenci „Mír a prosperita v Evropě po Evropské unii“ proti vystoupení francouzské političky Marine Le Penové na půdě českého Parlamentu. Kontroverzní francouzská politička přiletěla do Prahy v úterý a dnes se zúčastnila konference, kterou pořádala neparlamentní Občanská konzervativní strana bývalého poslance ODS Jiřího Janečka, jež je partnerskou stranou Národní fronty. V úterý večer se Le Penová sešla s Klausem a dalšími českými sympatizanty na večeři.

"Ačkoli se dnes Národní fronta (Front National) i její představitelka pokouší distancovat od dříve otevřeně extremistických prohlášení, i nadále prosazují krajně nacionalistickou, xenofobní politiku. Přestože se tato konference, organizovaná Občanskou konzervativní stranou, paradoxně odvolává na mír a prosperitu našeho kontinentu, věříme, že právě vzestup krajní pravice je jednou z největších hrozeb současné Evropy," uvedl Tomáš Křemen, mluvčí organizace Mladí zelení.

"Pravicově populistické strany jako Front National se snaží legitimizovat rasismus a xenofobii jako součást politického mainstreamu a svalit vinu za současné ekonomické a sociální problémy v Evropě na ty nejzranitelnější. Štvavý postoj vůči imigrantům a menšinám navazuje na ty nejhorší evropské tradice. Nesouhlasíme s tím, aby ve dnech, kdy slavíme 70. výročí konce Druhé světové války, byli do Prahy zváni politici, kteří se aktivně zasazují o aktualizaci fašistického odkazu v Evropě," dodal Křemen.

VIDEO

Při úterním setkání s bývalým prezidentem Václavem Klausem probírala šéfka francouzské nacionalistické Národní fronty Marine Le Penová budoucnost Evropy. Uvedla to dnes na tiskové konferenci po skončení konference ve Sněmovně, na které vystoupila. Klausovi prý také slíbila, že napraví velkou nespravedlnost, že nebyl jako prezident pozván do Francie. Měl by vystoupit na akcích Národní fronty a mluvit o svých názorech na Evropskou unii a euro, které podobně jako Le Penová dlouhodobě kritizuje.

Le Penová na tiskové konferenci řekla, že se s exprezidentem bavili o tématech, která je zajímají, zejména o budoucnosti Evropy. "Pan prezident Klaus řekl, že Francie byla jedinou zemí, která ho nepozvala. Já tu velkou nespravedlnost napravím," poznamenala Le Penová k pozvání Klause k účasti na setkáních její strany.

Do Prahy prý přijela podpořit uskupení smýšlející podobně jako Národní fronta. Že by za její návštěvou stála První česko-ruská banka, která její straně poskytla vysoký úvěr, Le Penová odmítla. S touto bankou, která vznikla před lety v ČR a nyní sídlí v Rusku, prý neudržuje žádné kontakty, pouze jí splácí vysoké úroky.

To, že partnerská OKS je pouze marginální stranou, nehraje podle Le Penové žádnou roli. "My nejsme oportunisté. Nevyhledáváme cíleně strany, které by měly vysoký počet hlasů," uvedla. "Vyhledáváme partnery, kteří jdou stejnou cestou, kteří mají stejné myšlenky jako my, tedy suverenita, svoboda a zachování integrity vlastního národa. A my jim budeme pomáhat všemi prostředky, které máme k dispozici" dodala.

Přečteno: 1222x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Extremismus, Rasismus, Václav Klaus, Le Pen Marine, ÚsvitHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo