romea - logo
24. listopadu 2020 (úterý)
svátek má Emílie

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Fotbalový turnaj romských týmů v Praze. Vítězství si odnesli pražští Smíchováci

22.7.2020 13:10
V sobotu 18. 7. 2020 se v Praze na Smíchově uskutečnil 1. ročník romského turnaje v kopané.
V sobotu 18. 7. 2020 se v Praze na Smíchově uskutečnil 1. ročník romského turnaje v kopané.

V sobotu 18. 7. 2020 se v Praze na Smíchově uskutečnil 1. ročník romského turnaje v kopané. Akci uspořádali Rudolf Cvoreň a David Toni. Turnaje se zúčastnilo 11 týmů a a ve finále porazil tým pražského Smíchova Pardubice 3:1. Na místě byla ROMEA TV a "Reportér v ulicích" Richard Samko.

"Dlouho se v Praze a právě na Smíchově nic, co se týká sportu nedělo. Chceme hlavně ty mladé motivovat ke sportu a aby lidi v Praze věděli, že umíme uspořádat kvalitní akci a že se věnujeme sportu,"řekl pro zpravodajský server Romea.cz David Toni, který se fotbalu věnuje od dětství a v současné době hraje za středočeský tým TJ Sparta Dřetovice III. třídu.

Pražského turnaje se 11 týmů (Praha Smíchov A, Praha Smíchov B, Neratovice, Mělník, České Budějovice, Česká Lípa, Pardubice, Karlovy Vary, Český Krumlov, Taxi Praha, Písek). Týmy byly rozděleny do dvou skupin a hálo se 1x12 minut. O třetí místo svedli boj České Budějovice a Mělník (3:2, penáltový rozstřel ), finále si zahrál domácí tým Smíchov Praha s Pardubicemi (3:1).

VIDEO

Přečteno: 465x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Kopaná, Fotbal, Video, Přímý přenosHLAVNÍ ZPRÁVY

Emil Ščuka a Jan Rusenko promluvili 25. listopadu 1989 ke statisícovému zástupu v Praze na Letné. Prostřednictvím televizních kamer také oslovili většinu domácností. Na letenské pláni současně romská skupina rozvinula romskou vlajku a mohutný dav skandoval „Ať žijí Romové“.  (FOTO: Archiv Romea.cz)

videoRomové a Sametová revoluce v roce 1989. 800 tisíc lidí na Letné skandovalo "Ať žijí Romové"

Praha, 17.11.2020 0:01, (ROMEA)
17. 11. 1989 začal v tehdejší Československé socialistické republice pád totalitního režimu Jakým způsobem se do tzv. Sametové revoluce zapojili Romové? Víte o tom, že 25. listopadu 1989 skandovalo 800 tisíc lidí na Letenské pláni „Ať žijí Romové“? Připomeňme si to článkem, který server Romea.cz poprvé publikoval v roce 2014.
 celý článek

Radek Laci (FOTO: Petr Zewlak Vrabec), (ZDROJ: Romano Voďi)

videoRadek Laci: Romské děti v dětských domovech vyrůstají jako Češi

13.11.2020 21:00
Nedostatek techniky pro on-line výuku, padající wifi připojení a taky chybějící personál. Epidemie koronaviru zasáhla výrazně taky do chodu dětských domovů v Česku. „Ve většině z nich chybí počítače, aby se tam děti mohly bez problémů zapojit do on-line výuky. Stát na tato zařízení zapomněl. Dětským domovům chybí informace od vlády, jak v současné situaci postupovat,“ upozorňuje v rozhovoru pro Romea TV Radek Laci, osobní trenér a taky spoluzakladatel organizace Vteřina poté, která pomáhá dětem z dětských domovů. 
 celý článek

Lajos ‘Paci‘ Balogh (FOTO: Facebook Roma Press Center)

Významný romský aktivista, hudebník a spoluzakladatel Dikh TV Lajos ‘Paci‘ Balogh podlehl nemoci COVID-19

13.11.2020 18:35
Na začátku listopadu podlehl nemoci COVID-19 Lajos ‘Paci‘ Balogh, politik, muzikant a aktivista, který se věnoval zlepšení situace Romů v Maďarsku. Nizozemská novinářka Roos van Hennekelder, která žije v Maďarsku v nekrologu připomíná, co vše Balogh udělal pro Romy v Maďarsku. Baloghovi bylo 28 let.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo