romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Fotbalový turnaj romských týmů v Praze. Vítězství si odnesli pražští Smíchováci

22.7.2020 13:10
V sobotu 18. 7. 2020 se v Praze na Smíchově uskutečnil 1. ročník romského turnaje v kopané.
V sobotu 18. 7. 2020 se v Praze na Smíchově uskutečnil 1. ročník romského turnaje v kopané.

V sobotu 18. 7. 2020 se v Praze na Smíchově uskutečnil 1. ročník romského turnaje v kopané. Akci uspořádali Rudolf Cvoreň a David Toni. Turnaje se zúčastnilo 11 týmů a a ve finále porazil tým pražského Smíchova Pardubice 3:1. Na místě byla ROMEA TV a "Reportér v ulicích" Richard Samko.

"Dlouho se v Praze a právě na Smíchově nic, co se týká sportu nedělo. Chceme hlavně ty mladé motivovat ke sportu a aby lidi v Praze věděli, že umíme uspořádat kvalitní akci a že se věnujeme sportu,"řekl pro zpravodajský server Romea.cz David Toni, který se fotbalu věnuje od dětství a v současné době hraje za středočeský tým TJ Sparta Dřetovice III. třídu.

Pražského turnaje se 11 týmů (Praha Smíchov A, Praha Smíchov B, Neratovice, Mělník, České Budějovice, Česká Lípa, Pardubice, Karlovy Vary, Český Krumlov, Taxi Praha, Písek). Týmy byly rozděleny do dvou skupin a hálo se 1x12 minut. O třetí místo svedli boj České Budějovice a Mělník (3:2, penáltový rozstřel ), finále si zahrál domácí tým Smíchov Praha s Pardubicemi (3:1).

VIDEO

Přečteno: 409x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Sport, Kopaná, Fotbal, Video, Přímý přenosHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo