romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Jarní edice festivalu Khamoro začíná už příští týden!

26.5.2021 19:00

Příští týden se uskuteční první část tzv. jarní edice Světového romského festivalu Khamoro. V minulých letech se jeho návštěvníci mohli zúčastnit nabitého týdenního programu plného romské hudby, literatury, výtvarného umění nebo aktivit pro dospělé i děti. Kvůli pandemickému období se však původně týdenní festival již druhým rokem rozděluje na dvě části.

„Pořádat festival v pandemickém roce je náročné, protože člověk musí čekat a pak všechno, na co měl půl roku, zařídit během tří týdnů,“ říká v rozhovoru pro ROMEA TV produkční festivalu Khamoro Inka Jurková.

V jarní edici festivalu se představí v pražském Jazz Docku 31. května jazzová kapela Django Always a 2. června The Joscho Stephan Trio. Ve čtvrtek 3. června zahraje v Jeruzalémské synagoze skladatel a klavírista Miroslav Rác s hosty. Během koncertu zazní i jeho nejslavnější skladba Poema A-moll z cyklu věnovaného romskému holokaustu.

„Co mě na tom nejvíce mrzí je, že s rozdělením festivalu do celého roku zmizel týden plný romské kultury, kde jsme se sešli s lidmi, se kterými se člověk rok neviděl,“ pokračuje v rozhovoru Inka Jurková. Podle ní by se v druhé podzimní části festivalu mohli návštěvníci setkat v klubech, na které jsou z uplynulých ročníků zvyklí.

Během festivalu se bude konat i křest knihy Martina Oláha „e Phuv,“ který proběhne 24. června ve Werichově vile.

th, brf, LC
Přečteno: 783x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, romipen, Romky, Khamoro, Kultura, HudbaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo