romea - logo
17. října 2019 (čtvrtek)
svátek má Hedvika
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Máme důkaz, že Konvičkova akce vedla k panice. Záběry z baru Kotleta!

22.8.2016 22:19
Panika v baru Kotleta během nedělní provokace konvičkovců
Panika v baru Kotleta během nedělní provokace konvičkovců

Na sociální síti Facebook bylo zveřejněno video, které dokazuje, že nedělní akce Iniciativy Martina Konvičky, jejíž příznivci přijeli na Staroměstské náměstí převlečeni za teroristy a stříleli z maket zbraní, způsobila paniku. Na videu, které zveřejnil Tomáš Ságl, majitel restaurace Kotleta, jsou vidět utíkající a padající lidé, kteří se chtějí v restauraci schovat.

"Vážení přátelé, už jsme nás chtěli té hrůzy ze včerejška v mysli zbavit a více se tím nezabývat. Nejde to však, poněvadž mimo silný prožitek a ostudu neustále vnímáme urážky vůči našim kolegům a náhodným svědkům, prý si vše vymysleli a lžou...Věřte nám, raději by všichni prožili klidný pracovní den. Opravdu nás netěší to uveřejňovat, ať je to prosíme naposledy...," napsal na Facebooku Tomáš Ságl.

VIDEO

"Pak se ozval křik a jekot, vypukla panika. Lidé zvenku začali prchat dovnitř. Přitom po sobě začali padat, skákali přes stoly, hystericky křičeli ‚shooting, shooting‘"

"Uvnitř baru sedělo 25 lidí, na venkovní zahrádce dalších 30. Pak se ozval křik a jekot, vypukla panika. Lidé zvenku začali prchat dovnitř. Máme průchozí restauraci, takže lidé utíkali druhou stranou ven. Přitom po sobě začali padat, skákali přes stoly, hystericky křičeli ‚shooting, shooting‘ (střelba, střelba). Všechny své věci i doklady nechali ležet na stolech a utekli pryč,“ řekla serveru Lidovky.cz servírka Kristýna Vinšová.

Podle Vinšové byli téměř všichni hosté cizinci, na svá místa se vrátili po několika minutách. "Pak se někteří z nich objímali a plakali, prožili asi velký šok," popsala Vinšová, které někteří příznivci Martina Konvičky během podnělí nadávali, že si paniku zaměstnanci baru vymysleli.

Provozní Mirka Odehnalová stála před restaurací a viděla dav,který se hnal do restaurace. Další lidé prý v panice lezli do radnice skrze okno. tak turisty, jak se ženou dovnitř. "Je štěstí, že nedošlo k ušlapání třeba malých dětí. Pokud někdo chce vyjádřit nesouhlas s islamisty, má to udělat jiným způsobem a ne strašit lidi. Někteří lidé se pak z toho vzpamatovávali hodinu," dodala podle serveru Odehnalová.

Iniciativa Martina Konvičky (IMK) zveřejnila video, kde Martin Konvička tvrdí, že žádná panika na Staroměstském náměstí nevznikla."Když se podíváte na naše záběry, tak tam vidíte možná překvapené, ale rozhodně bavící se lidi, sympatické lidi, ale rozhodně ne žádnou paniku, žádné sanitky, nic takového," řekl na videu Konvička. "Nebýt několika neukázněných sluníčkových hysteriků a několika arabských návštěvníků, kteří rušili produkci, tak by akce mohla skončit úplně bez incidentu," dodává Konvička a následují záběry z vozu, který přivezl "převlečené teroristy". Informace o panice označuje IMK jako mediální manipulaci.

Přečteno: 9450x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islamofobie, Martin Konvička, Extremismus, Xenofobie, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

Chudinské ghetto (Ilustrační FOTO: Safranek-interia.eu, Wikimedia Commons)

Zpráva o stavu romské menšiny: V ČR bylo loni podle odhadů 830 ghett se 127.000 obyvateli

14.10.2019 11:21
V Česku existovalo loni přes 830 chudinských domů, ulic a čtvrtí. V těchto ghettech žilo víc než 127.000 lidí. Uvádí to zpráva o stavu romské menšiny za loňský rok.
 celý článek

Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA (2018)

videoVYSÍLALI JSME ŽIVĚ: Slavnostní předávání certifikátů v rámci stipendijního programu ROMEA

10.10.2019 20:58, (AKTUALIZOVÁNO 12. 10. 2019, 22:00)
V pátek 11. října od 13 hodin proběhlo již čtvrté slavnostní setkání stipendistů podpořených v rámci Romského stipendijního programu pro romské studenty SŠ a VOŠ, který realizuje organizace ROMEA. Studenti byli slavnostně uvedeni do stipendijního programu v Brožíkově sálu na Staroměstské radnici, kde se setkali s pořadateli a sponzory programu. Stipendium letos získalo 69 studentů SŠ a VOŠ. Celou akcí zúčastněné provedl moderátor Lukáš Kotlár. Přímý přenos zajistila první romská internetová televize ROMEA TV. Krásné prostory pro tuto akci poskytl Magistrát hlavního města Prahy.
 celý článek

Cyril Koky

Cyril Koky bude kandidovat do Senátu za Pirátskou stranu v obvodu Kolín

10.10.2019 17:30
Ve volbách do Senátu bude za Pirátskou stranu v obvodě Kolín kandidovat Cyril Koky. Členská základna Pirátů ho ve volbách na internetovém fóru zvolila jednomyslně.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo