romea - logo
30. října 2020 (pátek)
svátek má Tadeáš

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Máme důkaz, že Konvičkova akce vedla k panice. Záběry z baru Kotleta!

22.8.2016 22:19
Panika v baru Kotleta během nedělní provokace konvičkovců
Panika v baru Kotleta během nedělní provokace konvičkovců

Na sociální síti Facebook bylo zveřejněno video, které dokazuje, že nedělní akce Iniciativy Martina Konvičky, jejíž příznivci přijeli na Staroměstské náměstí převlečeni za teroristy a stříleli z maket zbraní, způsobila paniku. Na videu, které zveřejnil Tomáš Ságl, majitel restaurace Kotleta, jsou vidět utíkající a padající lidé, kteří se chtějí v restauraci schovat.

"Vážení přátelé, už jsme nás chtěli té hrůzy ze včerejška v mysli zbavit a více se tím nezabývat. Nejde to však, poněvadž mimo silný prožitek a ostudu neustále vnímáme urážky vůči našim kolegům a náhodným svědkům, prý si vše vymysleli a lžou...Věřte nám, raději by všichni prožili klidný pracovní den. Opravdu nás netěší to uveřejňovat, ať je to prosíme naposledy...," napsal na Facebooku Tomáš Ságl.

VIDEO

"Pak se ozval křik a jekot, vypukla panika. Lidé zvenku začali prchat dovnitř. Přitom po sobě začali padat, skákali přes stoly, hystericky křičeli ‚shooting, shooting‘"

"Uvnitř baru sedělo 25 lidí, na venkovní zahrádce dalších 30. Pak se ozval křik a jekot, vypukla panika. Lidé zvenku začali prchat dovnitř. Máme průchozí restauraci, takže lidé utíkali druhou stranou ven. Přitom po sobě začali padat, skákali přes stoly, hystericky křičeli ‚shooting, shooting‘ (střelba, střelba). Všechny své věci i doklady nechali ležet na stolech a utekli pryč,“ řekla serveru Lidovky.cz servírka Kristýna Vinšová.

Podle Vinšové byli téměř všichni hosté cizinci, na svá místa se vrátili po několika minutách. "Pak se někteří z nich objímali a plakali, prožili asi velký šok," popsala Vinšová, které někteří příznivci Martina Konvičky během podnělí nadávali, že si paniku zaměstnanci baru vymysleli.

Provozní Mirka Odehnalová stála před restaurací a viděla dav,který se hnal do restaurace. Další lidé prý v panice lezli do radnice skrze okno. tak turisty, jak se ženou dovnitř. "Je štěstí, že nedošlo k ušlapání třeba malých dětí. Pokud někdo chce vyjádřit nesouhlas s islamisty, má to udělat jiným způsobem a ne strašit lidi. Někteří lidé se pak z toho vzpamatovávali hodinu," dodala podle serveru Odehnalová.

Iniciativa Martina Konvičky (IMK) zveřejnila video, kde Martin Konvička tvrdí, že žádná panika na Staroměstském náměstí nevznikla."Když se podíváte na naše záběry, tak tam vidíte možná překvapené, ale rozhodně bavící se lidi, sympatické lidi, ale rozhodně ne žádnou paniku, žádné sanitky, nic takového," řekl na videu Konvička. "Nebýt několika neukázněných sluníčkových hysteriků a několika arabských návštěvníků, kteří rušili produkci, tak by akce mohla skončit úplně bez incidentu," dodává Konvička a následují záběry z vozu, který přivezl "převlečené teroristy". Informace o panice označuje IMK jako mediální manipulaci.

Přečteno: 9493x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islamofobie, Martin Konvička, Extremismus, Xenofobie, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

Jozef Kmeťo

videoNa onemocnění COVID-19 zemřel romský bloger Jozef Kmeťo. Těsně před smrtí natočil video, kde před nemocí varuje a vyzývá k nošení roušek

26.10.2020 14:24
Dnes odpoledne podlehl nemoci COVID-19 bloger Jozef Kmeťo. Informaci serveru Romea.cz potvrdila jeho manželka. Kmeťo těsně před smrtí natočil video, kde všechny varuje před zlehčováním nemoci a vyzývá je k nošení roušek.
 celý článek

Richard Adam, Jitka Votavová, Terezie Ondičová, Nikola Kokyová, Michael Miko

videoMladé osobnosti: Držte se, nevěřte všemu, co čtete, a chraňte své rodiny

26.10.2020 12:10
Známé osobnosti z romského a proromského prostředí vyzvaly prostřednictvím ROMEA TV k dodržování protiepidemických opatření. Vyzývají Romy, aby nosili roušky na nutných místech, nescházeli se a nezlehčovali situaci šířením dezinformačních zpráv na sociálních sítích.
 celý článek

David Tišer a papež František (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Pixabay, koláž Romea.cz)

Papež podpořil registrovaná partnerství homosexuálů. Je to pozitivní krok ke změně, okomentoval vyjádření David Tišer

23.10.2020 12:06
Papež František poprvé veřejně podpořil zákony, které umožňují homosexuálům vstoupit do registrovaného partnerství. Papež to uvedl v biografickém dokumentárním filmu Francesco rusko-amerického režiséra Jevgenije Afinejevského, který byl dnes představen na filmovém festivalu v Římě. Je to vůbec poprvé, co se hlava katolické církve vyjádřila ve prospěch civilních sňatků pro homosexuály. Vatikán na vyjádření papeže ve filmu zatím nereagoval. Jako pozitivní krok vyjádření papeže označil David Tišer, romský LGBT aktivista a ředitel společnosti ARA ART.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo