romea - logo
14. srpna 2020 (pátek)
svátek má Alan

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Máme důkaz, že Konvičkova akce vedla k panice. Záběry z baru Kotleta!

22.8.2016 22:19
Panika v baru Kotleta během nedělní provokace konvičkovců
Panika v baru Kotleta během nedělní provokace konvičkovců

Na sociální síti Facebook bylo zveřejněno video, které dokazuje, že nedělní akce Iniciativy Martina Konvičky, jejíž příznivci přijeli na Staroměstské náměstí převlečeni za teroristy a stříleli z maket zbraní, způsobila paniku. Na videu, které zveřejnil Tomáš Ságl, majitel restaurace Kotleta, jsou vidět utíkající a padající lidé, kteří se chtějí v restauraci schovat.

"Vážení přátelé, už jsme nás chtěli té hrůzy ze včerejška v mysli zbavit a více se tím nezabývat. Nejde to však, poněvadž mimo silný prožitek a ostudu neustále vnímáme urážky vůči našim kolegům a náhodným svědkům, prý si vše vymysleli a lžou...Věřte nám, raději by všichni prožili klidný pracovní den. Opravdu nás netěší to uveřejňovat, ať je to prosíme naposledy...," napsal na Facebooku Tomáš Ságl.

VIDEO

"Pak se ozval křik a jekot, vypukla panika. Lidé zvenku začali prchat dovnitř. Přitom po sobě začali padat, skákali přes stoly, hystericky křičeli ‚shooting, shooting‘"

"Uvnitř baru sedělo 25 lidí, na venkovní zahrádce dalších 30. Pak se ozval křik a jekot, vypukla panika. Lidé zvenku začali prchat dovnitř. Máme průchozí restauraci, takže lidé utíkali druhou stranou ven. Přitom po sobě začali padat, skákali přes stoly, hystericky křičeli ‚shooting, shooting‘ (střelba, střelba). Všechny své věci i doklady nechali ležet na stolech a utekli pryč,“ řekla serveru Lidovky.cz servírka Kristýna Vinšová.

Podle Vinšové byli téměř všichni hosté cizinci, na svá místa se vrátili po několika minutách. "Pak se někteří z nich objímali a plakali, prožili asi velký šok," popsala Vinšová, které někteří příznivci Martina Konvičky během podnělí nadávali, že si paniku zaměstnanci baru vymysleli.

Provozní Mirka Odehnalová stála před restaurací a viděla dav,který se hnal do restaurace. Další lidé prý v panice lezli do radnice skrze okno. tak turisty, jak se ženou dovnitř. "Je štěstí, že nedošlo k ušlapání třeba malých dětí. Pokud někdo chce vyjádřit nesouhlas s islamisty, má to udělat jiným způsobem a ne strašit lidi. Někteří lidé se pak z toho vzpamatovávali hodinu," dodala podle serveru Odehnalová.

Iniciativa Martina Konvičky (IMK) zveřejnila video, kde Martin Konvička tvrdí, že žádná panika na Staroměstském náměstí nevznikla."Když se podíváte na naše záběry, tak tam vidíte možná překvapené, ale rozhodně bavící se lidi, sympatické lidi, ale rozhodně ne žádnou paniku, žádné sanitky, nic takového," řekl na videu Konvička. "Nebýt několika neukázněných sluníčkových hysteriků a několika arabských návštěvníků, kteří rušili produkci, tak by akce mohla skončit úplně bez incidentu," dodává Konvička a následují záběry z vozu, který přivezl "převlečené teroristy". Informace o panice označuje IMK jako mediální manipulaci.

Přečteno: 9483x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islamofobie, Martin Konvička, Extremismus, Xenofobie, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo