romea - logo
8. prosince 2019 (neděle)
svátek má Květoslava
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: Máme důkaz, že Konvičkova akce vedla k panice. Záběry z baru Kotleta!

22.8.2016 22:19
Panika v baru Kotleta během nedělní provokace konvičkovců
Panika v baru Kotleta během nedělní provokace konvičkovců

Na sociální síti Facebook bylo zveřejněno video, které dokazuje, že nedělní akce Iniciativy Martina Konvičky, jejíž příznivci přijeli na Staroměstské náměstí převlečeni za teroristy a stříleli z maket zbraní, způsobila paniku. Na videu, které zveřejnil Tomáš Ságl, majitel restaurace Kotleta, jsou vidět utíkající a padající lidé, kteří se chtějí v restauraci schovat.

"Vážení přátelé, už jsme nás chtěli té hrůzy ze včerejška v mysli zbavit a více se tím nezabývat. Nejde to však, poněvadž mimo silný prožitek a ostudu neustále vnímáme urážky vůči našim kolegům a náhodným svědkům, prý si vše vymysleli a lžou...Věřte nám, raději by všichni prožili klidný pracovní den. Opravdu nás netěší to uveřejňovat, ať je to prosíme naposledy...," napsal na Facebooku Tomáš Ságl.

VIDEO

"Pak se ozval křik a jekot, vypukla panika. Lidé zvenku začali prchat dovnitř. Přitom po sobě začali padat, skákali přes stoly, hystericky křičeli ‚shooting, shooting‘"

"Uvnitř baru sedělo 25 lidí, na venkovní zahrádce dalších 30. Pak se ozval křik a jekot, vypukla panika. Lidé zvenku začali prchat dovnitř. Máme průchozí restauraci, takže lidé utíkali druhou stranou ven. Přitom po sobě začali padat, skákali přes stoly, hystericky křičeli ‚shooting, shooting‘ (střelba, střelba). Všechny své věci i doklady nechali ležet na stolech a utekli pryč,“ řekla serveru Lidovky.cz servírka Kristýna Vinšová.

Podle Vinšové byli téměř všichni hosté cizinci, na svá místa se vrátili po několika minutách. "Pak se někteří z nich objímali a plakali, prožili asi velký šok," popsala Vinšová, které někteří příznivci Martina Konvičky během podnělí nadávali, že si paniku zaměstnanci baru vymysleli.

Provozní Mirka Odehnalová stála před restaurací a viděla dav,který se hnal do restaurace. Další lidé prý v panice lezli do radnice skrze okno. tak turisty, jak se ženou dovnitř. "Je štěstí, že nedošlo k ušlapání třeba malých dětí. Pokud někdo chce vyjádřit nesouhlas s islamisty, má to udělat jiným způsobem a ne strašit lidi. Někteří lidé se pak z toho vzpamatovávali hodinu," dodala podle serveru Odehnalová.

Iniciativa Martina Konvičky (IMK) zveřejnila video, kde Martin Konvička tvrdí, že žádná panika na Staroměstském náměstí nevznikla."Když se podíváte na naše záběry, tak tam vidíte možná překvapené, ale rozhodně bavící se lidi, sympatické lidi, ale rozhodně ne žádnou paniku, žádné sanitky, nic takového," řekl na videu Konvička. "Nebýt několika neukázněných sluníčkových hysteriků a několika arabských návštěvníků, kteří rušili produkci, tak by akce mohla skončit úplně bez incidentu," dodává Konvička a následují záběry z vozu, který přivezl "převlečené teroristy". Informace o panice označuje IMK jako mediální manipulaci.

Přečteno: 9460x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Islamofobie, Martin Konvička, Extremismus, Xenofobie, NenávistHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo