romea - logo
18. září 2021 (sobota)
svátek má Kryštof

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

PREMIÉRA: Romové se vzdělávat chtějí, ale někteří často nedokáží čelit systémovým překážkám, říká Miroslav Klempár

28.4.2021 18:25

V pondělí Miroslav Klempár získal titul Nejinspirativnější komunitní lídr. Diváci během online streamu s názvem Impact Hub MashUp: Síla komunit, který uspořádala společnost Impact Hub Praha, vybírali z 6 vybraných projektů ve prospěch komunit po celé ČR. Na prezentaci v podání vítězného Miroslava Klempára ocenili diváci jeho přirozený projev a autoritu a především potřebnost projektu, jehož cílem je zvyšovat počty romských dětí v hlavním vzdělávacím proudu.

"Jde o malé změny s velkým dopadem," říká v rozhovoru pro ROMEA TV Miroslav Klempár. On sám titul považuje za kolektivní, tedy oceňující práci všech lidí z ostravské organizace Awen Amenca.

"Díky naší intervenci do rodin a do základních škol se nám daří nezvyšovat počty romských dětí v segregovaných školách," pokračuje v rozhovoru pro ROMEA TV Miroslav Klempár.

Miroslav Klempár pracuje jako organizátor komunit v Ostravě. Zároveň působí jako přizvaná osoba v České školní inspekci, je členem pracovní skupiny Agentury pro sociální začleňování, členem koordinačního výboru Aliance rodičů pro inkluzi a také členem pracovní skupiny pro zahraniční spolupráci Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.

Podívejte se na rozhovor s Miroslavem Klempárem dnes ve 20:15.

Přečteno: 1352x
 

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Vzdělávání, Awen Amenca, OceněníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo