romea - logo
22. ledna 2022 (sobota)
svátek má Slavomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Talentovaný klavírista Robert Ferenc ze svého balkonu písněmi děkuje doktorům a sestřičkám, hraje i lidem v domově pro seniory

17.4.2020 14:56
Robert Ferenc
Robert Ferenc

Robert Ferenc, talentovaný klavírista, který se zejména na sociálních sítích stal přes noc hvězdou, svým uměním naposledy potěšil seniory ve Vratislavicích na Liberecku. Jeho nesporný talent mohli také lidé obdivovat v Liberci, kde během nouzového stavu kvůli pandemii onemocnění COVID-19 na sídlišti hraje ze svého balkonu sousedům.

"Děkuji doktorům, sestřičkám, hasičům, prodavačkám, nebo lidem, kteří šijí roušky. Děkuji všem, kteří pomáhají v této nelehké situaci," říká Robert v jednom ze svých videí na Facebooku. Jeho originální poděkování shlédlo více než 13 tisíc lidí. Lidé na sociálních sítích také houfně sdílejí toto netradiční balkonové vystoupení, při kterém Robert hraje různé filmové melodie.

Nadaný klavírista se v roce 2017 umístil jako čtvrtý v soutěži Pianista roku.  "Ta opravdovost a ta autenticita toho jeho hraní z něj vyzařovala. Jednak má za sebou silný příběh a jednak má opravdu muzikantskou duši," přiblížil v reportáži pořadu 168 hodin České televize jeden z porotců soutěže a hudebník Petr Malásek.

VIDEO

Přečteno: 3514x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Hudba, Romové, COVID-19, Robert FerencHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo