romea - logo
8. března 2021 (pondělí)
svátek má Gabriela

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34

V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla.

Moderátorka Lea Surovcová si k diskusi pozvala novinářku a moderátorku Jarmilu Balážovou, novináře a hudebníka Patrika Bangu a aktivistu, režiséra a herce Davida Tišera. Společně se zamysleli nad mediálním obrazem romské menšiny v ČR a panelisté sdíleli své osobní zkušenosti. Na debatu navázala první "sálová" repríza inscenace Gadžové jdou do nebe s koncertem.

“My jsme se v průběhu zkoušení inscenace Gádžové jdou do nebe, a nejen v průběhu toho zkoušení, setkali s mnoha osobnostmi z řad Romů, kteří mají skutečně co říct. A nějak jsme si začali uvědomovat, jak málo prostoru mají například v médiích a jak málo se o těchto osobnostech ví,” řekla pro ROMEA TV Kateřina Menclerová, dramaturgyně divadla Husa na provázku.

My jsme teď měli unikátní hodinu a půl dlouhý prostor abychom mohli oslovit třeba 30 až 40 lidí, kteří tam byli a vysvětlili jim spoustu věcí, které se týkají předsudků o Romech v české společnosti,” řekl pro ROMEA TV novinář Patrik Banga, jeden z panelistů diskuze.

ZÁZNAM CELÉ DEBATY

Přečteno: 895x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Média, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

Pavla Svrčinová a vtip, který sdílela na svém facebookovém profilu. (Koláž: Romea.cz)

Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za rasistický vtip

5.3.2021 20:05
Budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová se omluvila Romům za sdílení rasistického vtipu na svém facebookovém profilu. Svrčinovou kontaktovala s žádostí o vysvětlení vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. Budoucí hlavní hygienička se podle Válkové v telefonickém rozhovoru za celou věc omluvila a požádala zmocněnkyni o přeposlání její omluvy všem členů Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

František Lízna (FOTO: repro Česká televize)

Umřel páter František Lízna, který se zastával Romů. Je důležité, aby neztratili svůj romipen, říkával

5.3.2021 14:55
Ve čtvrtek večer zemřel katolický kněz a někdejší chartista František Lízna (79). Zprávu o jeho úmrtí zveřejnil jezuita Jan Regner. Lízna byl člověkem se srdcem na dlani, dlouho pomáhal Romům a lidem z okraje společnosti vůbec. Dlouhou poutí se vyléčil z rakoviny, v poslední době si stěžoval na plicní embolii, nakonec podlehl koronaviru.
 celý článek

--ilustrační foto--

videoZÁZNAM VYSÍLÁNÍ: Rozhovor s novým honorárním konzulem Petrem Torákem

5.3.2021 13:53
Záznam živého vysílání rozhovoru s novým honorárním konzulem přímo z místa jeho působiště v Peterborough.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo