romea - logo
19. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Ivo

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34

V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla.

Moderátorka Lea Surovcová si k diskusi pozvala novinářku a moderátorku Jarmilu Balážovou, novináře a hudebníka Patrika Bangu a aktivistu, režiséra a herce Davida Tišera. Společně se zamysleli nad mediálním obrazem romské menšiny v ČR a panelisté sdíleli své osobní zkušenosti. Na debatu navázala první "sálová" repríza inscenace Gadžové jdou do nebe s koncertem.

“My jsme se v průběhu zkoušení inscenace Gádžové jdou do nebe, a nejen v průběhu toho zkoušení, setkali s mnoha osobnostmi z řad Romů, kteří mají skutečně co říct. A nějak jsme si začali uvědomovat, jak málo prostoru mají například v médiích a jak málo se o těchto osobnostech ví,” řekla pro ROMEA TV Kateřina Menclerová, dramaturgyně divadla Husa na provázku.

My jsme teď měli unikátní hodinu a půl dlouhý prostor abychom mohli oslovit třeba 30 až 40 lidí, kteří tam byli a vysvětlili jim spoustu věcí, které se týkají předsudků o Romech v české společnosti,” řekl pro ROMEA TV novinář Patrik Banga, jeden z panelistů diskuze.

ZÁZNAM CELÉ DEBATY

Přečteno: 995x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Média, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo