romea - logo
2. prosince 2020 (středa)
svátek má Blanka

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů

7.9.2020 14:34

V divadle Husa na provázku se diskutovalo o mediálním obrazu Romů. Brněnské divadlo Husa na provázku uspořádalo diskusi s názvem Mediální obraz romské menšiny - důsledek nebo příčina? Diskuze proběhla 4. září 2020 v kongresovém sále divadla.

Moderátorka Lea Surovcová si k diskusi pozvala novinářku a moderátorku Jarmilu Balážovou, novináře a hudebníka Patrika Bangu a aktivistu, režiséra a herce Davida Tišera. Společně se zamysleli nad mediálním obrazem romské menšiny v ČR a panelisté sdíleli své osobní zkušenosti. Na debatu navázala první "sálová" repríza inscenace Gadžové jdou do nebe s koncertem.

“My jsme se v průběhu zkoušení inscenace Gádžové jdou do nebe, a nejen v průběhu toho zkoušení, setkali s mnoha osobnostmi z řad Romů, kteří mají skutečně co říct. A nějak jsme si začali uvědomovat, jak málo prostoru mají například v médiích a jak málo se o těchto osobnostech ví,” řekla pro ROMEA TV Kateřina Menclerová, dramaturgyně divadla Husa na provázku.

My jsme teď měli unikátní hodinu a půl dlouhý prostor abychom mohli oslovit třeba 30 až 40 lidí, kteří tam byli a vysvětlili jim spoustu věcí, které se týkají předsudků o Romech v české společnosti,” řekl pro ROMEA TV novinář Patrik Banga, jeden z panelistů diskuze.

ZÁZNAM CELÉ DEBATY

Přečteno: 872x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Romové, Média, BrnoHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák a Dougles Daňo (FOTO: Facebook Václava Siváka, koláž: Romea.cz)

videoVIDEO: Vašek Sivák jednoznačně zvítězil na světovém poháru WAKO v Praze. Titul si odnesl i Douglas Daňo

30.11.2020 19:12
Jednadvacetiletý kickboxer Václav Sivák nedal ve finále světového poháru WAKO K-1 WORLD GRAND PRIX 2020 šanci svému soupeři a převálcoval ho rychlým a tvrdým knockoutem. V sobotu večer byl úspěšný i další romský bojovník Douglas Daňo, který zvítězil ve váhové kategorii do 63,5 kilogramů.
 celý článek

Věra Duždová Horváthová (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Věra Duždová Horváthová: I umění se dá dělat s nadsázkou

30.11.2020 16:19
V dětství chtěla být herečkou a jít z jedné role do druhé. Po čase od své představy herecké kariéry upustila a zatoužila stát se filmovou kritičkou. Místo psaní recenzí se ale Věra Duždová Horváthová začala objevovat za kamerou jako režisérka a její originální videotvorba byla k vidění na výstavách v Maďarsku, Francii nebo v daleké Indii.
 celý článek

Milionář Jiří Antoš v Boxing King Klubu (FOTO: TV Prima)

videoMilionář rozdá v ostravské Bedřišce statisíce. V nové reality show zavítá i do romského boxerského klubu

30.11.2020 15:24
Televize Prima uvede již dnes večer reality show, která ve světě chytila za srdce miliony diváků. Sedm milionářů se ze dne na den dostává do světa, který je jim vzdálený. Pod změněnou identitou se ocitají na okraji společnosti, v problematických lokalitách, ale také v organizacích, které se soustředí na pomoc potřebným v sedmi českých městech. Díky projektu Milionář mezi námi se do pomoci bude moci zapojit i veřejnost. Premiéru reality show Milionář mezi námi odvysílá televize Prima dnes, 30. 11. ve 21:35.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo