romea - logo
19. května 2019 (neděle)
svátek má Ivo
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: V Ostravě proběhla Miss Gypsy 2016. Pořadatelé podpořili Natálku Kudrikovou

1.10.2016 22:09, (AKTUALIZOVÁNO 2. 10. 2016, 1:05)
Miss Gypsy 1. 10. 2016 v Ostravě (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)
Miss Gypsy 1. 10. 2016 v Ostravě (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Titul Miss Gypsy 2016 získala dnes v Ostravě sedmnáctiletá studentka Vanessa Richterová z Brna. Druhá skončila sedmnáctiletá Kristýna Tomková z Ústí nad Labem a třetí byla patnáctiletá Kristína Brodyová z Ostravy. Titul Miss Sympatie získala Klára Šimoničová. Cílem večera bylo také podpořit malou Natálku Kudrikovou, která v roce 2009 jako dvouletá utrpěla popáleniny po útoku neonacistů.

FOTOGALERIE

Třináct soutěžících dívek se utkalo v klasických disciplinách. Absolvovaly promenádu v šatech a v plavkách, tancovaly a představily se v krátkém rozhovoru s moderátory večera Richardem Samkem a Janou Horváthovou.

Vítězka Vanessa Richterová v současné době studuje na střední škole obor Veřejná správa  a v budoucnu by chtěla být právnička. Ve volném čase ráda kreslí portréty a tančí. "Ať dnes večer vyhraje kdokoliv, královnou bude Natálka," řekla v krátkém rozhovoru během soutěžního večera Vanessa.

Právě Natálce Kudrikové, jejíž rodina se stala v roce 2009 terčem žhářského útoku čtyř neonacistů, byl věnován celý večer. Pořadatelé jí společně se sponzory věnovali 20 tisíc korun a věcné dary, například tablet, nové kolo nebo oblečení, v hodnotě asi 30 tisíc korun.

Finanční prostředky využijí rodiče k další léčbě. "Hlavně na ty mastičky, jsou hodně drahé. Už je hodně dlouho nepoužíváme, protože na ně nemáme,“ vysvětlila na co peníze využijí novinářům matka Anna Siváková.

Domek ve Vítkově zapálili Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš v noci z 18. na 19. dubna 2009. Z devíti milionů, které jim soud nařídil jako odškodné zaplatit, zatím podle Sivákové poslali jen zlomek. "Možná tak pět tisíc, to je moc za těch sedm let. Od začátku neplatili, začali teprve před dvěma lety. Platí dva z nich, ale jsou to minimální částky. Měsíčně posílají dvě tři stovky," dodala Siváková.

VIDEO

DALŠÍ VIDEA

Přečteno: 12204x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miss, Žhářský útok, Žhářský útok ve Vítkově, Charita, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

Ilustrační FOTO: Petr Zewlakk Vrabec

UZÁVĚRKA SE BLÍŽÍ! Stipendia pro romské vysokoškoláky. Uzávěrka přihlášek je 15. května 2019

10.4.2019 14:05
Romský vzdělávací fond vyhlašuje nové kolo stipendií pro romské studenty vysokých škol pro akademický rok 2019/20. Online přihlášky lze podávat až do 15. května 2019.
 celý článek

Čeněk Růžička během pietního aktu v Letech u Písku v roce 2017 (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

videoZÁZNAM: Asi 200 lidí se zúčastnilo pietního aktu v Letech u Písku. Cena za lidství byla udělena filantropovi Alfredu Baderovi

12.5.2019 0:01, (AKTUALIZOVÁNO 20:00)
Kolem 200 lidí přijelo do Let u Písku, kde za války stál koncentrační tábor, uctít památku obětí romského holokaustu. Cenu za Lidství udělil Výbor pro odškodnění romského holocaustu v čele s Čeňkem Růžičkou in memoriam podnikateli a filantropovi Alfredu Baderovi, který založil nadaci Bader Philantropies. Ocenění za Bader Philanthropies převzal Yechiel Bar-Chaim.
 celý článek

Papež František (autor: Casa Rosada)

videoVIDEO: Papež se zastal Romů, kteří v Římě čelí rasistickým útokům. Fašisté zaútočili na romskou rodinu, matce vyhrožovali znásilněním

11.5.2019 15:50
Papež František ve čtvrtek pronesl před asi pěti sty Romy a Sinty řeč o tom, že je bolestně zasažen zprávami o rasistických útocích namířených proti nim, a kritizoval lidi, kteří za nimi stojí. „Modlím se za vás a jsem vám nablízku. A když v novinách čtu něco hanebného, říkám vám pravdu, trpím. Dnes jsem četl něco ostudného a trpím kvůli tomu,“ řekl František.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo