romea - logo
20. července 2019 (sobota)
svátek má Ilja
Loading
rozšířené vyhledávaní

VIDEO: V Ostravě proběhla Miss Gypsy 2016. Pořadatelé podpořili Natálku Kudrikovou

1.10.2016 22:09, (AKTUALIZOVÁNO 2. 10. 2016, 1:05)
Miss Gypsy 1. 10. 2016 v Ostravě (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)
Miss Gypsy 1. 10. 2016 v Ostravě (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Titul Miss Gypsy 2016 získala dnes v Ostravě sedmnáctiletá studentka Vanessa Richterová z Brna. Druhá skončila sedmnáctiletá Kristýna Tomková z Ústí nad Labem a třetí byla patnáctiletá Kristína Brodyová z Ostravy. Titul Miss Sympatie získala Klára Šimoničová. Cílem večera bylo také podpořit malou Natálku Kudrikovou, která v roce 2009 jako dvouletá utrpěla popáleniny po útoku neonacistů.

FOTOGALERIE

Třináct soutěžících dívek se utkalo v klasických disciplinách. Absolvovaly promenádu v šatech a v plavkách, tancovaly a představily se v krátkém rozhovoru s moderátory večera Richardem Samkem a Janou Horváthovou.

Vítězka Vanessa Richterová v současné době studuje na střední škole obor Veřejná správa  a v budoucnu by chtěla být právnička. Ve volném čase ráda kreslí portréty a tančí. "Ať dnes večer vyhraje kdokoliv, královnou bude Natálka," řekla v krátkém rozhovoru během soutěžního večera Vanessa.

Právě Natálce Kudrikové, jejíž rodina se stala v roce 2009 terčem žhářského útoku čtyř neonacistů, byl věnován celý večer. Pořadatelé jí společně se sponzory věnovali 20 tisíc korun a věcné dary, například tablet, nové kolo nebo oblečení, v hodnotě asi 30 tisíc korun.

Finanční prostředky využijí rodiče k další léčbě. "Hlavně na ty mastičky, jsou hodně drahé. Už je hodně dlouho nepoužíváme, protože na ně nemáme,“ vysvětlila na co peníze využijí novinářům matka Anna Siváková.

Domek ve Vítkově zapálili Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš v noci z 18. na 19. dubna 2009. Z devíti milionů, které jim soud nařídil jako odškodné zaplatit, zatím podle Sivákové poslali jen zlomek. "Možná tak pět tisíc, to je moc za těch sedm let. Od začátku neplatili, začali teprve před dvěma lety. Platí dva z nich, ale jsou to minimální částky. Měsíčně posílají dvě tři stovky," dodala Siváková.

VIDEO

DALŠÍ VIDEA

Přečteno: 12235x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miss, Žhářský útok, Žhářský útok ve Vítkově, Charita, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Horváthová (FOTO: Slovo 21)

videoDesetiminutovka Plus: Nemusíme počítat Romy, stačí peníze směřovat přímo do lokalit, říká Lucie Fuková

10.7.2019 19:00
Lucie Fuková, která byla hostem dalšího dílu Desetiminutovka Plus, je absolventkou magisterského studia sociální antropologie na Univerzitě Pardubice. Během studia navštívila na jeden semestr jižní Francii, kde studovala etnologii. V minulosti pracovala na Magistrátu města Pardubice, koordinovala lidskoprávní konference v rámci českého předsednictví při Radě Evropské unie a byla lídryní volební kandidátky v Pardubicích za Stranu zelených. V roce 2006 také absolvovala tříměsíční studijní stáž v Evropské komisi a dnes je členkou Rady vlády pro záležitosti romské menšiny.
 celý článek

--ilustrační foto--

Slovensko: Zdravotní stav romských komunit je špatný. Romům pomáhají asistenti osvěty zdraví

10.7.2019 12:08
Romové představují 80 až 95 procent nakažených tuberkulózou a 50 procent nakažených virem hepatitidy A (žloutenka A) z celkového počtu nakažených na Slovensku. Příspěvková organizace ministerstva zdravotnictví Zdravé regiony proto realizuje projekt (Zdravé komunity 2A), v jehož rámci se asistenti osvěty zdraví snaží zlepšit situaci v romských komunitách.

 celý článek

Komunitní den na Chanovském sídlišti. Foto: Adam Komenda

Komunitního dne v Chanově se účastnili obyvatelé vsetínských kontejnerů

9.7.2019 12:27
V sobotu 6.7. proběhl v mosteckém Chanově komunitní den, který společně zorganizovali místní Romové a Romky a mostečtí Piráti a Pirátky. Komunitní den začal společným úklidem sídliště, pokračoval programem pro děti a vyvrcholil veřejnou debatou o budoucnosti Chanova. Nabitý program zakončilo promítání filmů s tématikou ochrany přírody a koncert ústecké romské kapely Gypsy Brož.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo