romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: V Ostravě proběhla Miss Gypsy 2016. Pořadatelé podpořili Natálku Kudrikovou

1.10.2016 22:09, (AKTUALIZOVÁNO 2. 10. 2016, 1:05)
Miss Gypsy 1. 10. 2016 v Ostravě (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)
Miss Gypsy 1. 10. 2016 v Ostravě (FOTO: Jan Čonka, Romea.cz)

Titul Miss Gypsy 2016 získala dnes v Ostravě sedmnáctiletá studentka Vanessa Richterová z Brna. Druhá skončila sedmnáctiletá Kristýna Tomková z Ústí nad Labem a třetí byla patnáctiletá Kristína Brodyová z Ostravy. Titul Miss Sympatie získala Klára Šimoničová. Cílem večera bylo také podpořit malou Natálku Kudrikovou, která v roce 2009 jako dvouletá utrpěla popáleniny po útoku neonacistů.

FOTOGALERIE

Třináct soutěžících dívek se utkalo v klasických disciplinách. Absolvovaly promenádu v šatech a v plavkách, tancovaly a představily se v krátkém rozhovoru s moderátory večera Richardem Samkem a Janou Horváthovou.

Vítězka Vanessa Richterová v současné době studuje na střední škole obor Veřejná správa  a v budoucnu by chtěla být právnička. Ve volném čase ráda kreslí portréty a tančí. "Ať dnes večer vyhraje kdokoliv, královnou bude Natálka," řekla v krátkém rozhovoru během soutěžního večera Vanessa.

Právě Natálce Kudrikové, jejíž rodina se stala v roce 2009 terčem žhářského útoku čtyř neonacistů, byl věnován celý večer. Pořadatelé jí společně se sponzory věnovali 20 tisíc korun a věcné dary, například tablet, nové kolo nebo oblečení, v hodnotě asi 30 tisíc korun.

Finanční prostředky využijí rodiče k další léčbě. "Hlavně na ty mastičky, jsou hodně drahé. Už je hodně dlouho nepoužíváme, protože na ně nemáme,“ vysvětlila na co peníze využijí novinářům matka Anna Siváková.

Domek ve Vítkově zapálili Ivo Müller, Václav Cojocaru, David Vaculík a Jaromír Lukeš v noci z 18. na 19. dubna 2009. Z devíti milionů, které jim soud nařídil jako odškodné zaplatit, zatím podle Sivákové poslali jen zlomek. "Možná tak pět tisíc, to je moc za těch sedm let. Od začátku neplatili, začali teprve před dvěma lety. Platí dva z nich, ale jsou to minimální částky. Měsíčně posílají dvě tři stovky," dodala Siváková.

VIDEO

DALŠÍ VIDEA

Přečteno: 12920x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Miss, Žhářský útok, Žhářský útok ve Vítkově, Charita, OstravaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo