romea - logo
25. května 2022 (středa)
svátek má Viola

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: V pražské Troji byly postaveny stany pro romské uprchlíky z Ukrajiny

12.5.2022 11:38
Stanové městečko pro romské uprchlíky z Ukrajiny v pražské Troji
Stanové městečko pro romské uprchlíky z Ukrajiny v pražské Troji

Stanové městečko především pro romské uprchlíky z Ukrajiny vyrostlo v noci na čtvrtek v pražské Troji - na pokyn ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) ho tam vystavěli hasiči. Na místě je celkem deset stanů, které pojmou dohromady 150 lidí, jídelna, sprchy i záchody. Městečko stojí na stejném místě, kde magistrát v minulosti vybudoval stanové městečko pro lidi bez domova, kteří byli v karanténě kvůli covidu.

Stavět se začalo ve středu kolem osmé večer, během noci bylo vše postaveno.

VIDEO

„Stany o rozměrech 6 x 9 metrů jsou vybaveny lůžky pro 150 osob, městečko má sociální zázemí. Stanů je deset, vybudovali jsme i jídelny pro výdej stravy, sprchy a toalety,“ uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka s tím, že stany lze v případě potřeby také vytápět. 

Energetici stanové městečko připojí k odpadu a vodě, během dopoledne pak bude městečko předáno správci. „Městečko bude zajišťovat magistrát spolu se Správou uprchlických zařízení. Podílet se bude Romodrom i další romské organizace,“ dodal Kavka. „Je předpoklad, že tady bude asi nejvíce romských uprchlíků,“ uvedl.

Hasiči by podle středečního vyjádření mluvčího mohli zajišťovat dopravu uprchlíků. „Stejně, jako jsme vozili uprchlíky z hlavního nádraží do asistenčního centra KACPU,“ řekl Kavka.  

Přečteno: 721x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Ukrajina, Romové, Uprchlíci, Migrace, segregace, Diskriminace, RasismusHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo