romea - logo
17. května 2022 (úterý)
svátek má Aneta

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

VIDEO: Získali podporu nebo stipendium od organizace ROMEA, teď fungují jako vzory pro romské žáky základních škol

2.7.2021 16:40

"Motivovat romské žáky základních škol ke studiu je velmi důležité," říká manažer Stipendijního programu organizace ROMEA Štefan Balog. Program se před dvěma lety rozrostl o aktivitu, která se věnuje právě motivaci romských žáků základních škol ke studiu. Školní rok 2020/2021 byl pro mnohé žáky a studenty velmi těžký, a tak se po znovuotevření škol vrátili stipendisté organizace ROMEA na základní školy, aby jim vyprávěli své životní příběhy a motivovali romské žáky ke studiu.

Druhý červnový týden uspořádali stávající a bývalí stipendisté organizace ROMEA celkem 7 motivačních besed na třech školách v Ústeckém kraji a 1 motivační besedu na základní škole v Ostravě.

„V organizaci ROMEA se snažíme podporovat žáky a studenty všech stupňů studia. Pro romské středoškoláky a vysokoškoláky tu máme stipendijní program a pro žáky ze základních škol máme motivační semináře, které mají na základních školách obrovský úspěch," dodal Štefan Balog, manažer stipendijního programu organizace ROMEA. 

"Během těchto besed, které se uskutečnily hned po rozvolnění opatření, jsme se stipendisty našli mnoho talentovaných romských žáků a někteří z nich se už letos hlásí do našeho stipendijního programu,” říká Štefan Balog, manažer stipendijního programu organizace ROMEA. 

„Během besed se ale nebavíme jen o studiu. S žáky diskutujeme o rasismu, finančních problémech nebo například i o tom, jak se v budoucnu uplatnit na trhu práce. Loni jsme do besed přidali i mediální výchovu a bavíme se s žáky také o tom jak rozpoznat hoaxy na internetu a jak se jim bránit. V médiích a na sociálních sítích se totiž velmi často objevují falešné zprávy o Romech, nebo například teď aktuálně o COVIDU. Nejpodstatnějším tématem besed je ale stále studium,” říká Kristýna Dunová, studentka speciální pedagogiky na Univerzitě v Hradci Králové. 

Motivační besedy pro romské žáky základních škol vznikly díky podpoře Bader Philantrophies. Realizaci workshopů zaměřených na mediální gramotnost podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

PODPOŘTE ROMSKÉ STUDENTY

Pokud se chcete stát pravidelným dárcem stipendijního programu, nebo chcete jednorázově podpořit studenty, navštivte stránku https://romskastipendia.cz/darujte/

DĚKUJEME

Víc informací o stipendijním programu naleznete na www.romskastipendia.cz.

Přečteno: 1192x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

motivace, Romové, Studenti, StipendiaHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo