romea - logo
26. května 2022 (čtvrtek)
svátek má Filip

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vietnamci a Bělorusové mají zástupce ve vládní radě pro menšiny

Praha, 3.7.2013 17:46, (ROMEA)

Vietnamci a Bělorusové budou mít nově své zástupce v Radě vlády pro národnostní menšiny. Mohou se tak zapojit do tvorby zákonů, které se menšin týkají. Rozhodla o tom dnes vláda v demisi, informovala ČTK vládní zmocněnkyně pro lidská práva Monika Šimůnková.

Rada byla rozšířena po žádostech vietnamské a běloruské menšiny, jejichž zástupci se jednání poradního orgánu vlády dosud účastnili jako hosté. Bělorusy bude v radě zastupovat Adam Kalita z občanského sdružení Pahonia. Za Vietnamce do skupiny přibyl Huu Uyen Pham z občanského sdružení Van Lang, uvedla Šimůnková.

"Zastoupení v radě neznamená, že by tímto národnostní menšina nově vznikla, nebo byla oficiálně uznána. Existence národnostní menšiny je objektivní fakt, který zaručují Listina základních práv," dodala Šimůnková. "Díky členství v radě coby poradním orgánu vlády se daná menšina může podílet například na formování státních politik, které se týkají národnostních menšin," dodala.

Rada má v současnosti 32 členů, z toho 18 tvoří zástupci příslušníků národnostních menšin. Mezi zastoupenými menšinami jsou kromě Bělorusů a Vietnamců Bulhaři, Chorvati, Maďaři, Rusíni, Rusové, Řekové, Srbové, Ukrajinci, Němci, Poláci, Romové a Slováci.

Přečteno: 793x
 

Kam dál:

Štítky:  

Menšiny, Vietnam, Vietnamci, BělorusovéHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo