romea - logo
1. června 2020 (pondělí)
svátek má Laura
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vítězná Cesta ven se vrací do kin

27.2.2015 12:27
Premiéra filmu Cesta ven (FOTO: bau)
Premiéra filmu Cesta ven (FOTO: bau)

Sedm Českých lvů a také ceny kritiky pro film Petra Václava Cesta ven vrací toto divácky nedoceněné sociální drama na plátna kin. Premiéru mělo loni v květnu, v kinech je vyhledalo necelých pět tisíc zájemců a pak z distribuce zmizelo.

"Mimořádný úspěch u akademiků i kritiků vyvolal reakci také mezi českými kinaři. Těm, kteří zvažují opětovné nasazení filmu do programů svých kin, se producenti z moloko filmu, koproducenti z České televize a společnost Aerofilms jako distributor rozhodli vyjít vstříc a umožnit jim znovuuvedení filmu za velmi vstřícných podmínek. Diváci tak v některých kinech ušetří až polovinu běžné ceny vstupenky," oznámil ČTK mluvčí distributora Jan Noháč.

"Množství cen nás samozřejmě příjemně překvapilo. Budeme rádi, když to probudí zvědavost těch, kteří snímek zatím neviděli. Chtěli bychom, aby měli možnost zhlédnout ho tak, jak si zaslouží: tedy na plátně," komentoval to Miloš Lochman ze společnosti moloko film, která film produkovala.

"Cesta ven je v kontextu současné české kinematografie výjimečný počin, cestu k divákovi ovšem neměl zrovna dvakrát umetenou. Věříme, že film postupně docení i širší publikum a doufáme, že se na něj letos ještě do kin leckdo vypraví," řekl řekl ředitel Aerofilms Ivo Andrle.

V programu jednosálových kin se Cesta ven začne opět objevovat v průběhu března a dubna. Od čtvrtka se uvádí v multikinech sítě CineStar, která díky týdennímu programovacímu cyklu zareagovala na úspěch filmu nejrychleji. Aktuální nasazení filmu Cesta ven lze sledovat na internetové adrese www.aerofilms.cz/cestaven. V současné době obsahuje informace o nasazení tohoto snímku ve dvou desítkách měst.

Už filmy Marian (1996) a Paralelní světy (2001) vzbudil režisér Petr Václav velkou vlnu zájmu doma i v zahraničí. Po 13 letech přišel s příběhem mladé romské matky, která se odmítá smířit s nepříznivým společenským statusem a snaží se vybojovat lepší život pro sebe a svou dcerku. 

(O filmu jsme na serveru Romea.cz psali například tady, tady nebo tady )

Přečteno: 687x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Cesta venHLAVNÍ ZPRÁVY

Michal Gábor (FOTO: Archiv)

„U maturity jsem selhal. Se školou jsem chtěl skončit. Nakonec jsem našel motivaci,” říká romský stipendista

28.5.2020 16:20
„Jednou se ve třídě někomu něco ztratilo, nevím už, jestli šlo o peněženku, telefon nebo o jinou cennost. Učitelka řekla, že se všem žákům prohledají tašky. Jedno z dětí ukázalo na mě: „To určitě ukradl ten cigán“. Otevřel jsem tašku – a peněženka tam byla! Někdo mi ji tam podstrčil. Byla to hrozná situace, jak tohle máte vysvětlit?“ vypráví dvacetiletý Michal Gábor, mladý romský student druhého ročníku Fyzické geografie a geoekologie na Ostravské univerzitě, s jakými překážkami se musel na počátku své cesty za vzděláním potýkat.
 celý článek

Marek Horváth, jeden z organizátorů benefičního koncertu na podporu stipendia Václava Havla. (FOTO: Anglické gymnázium v Praze, Ivan Bárta)

videoMarek Horváth v Desetiminutovce plus ROMEA TV: Vzdělání je pro mě zásadní věc

27.5.2020 12:42
Dalším hostem naší Desetiminutovky je Marek Horváth, absolvent Anglického gymnázia v Praze. Na soukromé škole mohl studovat také díky stipendiu Václava Havla. V současné době pracuje v Agentuře pro sociální začleňování, baví ho historie, poznávání nových kultur a náboženství. Proč se Marek rozhodl pro Anglické gymnázium? Jaké je studium na Prague Collage? Jakou podporu může gymnázium nabídnout a jak? Co Marka motivuje ke studiu? To vše v Desetiminutovce Richarda Samka na ROMEA TV.
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

O podobě památníku romského holokaustu v Letech je rozhodnuto. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů, veřejnosti ho představí 9. června

28.5.2020 9:27
O podobě památníku romského holokaustu v Letech u Písku je rozhodnuto. Zástupci Muzea romské kultury v Brně, které chce památník postavit, veřejnosti představí vítězný návrh v úterý 9. června v Nosticově paláci v Praze. Porota vítěze vybrala ze sedmi finalistů. Muzeum chce památník otevřít v roce 2023.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo