romea - logo
25. června 2019 (úterý)
svátek má Ivan
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vláda dnes projedná zákon o sociálním bydlení. Odborníci se bojí dalších odkladů

8.3.2017 10:02
Happening iniciativy Mít svůj domov ze 7.3.2017 (foto: Petr Zewlakk Vrabec)
Happening iniciativy Mít svůj domov ze 7.3.2017 (foto: Petr Zewlakk Vrabec)

Dnes proběhne jednání vlády ČR, jehož významným bodem bude zákon o sociálním bydlení. Návrh zákona počítá s tím, že první žadatelé o byt by se mohli začít na úřady obracet od pololetí příštího roku. Do sociálního bydlení by se pak měli nastěhovat nejpozději v půlce roku 2020. Některé resorty a instituce mají k podobě normy výhrady. Opatření je součástí koaliční smlouvy, ale kvůli neshodám se přípravy protáhly.

Na Facebookových stránkách iniciativy Mít svůj domov, která se prosazování tohoto zákona věnuje vedle mnoha dalších aktivit na poli (nejen) sociálního bydlení, se dnes objevilo prohlášení, které hovoří o vzrůstajících obavách z možných dalších obstrukcí v procesu přijetí zákona. "Včera měl jeden z mluvčích iniciativy, Štěpán Ripka, schůzku s ministryní pro místní rozvoj K. Šlechtovou a ta mu sdělila, že v zákoně našla další problém: 'Paní ministryně mluvila o tom, že bude co nejvíce prosazovat, aby se do zákona vrátila povinnost obcí zajišťovat sociální bydlení,' říká Štěpán Ripka. (...) 'To je taktika ze strany ministryně Šlechtové, jak věc zdržet, aby zákon neprošel do voleb,' cituje iniciativa Ripkovo prohlášení.

Během včerejška uspořádala iniciativa Mít svůj domov také happening, během něhož organizátoři odhalili symbolický pomník dětem bez domova a poskytli své stanovisko k aktuálnímu návrhu zákona o sociálním bydlení. Podle jejich údajů je k dnešnímu dni v ČR bez domova 18 000 dětí, které bydlí v provizoriu na ubytovnách, v azylových domech či v ústavech.

Přečteno: 2888x
 

Kam dál:

Štítky:  

Domácí, Vláda, Bydlení, zákon, Platforma pro sociální bydlení, Mít svůj domovHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Sivák je jeden z nejtalentovanějších českých kickboxerů, zdroj: Facebook Vašek Sivák

Kickboxer Sivák se příští týden představí na MMA galavečeru v Praze

19.6.2019 15:14
Předloňský juniorský mistr Evropy a nyní už také vítěz v kategorii mužů na mezinárodním mistrovství ČR v kategorii K-1, o kterém se média vyjadřují jako o jednom z největších talentů v této disciplíně v tuzemsku, má na kontě celou řadu vybojovaných vítězství
 celý článek

Nepokoje v Čemodanovce (FOTO: repro Telekanal 360)

Starosta Čemodanovky: 900 Romů bylo donuceno se vystěhovat po konfliktech s Rusy

19.6.2019 12:08
Po nepokojích v ruském regionu Penza, které zřejmě vyvolal konflikt mladistvých ve vsi Čemodanovka, se z regionu přemístilo asi devět set Romů. Uvedl to server The Moscow Times.
 celý článek

Setkání komunitní skupiny (FOTO: Adam Komenda)

Čunkodomky v Chanově nechceme, domy si opravíme sami, navrhují obyvatelé sídliště

19.6.2019 10:39
Jednání se zúčastnilo několik desítek lidí a společně představili alternativní plán k návrhu vedení města postavit na okraji Chanova obytné kontejnery. Místní občané navrhli, že poničené panelové domy opraví sami obyvatelé sídliště.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo