romea - logo
15. srpna 2020 (sobota)
svátek má Hana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vláda oslaví 25. výročí listopadu 89 vzpomínkovým večerem. Sobotka bude diskutovat na Právnické fakultě UK

Praha, 4.11.2014 10:44, (ROMEA)
Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD (FOTO: ČSSD)
Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD (FOTO: ČSSD)

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka pozval ministryně a ministry na společnou oslavu 25. výročí 17. listopadu 1989. Vzpomínkového večera v Lichtenštejnském paláci, který proběhne 15. listopadu v podvečerních hodinách, se zúčastní také nejvyšší ústavní činitelé, zástupci diplomatického sboru, senátoři a poslanci.

Kromě společného vzpomínkového setkání a pietního aktu na Národní třídě v Praze si předseda vlády připomene 25. výročí listopadu 1989 i dalšími aktivitami. Jednou z nejvýznamnějších akcí je pracovní cesta do Spojených států amerických, kde bude přítomen odhalení busty prezidenta Václava Havla, který před 25 lety v americkém Kongresu přednesl v mateřském jazyce zásadní projev týkající se aktuálního vývoje politické situace v Československu.

Bohuslav Sobotka se na pozvání Právnické fakulty UK a Spolku českých právníků Všehrd zúčastní 15. listopadu 2014 také společné diskuse s vysokoškolskými studenty. Tématem debaty bude trvalá výzva listopadu 1989 a jeho přesah do dnešních dnů.

V rámci připomenutí 25. výročí listopadu 89 se do diskuse zapojí také významní aktéři listopadových událostí, jako jsou ministr Jiří Dienstbier jako studentský aktivista z roku 1989, Martin Klíma jako tehdejší studentský mluvčí, Petr Kučera, čelný představitel Občanského fóra a bývalý poslanec, Petr Pithart, disident a poté předseda vlády, a také Lída Rakušanová, novinářka a bývalá redaktorka Rádia Svobodná Evropa.

Přečteno: 320x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vláda, Politika, Listopad 1989, VýročíHLAVNÍ ZPRÁVY

Kurz pro pedagogy (FOTO: R-Mosty)

Organizace R-Mosty pořádá další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Hlaste se!

11.8.2020 18:01
Společnost R - Mosty pořádá 26. a 27. srpna na biofarmě Belina v Nežichově u Toužimi další běh kurzu Pedagog a sociokulturní specifika romských žáků. Kurz pomáhá efektivněji pracovat s dětmi z romských rodin a rozšiřuje účastníkům všeobecné povědomí o této naší největší a nejstarší národnostní menšině.
 celý článek

CD neonacistické skupiny Krátký proces

Slovenská a česká policie zatýkala při akci proti extremismu členy kapel. Policisté našli předměty s nacistickou tematikou

11.8.2020 17:07
Slovenská policie dnes zadržela při zátahu proti extremismu devět lidí. Jsou mezi nimi také členové hudebních skupin Krátký proces a Horkýže Slíže, informovala televize Markíza. Do akce vedené slovenskou policií se podle webu Česká justice zapojili i čeští kolegové, kteří provedli domovní prohlídku u českého hudebníka v Děčíně.
 celý článek

Olga Fečová, foto: Lukáš Houdek

videoVIDEO: Nejdříve jsem měla rodinu, děti, takže jsem se starala o ně, na mě přišla řada v 60letech, říká Olga Fečová navržená na státní vyznamenání

9.8.2020 15:43
Romská spisovatelka, pěstounka, pedagogická asistentka Olga Fečová byla navržena na státní vyznamenání. Navrhla ji Doc. PhDr. Zuzana Jurková, PhD., vedoucí Katedry obecné antropologie Fakulty humanitních studií Univerzity Karovy.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo