romea - logo
27. října 2021 (středa)
svátek má Šarlota / Zoe

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vláda schválila novelu insolvenčního zákona. Mění podmínky pro oddlužení

18.1.2018 12:20
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com
Ilustrační FOTO: SalFalko, Flickr.com

Vláda schválila tzv. oddlužovací novelu insolvenčního zákona, která výrazně mění podmínky pro oddlužení.

Novela insolvenčního zákona zpřístupňuje proces oddlužení širšímu okruhu poctivě splácejících dlužníků a pomáhá lidem z tzv. dluhové pasti. Zároveň však počítá s jejich aktivním zapojením do ekonomické činnosti a nabádá je k zodpovědnému chování.

„Je to nabídka pro dlužníky, kteří jsou motivovaní a chtějí se vrátit do normální ekonomiky. Místo toho, aby jim stát posílal sociální dávky, budou oni posílat státu daně. Nová pravidla nejsou žádnou dluhovou amnestií, ale systém poctivého splácení téměř veškerého výdělku věřitelům po dobu sedmi let,“ řekl po jednání vlády ministr spravedlnosti Robert Pelikán.

Podle nových pravidel postačí, když dlužník nabídne věřitelům na úhradu svých dluhů postižitelný majetek a dále bude po dobu sedmi let vynakládat veškeré úsilí k tomu, aby své dluhy splatil. Novela také umožňuje rychlejší oddlužení těm dlužníkům, kteří během tří let splatí alespoň 50 % pohledávek svých nezajištěných věřitelů.

Návrh již na půdě Poslanecké sněmovny byl. Vzhledem k podzimní obměně dolní komory Parlamentu však bylo potřeba absolvovat proces ještě jedno, a tak nyní návrh postupuje k organizačnímu výboru Poslanecké sněmovny a následně do prvního čtení.

bau, justice.cz
Přečteno: 5420x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ministr spravedlnosti, Robert Pelikán, zákon, dluhHLAVNÍ ZPRÁVY

Organizace Romodrom oslavila 20. let svého působení ve Žlutých lázních, foto: romeatv

videoVIDEO: Romodrom oslavil 20 let!

20.10.2021 15:00

 

Další články z rubriky..
romea - logo