romea - logo
18. ledna 2022 (úterý)
svátek má Vladislav

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vladimír Foist: Vzdělávání není jen o dovednostech, důležité jsou i mezilidské vztahy

22.8.2016 12:37
Vladimír Foist (FOTO: Repro Česká televize)
Vladimír Foist (FOTO: Repro Česká televize)

Podle Vladimíra Foista, bývalého ředitele inkluzivní školy v Poběžovicích a nynějšího odborníka na vzdělávání Agentury pro sociální začleňování, je zavádění inkluzivních opatření plynulý proces. Vyjádřil se tak v rozhovoru pro týdeník Respekt k příčinám malého zájmu rodičů žáků o zařazení do běžné školy místo praktické.

Novela školského zákona o inkluzi zatím nepřinesla výraznější změny, o zařazení do běžné ZŠ požádalo zatím jen 205 dětí z celkových osmnácti tisíc.

Aby mohlo dojít k výraznější změně, musí podle Foista pedagogická i rodičovská veřejnost začít společné vzdělávání vnitřně přijímat, proto je třeba vysvětlovat jeho důležitost. „Dnešní svět vyžaduje stále větší míru tolerance a vzájemného pochopení. Právě při společném vzdělávání se děti učí kromě dovedností i něco jiného. Společnost není založena jen na výkonu, ale také na vztazích. A vztahy mezi různými skupinami obyvatel se formují v dětském věku. Takto vzniklé vzájemné poznání může být benefitem pro celou společnost,“ uvedl na dotaz redaktorovi Respektu.

Přečteno: 991x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Inkluzivní vzdělávání, Agentura pro sociální začleňování, VzděláváníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo