romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

"Vlastenecká" Vandasova mládež láká nové členy pomocí plakátů využívající grafiku nacistické propagandy

23.6.2020 15:06
Plakát spolku Dělnická mládež, který využívá grafiku nacistické propagandy (koláž: Romea.cz)
Plakát spolku Dělnická mládež, který využívá grafiku nacistické propagandy (koláž: Romea.cz)

Mládežnická organizace extremistické Dělnické strany sociální spravedlnosti láká do svých řad nové členy plakátem využívající grafiku nacistické propagandy. Na facebookové stránce Dělnické mládeže (DM) pod sdělením "U nás je svět ještě v pořádku. Přijď mezi nás!" (12. června) je vyobrazen mladík v černém tričku, který je z kopírován z nacistického plakátu z roku 1936. Upozornil na to server Forum24.cz.

Mladík na plakátu Dělnické mládeže drží v ruce hůl, která je ve skutečnosti žerdí, na které v původním nacistickém plakátu vlaje vlajka z hákovým křížem.

DM využila grafiku plakátu z roku 1936, který zdůrazňuje roli studentů v nacistickém Německu. Nacističtí propagandisté chtěli takto oslovit a přesvědčit německou mládež, "budoucí vůdce národa", aby podpořila cíle a politiku nacistické strany.

I na dalším propagačním předmětu DM vidíme blonďatou dívku s copánky, která jakoby z oka vypadla blonďatým dívkám z plakátů nacistické propagandy.

Dělnická mládež je spolek mladých lidí ve věku 15 až 35 let sympatizujících s Dělnickou stranou sociální spravedlnosti nebo přímo se podílejících na její činnosti. Dělnická mládež i DSSS mají také stejné sídlo.

Ministerstvo vnitra řadí DSSS mezi pravicově extrémní strany. Předchůdkyně DSSS, Dělnická strana, vznikla v roce 2003. V roce 2010 vyhověl Nejvyšší správní soud návrhu vlády na zrušení strany. Soud v ní shledal xenofobní prvky, rasistický podtext a návaznost na nacionální socialismus Adolfa Hitlera. Představitelé rozpuštěné strany pak vytvořili DSSS.

Předseda DSSS Tomáš Vandas se před nedávnem stal lídrem hnutí Čistý kraj pro podzimní krajské volby v Ústeckém kraji. Na kandidátce extremistické DSSS je také Jindřich Svoboda, který je jako radní ve vedení města Duchcov v koalici s ČSSD, KSČM a hnutím Žijeme Duchcovem.

Přečteno: 1753x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Dělnická mládež, DSSS, Extremismus, Rasismus, Neonacismus, Nacismus, propagaceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo