romea - logo
17. listopadu 2019 (neděle)
svátek má Mahuléna
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vnitro pošle letos na pomoc s migrací do zahraničí 150 milionů Kč

30.3.2017 9:46
Ilustrační FOTO
Ilustrační FOTO

Česko letos pošle do zahraničí na pomoc uprchlíkům a státům čelícím migračním tlakům 150 milionů korun. Ministerstvo vnitro v tiskové zprávě uvedlo, že částku v rámci jeho koncepce pro asistenci uprchlíkům na dnešním jednání schválila vláda. Prvních 40 milionů korun z této částky by mělo jít na obnovu uprchlického tábora Azrak v Jordánsku.

Česko na rozvoj uprchlického tábora přispělo stejnou částkou i v loňském roce. V obou případech peníze půjdou hlavně na rozšíření a opravu obydlí pro 31.000 obyvatel tohoto tábora. Letošní peněžní dar bude podle materiálů pro dnešní jednání vlády součástí česko-německého projektu, na němž se premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) dohodl s německou kancléřkou Angelou Merkelovou.

Ze zemí Blízkého východu by letos mělo Jordánsko obdržet 15 milionů korun na vybudování školícího centra pro oblast azylové politiky a nákup techniky. Dalších 20 milionů korun by měl získat Irák. Celkem 55 milionů by podle plánů na letošní rok mělo dostat Srbsko a Makedonie. Zbývajících 20 milionů korun je rezerva.

Každý projekt musí vláda schválit samostatně. Vláda vznik programu, o který se stará ministerstvo vnitra, schválila v roce 2015.

Přečteno: 775x
 

Kam dál:

Štítky:  

Uprchlíci, pomoc, JordánskoHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo