romea - logo
29. září 2022 (čtvrtek)
svátek má Michal

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Volby 2022: Nízká volební účast v sociálně vyloučených lokalitách v Ústeckém kraji

23.9.2022 21:20
Volby - ilustrační foto.
Volby - ilustrační foto.

Volby v sociálně vyloučených lokalitách v Ústeckém kraji provází nízký zájem voličů. Například v děčínských Boleticích přišla zhruba hodinu od otevření volebních místností asi tři procenta lidí. V Mojžíři v Ústí nad Labem přišla vhodit hlas do urny zhruba dvě procenta obyvatel místního sídliště.

Ve čtvrti Janov v Litvínově jsou volební místnosti na zdejší základní škole. Členka volební komise, pod kterou patří okrsek č. 4, ČTK řekla, že za dvě a půl hodiny přišli čtyři voliči. Volební účast je tu obvykle nízká. „Jdu volit, slibovali nějaké zlepšení, tak uvidíme,“ řekl ČTK Dušan Vaňo před školou.

Průměrná volební účast za celý Ústecký kraj je 10,4 procenta.

Mezitím na sociální síti Facebook celá řada Romů sdílí fotografie z volebních místností, kde v pátek odvolili.

"Jedním křížkem pro celou pirátskou kandidátku v Kolíně. Děkuji vám za podporu," napsal u fotografie z volební místnosti Cyril Koky, který sám kandiduje za Piráty v Kolíně.

"Povinnost splněna. A co vy? Nebuďte lhostejní a přijďte ke komunálním volbám 2022. Volte stranu Společně pro Slezskou č. 1," napsal další romský kandidát Jaroslav Horváth.

V Česku volby začaly dnes ve 14:00 a lidé v nich rozhodnou o složení svých radnic na příští čtyři roky. Letošní celostátní volby do obecních zastupitelstev jsou osmé v historii samostatné České republiky. Na části území se souběžně rozhodne o budoucím složení třetiny Senátu, tedy 27 z 81 senátorů. Horní komora se takto proměňuje každé dva roky od jejího naplnění v roce 1996, letos to bude potřinácté.

Přečteno: 565x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Volby, Komunální volby 2022, Sociálně vyloučené lokalityHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo