romea - logo
16. května 2022 (pondělí)
svátek má Přemysl

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Volná místa v akreditovaném kurzu pro ty, kteří pracují s romskými dětmi

Praha, 22.7.2013 15:26, (ROMEA)
Biofarma Belina v obci Nežichov (FOTO: R-MOSTY)
Biofarma Belina v obci Nežichov (FOTO: R-MOSTY)

Společnost R-Mosty zve na seminář pro pedagogy a pro další pracovníky, kteří se setkávají se sociokulturními specifiky romských dětí. Kurz se uskuteční 26. a 27. srpna 2013 na Biofarmě Belina v obci Nežichov, nedaleko západočeské Toužimi.

Cílem kurzu je poskytnout informační servis v podobě ucelených dat o romské historii, jazyce, kulturních specifikách i současné socioekonomické situaci Romů, ale také prostor pro navázání těchto informací na konkrétní zkušenosti účastníků a pro otevřenou interaktivní diskusi nad jednotlivými souvisejícími tématy.

Tento akreditovaný kurz je realizován již pět let a za dobu jeho existence jím prošlo na 300 pedagogů a dalších pracovníků z oblasti sociálních služeb, nízkoprahových klubů, sociálních odborů a pedagogicko psychologických poraden. Kursisté dostanou inovativní materiály pro práci s romskými dětmi a získají základní vhled do ne zcela známých metod pedagogické práce, jako je např. kinestetický výchovný styl nebo pedagogika Montessori.

Seminář bude realizován v příjemném prostředí divoké západočeské přírody v útulném prostředí biofarmy. Účastníci mají možnost pobytu a stravování z produktů farmy téměř ZDARMA, platí se pouze poplatek 200,- kč na spolufinancování pobytu. Cestovné je taktéž možno proplatit. Během semináře proběhne exkurze do romské lokality Dobrá Voda u Toužimi, kde působí sdružení Český západ. Toto sdružení je realizátorem výjimečně úspěšných, revitalizujících projektů v zapadlých romských lokalitách na Toužimsku a Tepelsku.

Na semináři budou též prezentovány a distribuovány inovativní didaktické pomůcky pro práci s romskými dětmi. Lektory semináře jsou romisté Mgr. Radka Steklá a David Tišer a expertka na inkluzivní vzdělávání a ředitelka ZŠ Kopřivnice Mgr. Vlasta Geryková. Podrobné informace najdete na www.r-mosty.cz.

Hlásit se je možné mailem na adam@r-mosty.cz nebo telefonicky na číslo 725 345 594. Uzávěrka přihlášek je 20. srpna, maximální kapacita 15 osob.

Projekt je financován Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy České Republiky. Kurz je akreditován MŠMT ČR.

Občanské sdružení R-MOSTY
Přečteno: 741x
 

Kam dál:

Štítky:  

R-Mosty, o. s., akreditovaný kurz, pedagogičtí pracovníci, DětiHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo