romea - logo
26. června 2022 (neděle)
svátek má Adriana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vrchní soud snížil Marcelu Cichému trest ze sedmi a půl roku na pět let

4.5.2017 15:31
Marcel Cichý
Marcel Cichý

Vrchní soud v Praze snížil bývalému učiteli a zastupiteli Trmic na Ústecku Marcelu Cichému trest za obchodování s drogami. Místo původních sedmi a půl roku zůstane ve vězení pět let. V případu Marcela Cichého tak padl čtvrtý konečný verdikt. „Rozhodnutí o vině se nemění,“ sdělil MF DNES na konci dubna mluvčí Vrchního soudu v Praze Jan Fořt.

Tresty kompliců Marcela Cichého zůstávají beze změny. Pavel Kišš, který marihuanu vypěstoval, dostal tříletou podmínku, Ladislav Cichy trest desetiletého vězení, prodával totiž také pervitin na Slovensko. Cichému hrozilo podle právní kvalifikace deset až 18 let vězení. Předseda trestního senátu Jiří Bednář nižší trest zdůvodnil mimo jiné tím, že Cichý byl do té doby bezúhonný, má dobré hodnocení a zapojuje se do dobrovolnických aktivit.

Trest v zákonné sazbě by byl podle něj příliš přísný. Velmi důležité bylo také to, že fakticky nebyl prodej uskutečněn. "Tedy nenastal tam žádný škodlivý následek. Zásadní pro to hodnocení bylo také to, že spolupachatel pana Marcela Cichého, který se dopustil rozsáhlejší trestné činnosti včetně vývozu pervitinu na Slovensko, dostal trest na samé spodní hranici trestní sazby, tedy deset let. Za této situace ukládat stejný trest osobě, která se dopustila trestné činnosti podstatně menšího rozsahu, by bylo neproporcionální," řekl po lednovém rozsudku krajského soudu, který poslal Cichého na 7,5 roku do vězení Jiří Bednář.

Přečteno: 2550x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soud, trest, Drogy, TrmiceHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo