romea - logo
7. srpna 2020 (pátek)
svátek má Lada

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Jiří Čunek vystěhuje sociálně slabé z městských bytů, pokud nedostane peníze od Agentury

21.6.2016 13:58
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Starosta Vsetína Jiří Čunek vyhrožuje vystěhováním obyvatel z městských bytů, pokud Agentura pro sociální začleňování s městem neschválí spolupráci. Vsetín totiž neuspěl se svou první přihláškou do projektu Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám, který by Vsetínu zajistil desítky milionů korun z evropských dotací na pomoc chudým, nezaměstnaným nebo zadluženým, uvedl dnes server iDnes.cz. Přepracovaná přihláška již podle ředitele agentury Radka Jiránka šanci na přijetí má.

Monitorovací výbor Agentury neschválil původní přihlášku kvůli postoji města k vyloučené lokalitě Poschla: „První přihláška Vsetína byla dobrá, až na jednu věc - lokalitu Poschla. Žádost se dostatečně nevěnovala tomu, jaká budoucnost čeká její obyvatele,“ zdůvodnil zamítnutí serveru iDnes.cz ředitel agentury Radek Jiránek. Přepracovaná přihláška již podle něj šanci na úspěch má, město by mohlo získat až 120 milionů na budováním sociálních bytů, podporu sociálního podnikání, rozšiřováním kapacity školek a škol, financování vzdělávacích asistentů nebo vznik nízkoprahových klubů.

„Pokud peníze nedostaneme, budou tito lidé muset ze Vsetína odejít a starost o ně připadne jiným obcím. Umíme to zajistit. Ale nechceme to udělat, jen potřebujeme spolupráci bez předsudků,“ řekl serveru iDnes.cz Jiří Čunek.

"Dokument obsahuje popis situace, učiněných kroků a plán, co dál s Poschlou. Monitorovací výbor by to měl docenit,“ uvedl Jiránek. Peníze mají podle Agentury vést k tomu, aby ubývalo lokalit, v nichž se koncentrují sociálně slabí obyvatelé.

Okrajová část Vsetína proslula kontejnerovými bytovkami, kam Jiří Čunek nechal před deseti lety přestěhovat sociálně slabé obyvatele, v drtivé většině Romy, kteří předtím žili v nevyhovujících podmínkách domu v centru města.

Přečteno: 1609x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo