romea - logo
19. listopadu 2019 (úterý)
svátek má Alžběta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jiří Čunek vystěhuje sociálně slabé z městských bytů, pokud nedostane peníze od Agentury

21.6.2016 13:58
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Starosta Vsetína Jiří Čunek vyhrožuje vystěhováním obyvatel z městských bytů, pokud Agentura pro sociální začleňování s městem neschválí spolupráci. Vsetín totiž neuspěl se svou první přihláškou do projektu Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám, který by Vsetínu zajistil desítky milionů korun z evropských dotací na pomoc chudým, nezaměstnaným nebo zadluženým, uvedl dnes server iDnes.cz. Přepracovaná přihláška již podle ředitele agentury Radka Jiránka šanci na přijetí má.

Monitorovací výbor Agentury neschválil původní přihlášku kvůli postoji města k vyloučené lokalitě Poschla: „První přihláška Vsetína byla dobrá, až na jednu věc - lokalitu Poschla. Žádost se dostatečně nevěnovala tomu, jaká budoucnost čeká její obyvatele,“ zdůvodnil zamítnutí serveru iDnes.cz ředitel agentury Radek Jiránek. Přepracovaná přihláška již podle něj šanci na úspěch má, město by mohlo získat až 120 milionů na budováním sociálních bytů, podporu sociálního podnikání, rozšiřováním kapacity školek a škol, financování vzdělávacích asistentů nebo vznik nízkoprahových klubů.

„Pokud peníze nedostaneme, budou tito lidé muset ze Vsetína odejít a starost o ně připadne jiným obcím. Umíme to zajistit. Ale nechceme to udělat, jen potřebujeme spolupráci bez předsudků,“ řekl serveru iDnes.cz Jiří Čunek.

"Dokument obsahuje popis situace, učiněných kroků a plán, co dál s Poschlou. Monitorovací výbor by to měl docenit,“ uvedl Jiránek. Peníze mají podle Agentury vést k tomu, aby ubývalo lokalit, v nichž se koncentrují sociálně slabí obyvatelé.

Okrajová část Vsetína proslula kontejnerovými bytovkami, kam Jiří Čunek nechal před deseti lety přestěhovat sociálně slabé obyvatele, v drtivé většině Romy, kteří předtím žili v nevyhovujících podmínkách domu v centru města.

Přečteno: 1599x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

Listopad 1989

Monika Duždová: Neuměla bych už žít v nesvobodě a na vše jen kývat hlavou

15.11.2019 20:52
Měla jsem jednadvacet let, tři malé děti a byla jsem už vdaná, když se v listopadu osmdesátém devátém začaly dít věci, kterým jsem v prvních chvílích nerozuměla. Ale podporovala jsem studenty v tom, že chtějí školy pro všechny a domáhají se svých práv a snad jsem v těch chvílích chtěla být s nimi na náměstích. Zvlášť, když televize odvysílala první sestřih událostí ze 16. listopadu, kdy studenti bratislavských vysokých škol k výročí studentstva pochodovali ulicemi Bratislavy až po tehdejší ministerstvo školství, kde před televizními kamerami přednesli své oprávněné požadavky a volali po dialogu, po svobodě, po školství pro všechny a prohlašovali, že nechtějí „reaktory“. O pár dní později už jsme mohli vidět v televizi i živé vstupy a mimořádná vysílání z demonstrací v Praze i ve velkých městech.
 celý článek

Plakát Kotlebových fašistů. Zdroj: Facebook

Dva Kotlebovci vyvěsili plakát s nápisem: „Zatočíme s asociály a politickými zloději: Pošleme je do pracovních táborů!“

14.11.2019 15:02
Slovenskou Lidovou stranu Naše Slovensko (ĽSNS) fašisty Mariana Kotleby opět prošetřuje policie. Dva extremisté z této strany zveřejnili na sociální síti plakát připomínající koncentrační tábor, podpořený nenávistným heslem.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo