romea - logo
2. června 2020 (úterý)
svátek má Jarmil
Loading
rozšířené vyhledávaní

Jiří Čunek vystěhuje sociálně slabé z městských bytů, pokud nedostane peníze od Agentury

21.6.2016 13:58
--ilustrační foto--
--ilustrační foto--

Starosta Vsetína Jiří Čunek vyhrožuje vystěhováním obyvatel z městských bytů, pokud Agentura pro sociální začleňování s městem neschválí spolupráci. Vsetín totiž neuspěl se svou první přihláškou do projektu Koordinovaný přístup k sociálně vyloučeným lokalitám, který by Vsetínu zajistil desítky milionů korun z evropských dotací na pomoc chudým, nezaměstnaným nebo zadluženým, uvedl dnes server iDnes.cz. Přepracovaná přihláška již podle ředitele agentury Radka Jiránka šanci na přijetí má.

Monitorovací výbor Agentury neschválil původní přihlášku kvůli postoji města k vyloučené lokalitě Poschla: „První přihláška Vsetína byla dobrá, až na jednu věc - lokalitu Poschla. Žádost se dostatečně nevěnovala tomu, jaká budoucnost čeká její obyvatele,“ zdůvodnil zamítnutí serveru iDnes.cz ředitel agentury Radek Jiránek. Přepracovaná přihláška již podle něj šanci na úspěch má, město by mohlo získat až 120 milionů na budováním sociálních bytů, podporu sociálního podnikání, rozšiřováním kapacity školek a škol, financování vzdělávacích asistentů nebo vznik nízkoprahových klubů.

„Pokud peníze nedostaneme, budou tito lidé muset ze Vsetína odejít a starost o ně připadne jiným obcím. Umíme to zajistit. Ale nechceme to udělat, jen potřebujeme spolupráci bez předsudků,“ řekl serveru iDnes.cz Jiří Čunek.

"Dokument obsahuje popis situace, učiněných kroků a plán, co dál s Poschlou. Monitorovací výbor by to měl docenit,“ uvedl Jiránek. Peníze mají podle Agentury vést k tomu, aby ubývalo lokalit, v nichž se koncentrují sociálně slabí obyvatelé.

Okrajová část Vsetína proslula kontejnerovými bytovkami, kam Jiří Čunek nechal před deseti lety přestěhovat sociálně slabé obyvatele, v drtivé většině Romy, kteří předtím žili v nevyhovujících podmínkách domu v centru města.

Přečteno: 1608x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

ČunekGATEHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Badaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo