romea - logo
12. srpna 2022 (pátek)
svátek má Klára

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výbor by měl rozhodnout o vydání poslance SPD Roznera k stíhání

6.3.2019 1:20
Miloslav Rozner (FOTO: Pirátská strana, Wikimedia Commons)
Miloslav Rozner (FOTO: Pirátská strana, Wikimedia Commons)

Mandátový a imunitní výbor Poslanecké sněmovny by dnes měl rozhodnout o policejní žádosti o vydání poslance SPD Miloslava Roznera k trestnímu stíhání kvůli jeho výrokům o romském táboře v Letech u Písku. Rozner v minulosti při kritice rozhodnutí někdejší vlády o odkupu vepřína nedaleko pietního místa v Letech použil spojení "neexistující pseudokoncentrák". Sešlo se kvůli tomu hned několik trestních oznámení.

Policisté chtějí Roznera stíhat pro podezření z popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia. Podle SPD existují pochyby o objektivitě vyšetřování případu, poslanci hnutí deklarovali, že budou proti vydání Roznera. Sněmovna by měla rozhodnout na probíhající schůzi, výbor ale ještě musí vydat doporučení k policejní žádosti.

O té výbor naposledy jednal 5. února. Tehdy však jednání přerušil, neboť poslanci ještě chtěli vyslechnout dohledovou státní zástupkyni z Městského státního zastupitelství v Praze, která se z tehdejšího jednání omluvila. Na dnešní zasedání si výbor přizval právě pouze tuto státní zástupkyni, napsal ČTK předseda výboru Stanislav Grospič (KSČM). Počítá s tím, že dnes výbor rozhodne.

Přečteno: 496x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Lety u Písku, Rasismus, Extremismus, Holocaust, Svoboda a přímá demokracie (SPD)HLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo