romea - logo
20. února 2020 (čtvrtek)
svátek má Oldřich
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vybydlené domy nad kinem Alfa koupila Sokolovská uhelná

18.6.2018 11:55
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)

Částečně vybydlené bytové domy nad kinem Alfa v Sokolově koupila Sokolovská uhelná. Nenaplnily se tak obavy města, že by domy v dříve problematické lokalitě mohli využít spekulanti k obchodu s chudobou.

O koupi 200 bytových jednotek v posledních letech město kvůli těmto obavám opakovaně usilovalo, zastupitelé ale nákup nemovitostí vždy odmítli. Nyní chce Sokolov na rozvoji lokality s novým vlastníkem spolupracovat.

„Víme, že se tato oblast nestane místem pro nájezdy obchodníků s chudobou. Stále platí nabídka města, že bychom se Sokolovskou uhelnou rádi spolupracovali na dalším využití této oblasti," řekl starosta Jan Picka. Město ustanoví pracovní skupinu, které o dalším využití objektů bude s firmou jednat.

Sokolovská uhelná domy koupila za 30 milionů korun. Firma libereckého podnikatele Alexandra Kendika s dalším vlastníkem městu byty nabízela za 36 milionů korun, později za 34 milionů.

Zastupitelé ale částku považovali za příliš vysokou a nabídku odmítli. Naposledy v dubnu letošního roku odmítli také nabídku koupit objekty společně s pražským investorem, přičemž každá ze stran měla zaplatit 15 milionů korun.

Bytové domy nad kinem Alfa a v Divadelní ulici prodalo město libereckému podnikateli v roce 2001 za deset milionů. Byty obývala převážně romská komunita, velká část nájemníků dlužila na nájemném. Kendik část domů zrekonstruoval, kvůli zdravotním problémům se o ně ale přestal starat.

O jejich odkoupení zpět Sokolov intenzivně jednal od roku 2016. Město chtělo především zamezit tomu, aby byty sloužily k provozování obchodu s chudobou, při němž pronajímatelé inkasují za přemrštěné nájmy pro chudé lidi dávky vyplácené státem. Už nyní je to v regionu rozšířený problém.

 

Přečteno: 996x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Střelba v německém Hanau (20. 2. 2020)

videoStřelba v Hanau se vyšetřuje jako možný terorismus. Útočil rasista, xenofob a odpůrce migrace

20.2.2020 11:14
Německé nejvyšší státní zastupitelství vyšetřuje středeční střelbu v Hanau s podezřením na terorismus. Podle agentury DPA to dnes řekl ministr vnitra spolkové země Hesensko Peter Beuth, kde se tragédie stala. Podle Beutha měl střelec xenofobní sklony.
 celý článek

Policie v Brně zasáhla 20. 2. 2020 proti odpůrcům nově zvoleného Veřejného ochránce práv Stanislava Křečka (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec, Romea.cz))

videoOdpůrci nového ombudsmana Stanislava Křečka zablokovali vstup do úřadu, zasáhla proti nim policie a sedm jich zadržela

20.2.2020 10:13
Novému ochránci práv Stanislavu Křečkovi se dnes pokusili jeho odpůrci zabránit ve vstupu do úřadu ombudsmana v Brně. Neuposlechli výzvu zástupců městské části ani policie, aby vchod do budovy neblokovali. Policie zadržela podle posledních informací sedm lidí a vchod uvolnila. Křeček se tak asi po deseti minutách čekání před budovou dostal do úřadu. V kanceláři mu agendu předala jeho předchůdkyně Anna Šabatová.
 celý článek

Viktor Orbán (FOTO: European People's Party - EPP, Flickr.com)

Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti se vzdělávaly v segregovaném prostředí

19.2.2020 16:05
Premiér maďarské vlády Viktor Orbán vyhlásil referendum o tom, zda má odškodnit romské rodiny, jejichž děti strávily celou školní docházku v segregované škole.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo