romea - logo
26. září 2020 (sobota)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vybydlené domy nad kinem Alfa koupila Sokolovská uhelná

18.6.2018 11:55
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)

Částečně vybydlené bytové domy nad kinem Alfa v Sokolově koupila Sokolovská uhelná. Nenaplnily se tak obavy města, že by domy v dříve problematické lokalitě mohli využít spekulanti k obchodu s chudobou.

O koupi 200 bytových jednotek v posledních letech město kvůli těmto obavám opakovaně usilovalo, zastupitelé ale nákup nemovitostí vždy odmítli. Nyní chce Sokolov na rozvoji lokality s novým vlastníkem spolupracovat.

„Víme, že se tato oblast nestane místem pro nájezdy obchodníků s chudobou. Stále platí nabídka města, že bychom se Sokolovskou uhelnou rádi spolupracovali na dalším využití této oblasti," řekl starosta Jan Picka. Město ustanoví pracovní skupinu, které o dalším využití objektů bude s firmou jednat.

Sokolovská uhelná domy koupila za 30 milionů korun. Firma libereckého podnikatele Alexandra Kendika s dalším vlastníkem městu byty nabízela za 36 milionů korun, později za 34 milionů.

Zastupitelé ale částku považovali za příliš vysokou a nabídku odmítli. Naposledy v dubnu letošního roku odmítli také nabídku koupit objekty společně s pražským investorem, přičemž každá ze stran měla zaplatit 15 milionů korun.

Bytové domy nad kinem Alfa a v Divadelní ulici prodalo město libereckému podnikateli v roce 2001 za deset milionů. Byty obývala převážně romská komunita, velká část nájemníků dlužila na nájemném. Kendik část domů zrekonstruoval, kvůli zdravotním problémům se o ně ale přestal starat.

O jejich odkoupení zpět Sokolov intenzivně jednal od roku 2016. Město chtělo především zamezit tomu, aby byty sloužily k provozování obchodu s chudobou, při němž pronajímatelé inkasují za přemrštěné nájmy pro chudé lidi dávky vyplácené státem. Už nyní je to v regionu rozšířený problém.

 

Přečteno: 1020x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

Romští kandidáti v krajských a senátních volbách 2020 (Koláž: Romea.cz)

V Krajských volbách kandiduje minimálně sedm Romů, do Senátu jeden. Romové jsou na kandidátkách Pirátů, SPD, Změny a Strany zelených

23.9.2020 17:00
Jak zjistil server Romea.cz o hlasy voličů v letošních krajských volbách bude v celém Česku usilovat nejméně 7 Romů. Jeden Rom, Cyril Koky, pak kandiduje do Senátu za Pirátskou stranu. Právě Piráti, jako vůbec první parlamentní strana v historii, nasadili Roma Karla Kariku jako lídra kandidátky v Ústeckém kraji a jejich kandidáta na hejtmana. Dva Romové pak kandidují i za hnutí Svoboda a přímá demokracie Tomia Okamury, které je známé svými protiromskými a xenofobními výroky a je pravidelně zmiňováno ve zprávách o extremismu.
 celý článek

Budova Rady Evropy ve Štrasburku (FOTO: Elwood j blues, Wikimedia Commons)

Podle Rady Evropy je výuka romštiny v Česku nedostatečná. Ve městech se zastoupením menšin chybějí dvojjazyčné nápisy

23.9.2020 15:38
Rada Evropy (RE) dnes vyzvala Českou republiku, aby i nadále zlepšovala ochranu menšinových jazyků. Česko učinilo kroky pozitivním směrem v ochraně němčiny, polštiny a moravské chorvatštiny, uvádí zpráva tohoto nadnárodního orgánu. RE ale Česku zároveň připomněla nedostatečnou výuku romštiny na základních a středních školách.
 celý článek

Na akci, Běh pro zdraví, 19. června 2018, holčička podala v běhu bravurní výkon. Běžela v balerínkách ... Doběhla první! (FOTO: Centrum voľného času CVrČek)

"Dívka v balerínkách" sklízí další sportovní úspěchy. Vyhrála běh na 1500 na mistrovství Východního Slovenska

23.9.2020 15:13
Annamária Horváthová, známá jako dívka v balerínkách, se stala absolutní vítězkou v běhu na 1500 m na mistrovství Východního Slovenska jednotlivců. A sbírala i další sportovní úspěchy. Na mistrovství Slovenska dorostenců a dorostenek v běhu na 1 500 m byla třetí a v běhu na 800 m doběhla pátá.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo