romea - logo
11. srpna 2022 (čtvrtek)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vybydlené domy nad kinem Alfa koupila Sokolovská uhelná

18.6.2018 11:55
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)
Domy v ulici Sokolovská v Sokolově. (FOTO: Google Maps)

Částečně vybydlené bytové domy nad kinem Alfa v Sokolově koupila Sokolovská uhelná. Nenaplnily se tak obavy města, že by domy v dříve problematické lokalitě mohli využít spekulanti k obchodu s chudobou.

O koupi 200 bytových jednotek v posledních letech město kvůli těmto obavám opakovaně usilovalo, zastupitelé ale nákup nemovitostí vždy odmítli. Nyní chce Sokolov na rozvoji lokality s novým vlastníkem spolupracovat.

„Víme, že se tato oblast nestane místem pro nájezdy obchodníků s chudobou. Stále platí nabídka města, že bychom se Sokolovskou uhelnou rádi spolupracovali na dalším využití této oblasti," řekl starosta Jan Picka. Město ustanoví pracovní skupinu, které o dalším využití objektů bude s firmou jednat.

Sokolovská uhelná domy koupila za 30 milionů korun. Firma libereckého podnikatele Alexandra Kendika s dalším vlastníkem městu byty nabízela za 36 milionů korun, později za 34 milionů.

Zastupitelé ale částku považovali za příliš vysokou a nabídku odmítli. Naposledy v dubnu letošního roku odmítli také nabídku koupit objekty společně s pražským investorem, přičemž každá ze stran měla zaplatit 15 milionů korun.

Bytové domy nad kinem Alfa a v Divadelní ulici prodalo město libereckému podnikateli v roce 2001 za deset milionů. Byty obývala převážně romská komunita, velká část nájemníků dlužila na nájemném. Kendik část domů zrekonstruoval, kvůli zdravotním problémům se o ně ale přestal starat.

O jejich odkoupení zpět Sokolov intenzivně jednal od roku 2016. Město chtělo především zamezit tomu, aby byty sloužily k provozování obchodu s chudobou, při němž pronajímatelé inkasují za přemrštěné nájmy pro chudé lidi dávky vyplácené státem. Už nyní je to v regionu rozšířený problém.

 

Přečteno: 1067x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sokolov, BydleníHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo