romea - logo
28. června 2022 (úterý)
svátek má Lubomír

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vydavatelství pozastavilo distribuci jedné ze dvou antisemitských knih. Policie se případem začala zabývat až po upozornění Deníku N

5.2.2020 12:33
Ilustrační FOTO: yeowatzup, Flickr.com
Ilustrační FOTO: yeowatzup, Flickr.com

Knižní distributor Pemic Books, pozastavil publikaci s titulem Mýtus šesti milionů, který otevřeně popírá vyvražďování Židů během druhé světové války. Druhou antisemitskou knihu s názvem Obřezaná republika, stále nabízí. 

Na knihu Mýtus šesti  milionů, upozornil Deník N minulý týden v několika článcích. „Tuto publikaci jsme pozastavili,“ reagovala produktová manažerka Pemic Books Hana Mýdlová.

Společnost knihu stáhla na základě žádosti nakladatelství Bodyart Press. „Nakladatel Bodyart Press požádal o pozastavení distribuce,“ doplnila. Nakladatelství knihu minulý týden po dotazech novinářů smazalo i ze svých stránek.

Publikace je z 60. letech, autorem je americký historik David L. Hoggan. Autor píše o holocaustu židů jako o „záměrném a bezostyšném“ paděláním historie a že jde o „legendu genocidy“.

Knihu Obřezaná republika od Adama B. Bartoše, který byl dvakrát odsouzen za antisemitismus, bude nakladatelství nadále nabízet. 

„Váš e-mail jsem předala vedoucímu nákupního oddělení Pavlu Hurtovi a bylo mi řečeno, že nebylo vydáno žádné soudní rozhodnutí a nemáme důvod knihu stahovat,“ reagovala Mýdlová, poté co Deník N na knihy upozornila.

Knihy s antisemitským obsahem vyšli už před třemi lety, pražská policie se jimi začala zabývat až po zveřejnění článků Deníku N. Na dotaz, proč si vydávání antisemitské literatury vyšetřovatelé tolik let nevšimli, policejní prezident Jan Švejdar nereagoval.
 

Přečteno: 902x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Knihy, antisemitismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo