romea - logo
4. června 2020 (čtvrtek)
svátek má Dalibor
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vydavatelství pozastavilo distribuci jedné ze dvou antisemitských knih. Policie se případem začala zabývat až po upozornění Deníku N

5.2.2020 12:33
Ilustrační FOTO: yeowatzup, Flickr.com
Ilustrační FOTO: yeowatzup, Flickr.com

Knižní distributor Pemic Books, pozastavil publikaci s titulem Mýtus šesti milionů, který otevřeně popírá vyvražďování Židů během druhé světové války. Druhou antisemitskou knihu s názvem Obřezaná republika, stále nabízí. 

Na knihu Mýtus šesti  milionů, upozornil Deník N minulý týden v několika článcích. „Tuto publikaci jsme pozastavili,“ reagovala produktová manažerka Pemic Books Hana Mýdlová.

Společnost knihu stáhla na základě žádosti nakladatelství Bodyart Press. „Nakladatel Bodyart Press požádal o pozastavení distribuce,“ doplnila. Nakladatelství knihu minulý týden po dotazech novinářů smazalo i ze svých stránek.

Publikace je z 60. letech, autorem je americký historik David L. Hoggan. Autor píše o holocaustu židů jako o „záměrném a bezostyšném“ paděláním historie a že jde o „legendu genocidy“.

Knihu Obřezaná republika od Adama B. Bartoše, který byl dvakrát odsouzen za antisemitismus, bude nakladatelství nadále nabízet. 

„Váš e-mail jsem předala vedoucímu nákupního oddělení Pavlu Hurtovi a bylo mi řečeno, že nebylo vydáno žádné soudní rozhodnutí a nemáme důvod knihu stahovat,“ reagovala Mýdlová, poté co Deník N na knihy upozornila.

Knihy s antisemitským obsahem vyšli už před třemi lety, pražská policie se jimi začala zabývat až po zveřejnění článků Deníku N. Na dotaz, proč si vydávání antisemitské literatury vyšetřovatelé tolik let nevšimli, policejní prezident Jan Švejdar nereagoval.
 

Přečteno: 767x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Knihy, antisemitismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

V době živého televizního vystoupení prezidenta Donalda Trumpa, ve kterém tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali

videoVIDEO: Trump tvrdil, že je na straně pokojně protestujících, ve stejnou chvíli těžkooděnci rozháněli slzným plynem pokojné demonstranty u Bílého domu

2.6.2020 10:53
Americký prezident Donald Trump nařídil mobilizaci všech dostupných civilních i vojenských sil s cílem zastavit již týden trvající nepokoje, které se rozpoutaly po násilné smrti černocha George Floyda. V době prezidentova živého televizního vystoupení, ve kterém Trump tvrdil, že stojí na straně pokojných protestujících, zahnala policie pokojné demonstranty před Bílým domem, kteří měli zdvižené ruce nad hlavou a pouze skandovali "nestřílejte" s pomocí slzného plynu. Těžkooděnci proti pokojnému shromáždění použili obušky, zasahovali i policisté na koních. Protesty v USA pokračují již sedmým dnem a připojilo se k nim více než 75 měst, i když ve čtyř desítkách z nich platí zákaz nočního vycházení.
 celý článek

Romky ze skupiny Manushe (FOTO: Slovo 21)

Bidaripen: Romky chtějí ostatním Romům dodávat sebedůvěru, že společně mohou věci kolem sebe měnit k lepšímu

2.6.2020 10:14
Bidaripen, tedy romsky odvaha, rozhodně nechybí skupince Romek ve vybraných sedmi lokalitách, aby se v nadcházejících měsících staly rovnocennými partnery respektovanými místní samosprávou a měly možnost spolurozhodovat o tom, co se kolem nich děje. Stejnojmenný projekt lídryním nabídne informace jak správně a efektivně spolupracovat s místními spolky a institucemi například při vybudování přechodu na frekventované ulici.
 celý článek

V pátek 15. 5. 2020 vypukl požár v domě romské rodiny v obci Veltěže u Loun. Rodina dům postupně opravuje, obec vyhlásila na pomoc veřejnou sbírku. (FOTO: Facebook Žhář z Veltěže, koláž: Romea.cz)

videoObec Veltěže otevřela sbírkový účet na pomoc romské rodině, které vyhořel dům. Policie případ stále vyšetřuje

1.6.2020 20:54
Obec Veltěže na Lounsku vyhlásila veřejnou sbírku jako pomoc pro romskou rodinu, které vyhořela v pátek 15. 5. 2020 velká část domu. Od 1. 6. 2020 je dostupné číslo účtu, na které mohou lidé posílat finanční příspěvky až do 30. listopadu 2020. Jak již dříve uvedla pro ROMEA TV starostka obce Věra Posledníková, obec na sbírkový účet vloží počáteční vklad 5 tisíc korun.
 celý článek

 
www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo