romea - logo
7. dubna 2020 (úterý)
svátek má Heřman / Hermína
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vydavatelství pozastavilo distribuci jedné ze dvou antisemitských knih. Policie se případem začala zabývat až po upozornění Deníku N

5.2.2020 12:33
Ilustrační FOTO: yeowatzup, Flickr.com
Ilustrační FOTO: yeowatzup, Flickr.com

Knižní distributor Pemic Books, pozastavil publikaci s titulem Mýtus šesti milionů, který otevřeně popírá vyvražďování Židů během druhé světové války. Druhou antisemitskou knihu s názvem Obřezaná republika, stále nabízí. 

Na knihu Mýtus šesti  milionů, upozornil Deník N minulý týden v několika článcích. „Tuto publikaci jsme pozastavili,“ reagovala produktová manažerka Pemic Books Hana Mýdlová.

Společnost knihu stáhla na základě žádosti nakladatelství Bodyart Press. „Nakladatel Bodyart Press požádal o pozastavení distribuce,“ doplnila. Nakladatelství knihu minulý týden po dotazech novinářů smazalo i ze svých stránek.

Publikace je z 60. letech, autorem je americký historik David L. Hoggan. Autor píše o holocaustu židů jako o „záměrném a bezostyšném“ paděláním historie a že jde o „legendu genocidy“.

Knihu Obřezaná republika od Adama B. Bartoše, který byl dvakrát odsouzen za antisemitismus, bude nakladatelství nadále nabízet. 

„Váš e-mail jsem předala vedoucímu nákupního oddělení Pavlu Hurtovi a bylo mi řečeno, že nebylo vydáno žádné soudní rozhodnutí a nemáme důvod knihu stahovat,“ reagovala Mýdlová, poté co Deník N na knihy upozornila.

Knihy s antisemitským obsahem vyšli už před třemi lety, pražská policie se jimi začala zabývat až po zveřejnění článků Deníku N. Na dotaz, proč si vydávání antisemitské literatury vyšetřovatelé tolik let nevšimli, policejní prezident Jan Švejdar nereagoval.
 

Přečteno: 732x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Knihy, antisemitismus, PolicieHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo