romea - logo
3. srpna 2020 (pondělí)
svátek má Miluše

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vyfoť Roma při práci, vybízí nová kampaň romské organizace

Brno, 6.11.2012 11:31, (ROMEA)
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz

Brněnská organizace IQ Roma servis dnes spustila soutěž, v jejímž rámci mají lidé fotografovat Romy při práci a zasílat snímky s jejich příběhem do soutěže. Soutěž Chytil jsem Roma při tom - v dobrém světle má ukázat, že Romové pracují a chtějí pracovat a je součástí širší kampaně, která byla oficiálně spuštěna poslední den v červenci letošního roku plakátovou částí v pražském metru.

Celá kampaň je vystavěna na paradoxech, vtipu i pragmatické pozitivní argumentaci šikovných Romů jednotlivců. Cílovou skupinou celého projektu jsou od jeho začátku obyvatelé České republiky, tedy široká laická veřejnost, která je průběžně seznamována s příklady dobré praxe ze soužití, zaměstnávání a kulturního sdílení mezi majoritou a minoritou se zvláštním důrazem na oblast zaměstnanosti.

Klíčovým nosičem kampaně je od jejího spuštění webový portál www.mypracujeme.cz,  průběžně aktualizovaný novými příběhy pracujících Romů. Na webových stránkách se objevují také vlastních medailonky,foto a videodokumenty zasílané samotnými Romy, kteří ve svých příspěvcích odkazují na ideu kampaně. Nově se k těmto příspěvků přidají také soutěžní snímky.

Fotografická soutěž s provokativním názvem „Chytil jsem u toho cikána – v dobrém světle“ svým částečně kontroverzním pojetím navazuje na zmiňovanou reklamu v dopravních prostředcích, internetové stránky mypracujeme.cz a nově také na rozhlasovou reklamu, která bude v průběhu měsíce listopadu prezentována na Rádiu 1.

Hlavním tématem fotografické soutěže, jejímž patronem a současně také vedoucím odborné poroty je známý fotograf Jindřich Štreit, jsou pracující Romové. První linie soutěže bude probíhat anonymním hlasováním na webových stránkách www.mypracujeme.cz/fotosoutez,  z každé IP adresy může přijít jeden hlas denně. Soutěž bude napojena i na sociální sítě s možností sdílení soutěžní fotografie. Vyhrávají ty soutěžní fotografie s nejvyšším počtem hlasů. Absolutního vítěze soutěže vybere odporná porota pod vedením Jindřicha Štreita.

Termíny pro zasílání fotografií jsou od 6.11. do 28.11.2012. v rámci kategorie hlasování na webu mypracujeme.cz v podsekci „fotosoutěž“, kam soutěžící budou uploadovat vlastní fotografie.

Přečteno: 3171x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

Pietní akt v Letech u Písku, 2. 8. 2020 (FOTO: Richard Samko, Romea.cz)

videoZÁZNAM: Pietní akt v Letech připomněl i romské oběti z Osvětimi, Válková podpořila vznik romského vládního zplnomocněnce

29.7.2020 13:06, (AKTUALIZOVÁNO 2. 8. 2020, 14:45)
Čeněk Růžička z Výboru pro odškodnění romského holocaustu dnes na pietní akci v Letech na Písecku vyzval politiky, aby stejně jako antisemitismus odsuzovali projevy anticiganismu. Ty podle něj v Evropě zesilují. Pietní akt v místě někdejšího koncentračního tábora Lety u Písku dnes po poledni připomněl romské oběti z druhé světové války. Akce v Letech se tradičně koná v květnu, letošní termín se posunul kvůli koronaviru.
 celý článek

Helena Válková 2. 8. 2020 v Letech u Písku. (FOTO: ROMEA TV)

videoHelena Válková v Letech u Písku: Podporuji vznik pozice vládního zplnomocněnce pro záležitosti romské menšiny

2.8.2020 14:14
Vládní zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková dnes během pietního aktu v Letech u Písku podpořila požadavek Romů, aby byla zřízena pozice vládního zplnomocněnce pro romskou menšinu. Uvedla to ve svém projevu, ve kterém kromě jiného připomněla, že v současné době vzniká nová strategie romského začleňování pro roky 2021 - 2030.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo