romea - logo
13. října 2019 (neděle)
svátek má Renáta
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vyfoť Roma při práci, vybízí nová kampaň romské organizace

Brno, 6.11.2012 11:31, (ROMEA)
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz

Brněnská organizace IQ Roma servis dnes spustila soutěž, v jejímž rámci mají lidé fotografovat Romy při práci a zasílat snímky s jejich příběhem do soutěže. Soutěž Chytil jsem Roma při tom - v dobrém světle má ukázat, že Romové pracují a chtějí pracovat a je součástí širší kampaně, která byla oficiálně spuštěna poslední den v červenci letošního roku plakátovou částí v pražském metru.

Celá kampaň je vystavěna na paradoxech, vtipu i pragmatické pozitivní argumentaci šikovných Romů jednotlivců. Cílovou skupinou celého projektu jsou od jeho začátku obyvatelé České republiky, tedy široká laická veřejnost, která je průběžně seznamována s příklady dobré praxe ze soužití, zaměstnávání a kulturního sdílení mezi majoritou a minoritou se zvláštním důrazem na oblast zaměstnanosti.

Klíčovým nosičem kampaně je od jejího spuštění webový portál www.mypracujeme.cz,  průběžně aktualizovaný novými příběhy pracujících Romů. Na webových stránkách se objevují také vlastních medailonky,foto a videodokumenty zasílané samotnými Romy, kteří ve svých příspěvcích odkazují na ideu kampaně. Nově se k těmto příspěvků přidají také soutěžní snímky.

Fotografická soutěž s provokativním názvem „Chytil jsem u toho cikána – v dobrém světle“ svým částečně kontroverzním pojetím navazuje na zmiňovanou reklamu v dopravních prostředcích, internetové stránky mypracujeme.cz a nově také na rozhlasovou reklamu, která bude v průběhu měsíce listopadu prezentována na Rádiu 1.

Hlavním tématem fotografické soutěže, jejímž patronem a současně také vedoucím odborné poroty je známý fotograf Jindřich Štreit, jsou pracující Romové. První linie soutěže bude probíhat anonymním hlasováním na webových stránkách www.mypracujeme.cz/fotosoutez,  z každé IP adresy může přijít jeden hlas denně. Soutěž bude napojena i na sociální sítě s možností sdílení soutěžní fotografie. Vyhrávají ty soutěžní fotografie s nejvyšším počtem hlasů. Absolutního vítěze soutěže vybere odporná porota pod vedením Jindřicha Štreita.

Termíny pro zasílání fotografií jsou od 6.11. do 28.11.2012. v rámci kategorie hlasování na webu mypracujeme.cz v podsekci „fotosoutěž“, kam soutěžící budou uploadovat vlastní fotografie.

Přečteno: 3146x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Václav Klaus ml. v Chanově (FOTO: Facebook Václava Klause ml.)

Chanovští Romové s Trikolórou nespolupracují. Klaus mladší dezinterpretoval společné setkání

9.10.2019 16:09
„Mluvili jsme s pár chlapama, co pracují a vedou tam pro děti fotbalový klub. Pan Bažo mě šokoval vyjádřením – “nejhorší pro nás jsou neziskovky, co dělají romobyznys”. Asi tak,“ napsal poslanec a předseda hnutí Trikolóra Václav Klaus mladší na svém facebooku po úterní návštěvě Chanova.
 celý článek

Roman Zach a skupiny Gipsy Kings v zábavném pořadu televize Nova Tvoje tvář má známý hlas (FOTO: Repro TV NOVA)

videoPatrik Banga: Roman Zach rozhodně není rasista. Kampaň na internetu je zbytečné šílenství

9.10.2019 13:44
Jsou chvíle, kdy fakt nejsem rád, že existují sociální sítě. Ano, člověk se může vyjádřit hned a k čemukoliv, dokonce si může vybrat i formu. Chcete video? Bude video. Chcete úderný text? Bude text! Ale sociální sítě mají svá negativa. Třeba šíření nepřesných zpráv. Nebo různé výklady jedné a té samé situace. A následující sociální šílenství.
 celý článek

Ilustrační foto (Foto: Pixabay)

Jak se dnes žije v "děcáku"? Problémem nejsou děti, ale jejich rodiče, říká ředitelka jednoho z nich Dana Kuchtová

9.10.2019 10:42
Prvorepubliková vila, která od roku 1949 funguje jako dětský domov, zeje v letních měsících prázdnotou. Všude panuje neskutečné ticho. „V období prázdnin tu moc dětí není,“ vysvětluje ředitelka pražského Dětského domova Klánovice a exministryně školství Dana Kuchtová, která celý rok pracuje na tom, aby děti v létě vyjely na tábor a podívaly se i do zahraničí.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo