romea - logo
6. prosince 2019 (pátek)
svátek má Mikuláš
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vyfoť Roma při práci, vybízí nová kampaň romské organizace

Brno, 6.11.2012 11:31, (ROMEA)
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz
Ilustrační foto: Archiv Romea.cz

Brněnská organizace IQ Roma servis dnes spustila soutěž, v jejímž rámci mají lidé fotografovat Romy při práci a zasílat snímky s jejich příběhem do soutěže. Soutěž Chytil jsem Roma při tom - v dobrém světle má ukázat, že Romové pracují a chtějí pracovat a je součástí širší kampaně, která byla oficiálně spuštěna poslední den v červenci letošního roku plakátovou částí v pražském metru.

Celá kampaň je vystavěna na paradoxech, vtipu i pragmatické pozitivní argumentaci šikovných Romů jednotlivců. Cílovou skupinou celého projektu jsou od jeho začátku obyvatelé České republiky, tedy široká laická veřejnost, která je průběžně seznamována s příklady dobré praxe ze soužití, zaměstnávání a kulturního sdílení mezi majoritou a minoritou se zvláštním důrazem na oblast zaměstnanosti.

Klíčovým nosičem kampaně je od jejího spuštění webový portál www.mypracujeme.cz,  průběžně aktualizovaný novými příběhy pracujících Romů. Na webových stránkách se objevují také vlastních medailonky,foto a videodokumenty zasílané samotnými Romy, kteří ve svých příspěvcích odkazují na ideu kampaně. Nově se k těmto příspěvků přidají také soutěžní snímky.

Fotografická soutěž s provokativním názvem „Chytil jsem u toho cikána – v dobrém světle“ svým částečně kontroverzním pojetím navazuje na zmiňovanou reklamu v dopravních prostředcích, internetové stránky mypracujeme.cz a nově také na rozhlasovou reklamu, která bude v průběhu měsíce listopadu prezentována na Rádiu 1.

Hlavním tématem fotografické soutěže, jejímž patronem a současně také vedoucím odborné poroty je známý fotograf Jindřich Štreit, jsou pracující Romové. První linie soutěže bude probíhat anonymním hlasováním na webových stránkách www.mypracujeme.cz/fotosoutez,  z každé IP adresy může přijít jeden hlas denně. Soutěž bude napojena i na sociální sítě s možností sdílení soutěžní fotografie. Vyhrávají ty soutěžní fotografie s nejvyšším počtem hlasů. Absolutního vítěze soutěže vybere odporná porota pod vedením Jindřicha Štreita.

Termíny pro zasílání fotografií jsou od 6.11. do 28.11.2012. v rámci kategorie hlasování na webu mypracujeme.cz v podsekci „fotosoutěž“, kam soutěžící budou uploadovat vlastní fotografie.

Přečteno: 3151x
 

Kam dál:

Štítky:  

Kampaň, RomovéHLAVNÍ ZPRÁVY

Vánoce na turistické základně Myšinec v Budišovicích u Hrabyně prožily děti z dětských domovů z Čeladné, Příbora, Liptálu, Býchor a Uherského Ostrohu. (FOTO: Vladislav Sobol)

videoZÁZNAM: Situace je zoufalá, děti z dětských domovů končí i po 30 letech rozvoje ústavní péče na ulici

25.11.2019 11:33
V České republice vyrůstá v dětských domovech a dalších typech zařízení pobytové péče přes 8 000 dětí, z toho několik stovek ročně odchází do dospělosti.
 celý článek

Dalibor Karvay

Vídeňský symfonický orchestr jmenoval houslistu Dalibora Karvaye prvním koncertním mistrem

22.11.2019 11:15
Vídeňský symfonický orchestr jmenoval 34-letého slovenského houslistu Dalibora Karvaye svým prvním koncertním mistrem. Informoval o tom hudebníh časopis The Strad.
 celý článek

Druhý ročník ocenění od romských organizací a nezávislých osobností Lúč z tmy (Foto: Facebook Lúč z tmy)

videoZÁZNAM: Slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy

22.11.2019 0:01
Přímý přenos slavnostního předávání ocenění Lúč z tmy, které každoročně udělují romské organizace a nezávislé osobnosti těm, kteří se dlouhodobě zasazují o zlepšení postavení Romů v různých oblastech života nebo se významným způsobem podílejí na budování mostů mezi Romy a většinovou společností. Záštitu nad 2. ročníkem ocenění Lúč z tmy převzala slovenská prezidentka Zuzana Čaputová. Přenos z bratislavského Caffe Berinka odvysílá ROMEA TV od 19 hodin.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo