romea - logo
26. září 2021 (neděle)
svátek má Andrea

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vyhlášení vítězů Soutěže Emílie Machálkové a Karla Holomka na téma romského holokaustu se letos koná v DOXu

9.6.2021 16:03
Soutěž Emílie Machálkové a Karla Holomka (FOTO: Živá paměť)
Soutěž Emílie Machálkové a Karla Holomka (FOTO: Živá paměť)

Ve čtvrtek 17. června proběhne v pražském Centru současného umění DOX (Poupětova 1) vyhlášení vítězů 2. ročníku Soutěže Emílie Machálkové a Karla Holomka k připomínce romského holokaustu.

Soutěž je určená pro studenty a absolventy AVU, HAMU a JAMU. Vyhlašuje ji organizace Živá paměť a je součástí projektu Lačho ďives!, který podporuje romské přeživší druhé světové války v České republice formou úhrad za léky a zdravotní pomůcky a usiluje o důstojnou připomínku bezpráví spáchaného na této skupině obyvatel českých zemí.

Zabývá se nejen připomínkou romského holokaustu, ale upozorňuje i na tragické poselství z minulosti v souvislosti se současností a snaží se získat mladé lidi, aby se nad těmito tématy zamysleli.

Vyloučení ze společnosti, necitlivost a lhostejnost k utrpení slabých, starých lidí, dětí a žen, absence lidské solidarity a humanity, bagatelizace utrpení, umírání a zavraždění části obyvatelstva na základě rasových předsudků je žhavé lidskoprávní téma současnosti.

V loňském, prvním ročníku, zvítězili Benedikt Valenta v kategorii výtvarné a Pavel Nesit v kategorii hudební, druhé a třetí místo obsadili Adam Fejfar a Martin Fischer. Více k jejich tvorbě zde

Přečteno: 865x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Soutěž, Výtvarné umění, Hudba, Kultura, Holocaust, Karel HolomekHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo