romea - logo
11. srpna 2020 (úterý)
svátek má Zuzana

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Vyprázdní profesionální pěstouni v novém roce dětské domovy?

Praha, 16.11.2012 13:37, (ROMEA)
V polovině r. 2008 bylo rozhodnuto o celkové modernizaci dětského domova. Modernizací, která byla zahájena koncem téhož roku byla započata poslední fáze transformace domova z internátního typu na typ rodinný v souladu se zákonem 109/2002 Sb.
Náklady stavby: 17,1mil.Kč bez DPH
(Zdroj: DD Holice)
V polovině r. 2008 bylo rozhodnuto o celkové modernizaci dětského domova. Modernizací, která byla zahájena koncem téhož roku byla započata poslední fáze transformace domova z internátního typu na typ rodinný v souladu se zákonem 109/2002 Sb. Náklady stavby: 17,1mil.Kč bez DPH (Zdroj: DD Holice)

Na Nový rok začne platit čerstvě schválený zákon číslo 359 o sociálně právní ochraně dětí. Touto novelou nahrazují zákonodárci ústavní péči o opuštěné děti péčí pěstounskou. Některým dětským domovům tak může časem hrozit i propouštění.

Děti, o které se nemá kdo postarat, anebo které se ocitly v prostředí, jež ohrožuje jejich vývoj, dosud umísťovaly sociální pracovnice do kojeneckých ústavů a dětských domovů. Poté, co začne 1. ledna roku 2013 platit nový zákon o sociálně právní ochraně dětí, by je měly místo do ústavů dávat do přechodné pěstounské péče. Zde by měly děti žít do doby, než se pro ně najdou stálí pěstouni. Ti budou brát za svou péči plat.
Pokud se profesionálních pěstounů objeví hodně, ubude dětí v ústavech. Hrozí ale současně, že mnoho lidí se stane pěstouny spíš kvůli penězům než proto, že by chtěli pomoci. Svou kapacitu budou zároveň muset zřejmě snižovat kojenecké ústavy a dětské domovy.

„V poslední době neustále slyšíme, že děti do ústavů nepatří. Samozřejmě, že by bylo ideální, kdyby všechny děti vyrůstaly v harmonické rodině. Realita je však poněkud jiná. V kojeneckých ústavech a dětských domovech často končí děti alkoholiček, narkomanek či prostitutek. Také jsou sem umisťovány děti s vážným zdravotním postižením. Je otázka, jestli se právě o ně dokážou profesionální pěstouni postarat lépe,“ uvedla pro TV RTM primátorka města Martina Rosenbergová. „Vážím si všech pěstounů, kteří svůj život zasvětili pomoci dětem. Těm patří velký obdiv a poděkování. Na druhé straně se ale obávám, že se najdou lidé, kteří pojmou pěstounskou péči či pěstounkou přechodnou péči jako čistě výdělečnou činnost. Případy, kdy si pěstounské rodiny nabírají více dětí, aby braly příspěvky, nejsou bohužel ani dnes žádnou vzácností,“ doplnila.

Celý článek si můžete přečíst ZDE 

brf, TV RTM
Přečteno: 1065x
 

Kam dál:

Štítky:  

Sociální, Děti, Dětské domovyHLAVNÍ ZPRÁVY

Filip Grznár (zdroj: repro YouTube)

Grznár schvaloval zastřelení Roma a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. U soudu tvrdí, že šlo o nadsázku

4.8.2020 21:09
U okresního soudu v Chomutově začalo hlavní líčení v případu kulturisty Filipa Grznára, který schvaloval zastřelení mladého Roma v Chomutově a dalším Romům vyhrožoval vyvražděním. Je obviněný z násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci a ze schvalování trestného činu, za což mu hrozí až rok za mřížemi. Informuje o tom server iDNES.cz.
 celý článek

Josef Serinek (FOTO: Post Bellum)

AUDIO: Česká cikánská rapsodie. Vzpomínky proslulého „Černého partyzána“ Josefa Serinka čte herec Hynek Čermák

3.8.2020 12:10
Český rozhlas Vltava začíná vysílat čtení na pokračování vzpomínek proslulého "Černého partyzána" Josefa Serinka, jemuž se podařilo uprchnout z koncentračního tábora v Letech a zapojit se do oboje proti nacistům, kteří povraždili jeho rodinu. Premiéru každého dílu v podání herce Hynka Čermáka můžete poslouchat každý všední den v 11:30 na Vltavě a po odvysílání ještě po dobu dvou týdnů on-line.
 celý článek

videoZÁZNAM: "Leperiben: My nezapomínáme." Organizace Ara Art i letos pořádala pietní akci k připomínce obětí romského holocaustu

29.7.2020 11:58
V neděli 2. srpna od 18.30 se na pražském náměstí Míru uskutečnila 2. ročník pietní akce k připomínce obětí romského holocaustu, s názvem "Leperiben: My nezapomínáme".
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo