romea - logo
6. dubna 2020 (pondělí)
svátek má Vendula
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vyšetřování výhrůžek zpěváku Radku Bangovi pokračuje. Policie řeší i vyhrožování jeho bratru Patrikovi

30.1.2017 11:20
Fanoušci xenofobního Ortelu vyhrožují zpěváku Radku Bangovi (Koláž: Romea.cz)
Fanoušci xenofobního Ortelu vyhrožují zpěváku Radku Bangovi (Koláž: Romea.cz)

Policie serveru Romea.cz potvrdila, že stále vyšetřuje výhrůžky smrtí zpěvákovi Radku Bangovi. Hrozby fyzickou likvidací a zplynováním se začaly objevovat na Bangově facebookovém profilu poté, co veřejně kritizoval úspěch xenofobní kapely Ortel v soutěži Český slavík. Policie ale nechce ze strategických důvodů sdělovat podrobnější informace.

"Policie ČR monitoruje sociální sítě a vyhodnocuje komunikace, které vedou jejich uživatelé. Dále můžeme potvrdit, že se touto záležitostí Policie ČR zabývá, nicméně z taktických důvodů v tuto chvíli nebudeme zveřejňovat bližší informace," uvedla pro server Romea.cz vrchní inspektorka Jana Šteinerová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Podrobnější informace nechce zveřejňovat zatím ani Radek Banga, který našemu serveru sdělil, že v této věci je potřeba komunikovat přímo s jeho právní zástupkyní Klárou Kalibovou.

"V případě Radka Bangy probíhají úvodní neprocesní úkony trestního řízení. Pan Banga respektuje omezení, se kterým jej seznámila policie, a která mu znemožňují zveřejnit informace potenciálně ohrožující trestní řízení. Vyhodnotit činnost policie bude spravedlivě možné až po několika měsících," uvedla pro server Romea.cz právní zástupkyně Radka Bangy Klára Kalibová.

Kromě útoků na samotného Radka Bangu začali rasisté útočit i na jeho bratra Patrika a na organizaci ROMEA, které na zpravodajském serveru Romea.cz o jednání Radka Bangy informovala.

"Byl jsem vypovídat na policii. Pouze jsem zopakoval to, co jsem již uvedl do trestního oznámení. Popsal jsem konkrétní výhružky, které mi přišly a kde mi bylo vyhrožováno," uvedl pro server Romea.cz Patrik Banga.

Trestní oznámení, které organizace ROMEA podala na začátku prosince poté, co uživatel Facebooku vyhrožoval také vypálením kanceláře organizace, bylo policií odloženo s odůvodněním, že se nejedná o trestní čin.

"Provedeným šetřením nebyly zjištěny skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin a odůvodňující zahájení úkonů trestního řízení podle § 158 odst. 3 trestního řádu,“ stojí ve vyrozumění, které organizace obdržela minulý týden.

Naopak za výhrůžku na sociální síti poslal na čtyři měsíce do vězení lounský Okresní soud dvacetiletého Roma, který v souvislosti s říjnovým úmrtím Miroslava Demetera v žatecké pizzerii napsal kuchaři z tohoto podniku "Před jeho ženou bych ho zastřelil. Čau, užij si to v pekle.".

Za vulgární rasistické nadávky, které vykřiknul po pietním shromáždění po úmrtí zmíněného Miroslava Demetera směrem k opodál stojící policejní hlídce a pomyslným "vrahům", šel do vězení i jiný Rom. Jednačtyřicetiletého Miroslava Fedáka poslal za hanobení národa a rasy Okresní soud v Lounech do vězení na osm měsíců.

Přečteno: 6932x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

vyšetřování, Policie, výhrůžky, Rasismus, Sociální sítě, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

Nikola Taragoš, programový ředitel Romodrom, o.p.s. v rozhovoru pro ROMEA TV.

videoNikola Taragoš: Snažíme se zabránit zhoršení situace našich klientů, dodáváme jim ochranné pomůcky i základní potraviny

1.4.2020 12:00
Dalším hostem v sérii rozhovorů s osobnostmi, kteří aktivně pomáhají v době nouzového stavu je programový ředitel organizace Romodrom.
 celý článek

Tisková konference k zvládnutí onemocnění COVID-19 v romských lokalitách na Slovensku

videoSlovensko bude testovat Romy v osadách. Nakažení Romové by pak mohli být izolováni ve státních zařízeních

1.4.2020 15:50
Od pátku se na Slovensku spustí testování na onemocnění COVID-19 ve 33 romských osadách. Matovič na tiskové konferenci společně s Peterem Pollákem a novou zmocněnkyní pro romské komunity Andreou Bučkovou představil plán boje s konoravirem v romských lokalitách. Odběry, na které dohlédnou vojáci, budou probíhat od 3. do 9. dubna. O den později, 10. dubna, by už měly být známy výsledky. "To, že jde armáda do osad není demonstrace síly," tvrdí premiér Igor Matovič. Vojenští lékaři podle něj budou s testy pomáhat proto, aby testování nezatížilo civilní zdravotníky. Premiér Igor Matovič chce nakažené Romy z osad umístit do státních zařízení.
 celý článek

V pátek 17. 2. 2017 jednala Rada vlády pro záležitosti romské menšiny poprvé pod vedením ministra pro lidská práva Jana Chvojky (FOTO: Úřad vlády ČR)

Úřad vlády vyzývá k nominaci nových členů do Rady vlády pro záležitosti romské komunity

1.4.2020 11:05
Úřad vlády vyzývá na stránkách kabinetu k nominaci nových členek a členů do Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Rada má v současné době 29 členek a členů, z toho 16 zástupkyň a zástupců státní správy a 13 občanských členek a členů zejména z řad Romů - tři tedy chybí.
 celý článek

www.iROZHLAS.cz

Další články z rubriky..
romea - logo