romea - logo
16. února 2020 (neděle)
svátek má Ljuba
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vyšetřování výhrůžek zpěváku Radku Bangovi pokračuje. Policie řeší i vyhrožování jeho bratru Patrikovi

30.1.2017 11:20
Fanoušci xenofobního Ortelu vyhrožují zpěváku Radku Bangovi (Koláž: Romea.cz)
Fanoušci xenofobního Ortelu vyhrožují zpěváku Radku Bangovi (Koláž: Romea.cz)

Policie serveru Romea.cz potvrdila, že stále vyšetřuje výhrůžky smrtí zpěvákovi Radku Bangovi. Hrozby fyzickou likvidací a zplynováním se začaly objevovat na Bangově facebookovém profilu poté, co veřejně kritizoval úspěch xenofobní kapely Ortel v soutěži Český slavík. Policie ale nechce ze strategických důvodů sdělovat podrobnější informace.

"Policie ČR monitoruje sociální sítě a vyhodnocuje komunikace, které vedou jejich uživatelé. Dále můžeme potvrdit, že se touto záležitostí Policie ČR zabývá, nicméně z taktických důvodů v tuto chvíli nebudeme zveřejňovat bližší informace," uvedla pro server Romea.cz vrchní inspektorka Jana Šteinerová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Podrobnější informace nechce zveřejňovat zatím ani Radek Banga, který našemu serveru sdělil, že v této věci je potřeba komunikovat přímo s jeho právní zástupkyní Klárou Kalibovou.

"V případě Radka Bangy probíhají úvodní neprocesní úkony trestního řízení. Pan Banga respektuje omezení, se kterým jej seznámila policie, a která mu znemožňují zveřejnit informace potenciálně ohrožující trestní řízení. Vyhodnotit činnost policie bude spravedlivě možné až po několika měsících," uvedla pro server Romea.cz právní zástupkyně Radka Bangy Klára Kalibová.

Kromě útoků na samotného Radka Bangu začali rasisté útočit i na jeho bratra Patrika a na organizaci ROMEA, které na zpravodajském serveru Romea.cz o jednání Radka Bangy informovala.

"Byl jsem vypovídat na policii. Pouze jsem zopakoval to, co jsem již uvedl do trestního oznámení. Popsal jsem konkrétní výhružky, které mi přišly a kde mi bylo vyhrožováno," uvedl pro server Romea.cz Patrik Banga.

Trestní oznámení, které organizace ROMEA podala na začátku prosince poté, co uživatel Facebooku vyhrožoval také vypálením kanceláře organizace, bylo policií odloženo s odůvodněním, že se nejedná o trestní čin.

"Provedeným šetřením nebyly zjištěny skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin a odůvodňující zahájení úkonů trestního řízení podle § 158 odst. 3 trestního řádu,“ stojí ve vyrozumění, které organizace obdržela minulý týden.

Naopak za výhrůžku na sociální síti poslal na čtyři měsíce do vězení lounský Okresní soud dvacetiletého Roma, který v souvislosti s říjnovým úmrtím Miroslava Demetera v žatecké pizzerii napsal kuchaři z tohoto podniku "Před jeho ženou bych ho zastřelil. Čau, užij si to v pekle.".

Za vulgární rasistické nadávky, které vykřiknul po pietním shromáždění po úmrtí zmíněného Miroslava Demetera směrem k opodál stojící policejní hlídce a pomyslným "vrahům", šel do vězení i jiný Rom. Jednačtyřicetiletého Miroslava Fedáka poslal za hanobení národa a rasy Okresní soud v Lounech do vězení na osm měsíců.

Přečteno: 6930x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

vyšetřování, Policie, výhrůžky, Rasismus, Sociální sítě, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

Tomáš Kaluja. Foto z videa o projektu Vnímaví pre zraniteľných

ČRo: Neřeším, jestli jsem Rom, Maďar nebo Slovák. Jsem obyčejný člověk, říká tanečník Tomáš Kaluja

7.2.2020 10:56
Tomáš Kaluja je maturantem Střední zdravotnické školy v Rožňave. Pochází z romské křesťanské rodiny z Veľkých Kapušan. Už od dětství je jeho největším koníčkem tanec. Soutěžně se mu věnuje doma na Slovensku, ale i v zahraničí. Mimo to patří mezi romské dobrovolníky, kteří pomáhají budovat romskou identitu u romských dětí, které jsou vychovávány v neromských náhradních rodinách.
 celý článek

(Zdroj: Archiv TV NOVA)

Módní návrhář Pavel Berky postoupil mezi TOP 16 v soutěži MasterChef Česko

7.2.2020 0:35
Úspěšný módní návrhář Pavel Berky zkusil své štěstí v soutěži MasterChef Česko. Kachní prso s bramborem a takzvané “griláše” s kachní paštikou
 celý článek

Vepřín v místě bývalého koncentračního tábora v Letech u Písku (FOTO: Muzeum romské kultury)

Demolice vepřína v Letech by měla začít v červnu a skončit letos

6.2.2020 15:35
V Letech na Písecku by letos v červnu mohla začít demolice vepřína, na jehož místě stával za války koncentrační tábor pro Romy. ČTK to dnes řekla Lucie Horáková, mluvčí Muzea romské kultury, které v místě vybuduje památník romského holokaustu.
 celý článek

Další články z rubriky..
romea - logo