romea - logo
4. července 2020 (sobota)
svátek má Prokop
Loading
rozšířené vyhledávaní

Vyšetřování výhrůžek zpěváku Radku Bangovi pokračuje. Policie řeší i vyhrožování jeho bratru Patrikovi

30.1.2017 11:20
Fanoušci xenofobního Ortelu vyhrožují zpěváku Radku Bangovi (Koláž: Romea.cz)
Fanoušci xenofobního Ortelu vyhrožují zpěváku Radku Bangovi (Koláž: Romea.cz)

Policie serveru Romea.cz potvrdila, že stále vyšetřuje výhrůžky smrtí zpěvákovi Radku Bangovi. Hrozby fyzickou likvidací a zplynováním se začaly objevovat na Bangově facebookovém profilu poté, co veřejně kritizoval úspěch xenofobní kapely Ortel v soutěži Český slavík. Policie ale nechce ze strategických důvodů sdělovat podrobnější informace.

"Policie ČR monitoruje sociální sítě a vyhodnocuje komunikace, které vedou jejich uživatelé. Dále můžeme potvrdit, že se touto záležitostí Policie ČR zabývá, nicméně z taktických důvodů v tuto chvíli nebudeme zveřejňovat bližší informace," uvedla pro server Romea.cz vrchní inspektorka Jana Šteinerová z Krajského ředitelství policie Středočeského kraje.

Podrobnější informace nechce zveřejňovat zatím ani Radek Banga, který našemu serveru sdělil, že v této věci je potřeba komunikovat přímo s jeho právní zástupkyní Klárou Kalibovou.

"V případě Radka Bangy probíhají úvodní neprocesní úkony trestního řízení. Pan Banga respektuje omezení, se kterým jej seznámila policie, a která mu znemožňují zveřejnit informace potenciálně ohrožující trestní řízení. Vyhodnotit činnost policie bude spravedlivě možné až po několika měsících," uvedla pro server Romea.cz právní zástupkyně Radka Bangy Klára Kalibová.

Kromě útoků na samotného Radka Bangu začali rasisté útočit i na jeho bratra Patrika a na organizaci ROMEA, které na zpravodajském serveru Romea.cz o jednání Radka Bangy informovala.

"Byl jsem vypovídat na policii. Pouze jsem zopakoval to, co jsem již uvedl do trestního oznámení. Popsal jsem konkrétní výhružky, které mi přišly a kde mi bylo vyhrožováno," uvedl pro server Romea.cz Patrik Banga.

Trestní oznámení, které organizace ROMEA podala na začátku prosince poté, co uživatel Facebooku vyhrožoval také vypálením kanceláře organizace, bylo policií odloženo s odůvodněním, že se nejedná o trestní čin.

"Provedeným šetřením nebyly zjištěny skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin a odůvodňující zahájení úkonů trestního řízení podle § 158 odst. 3 trestního řádu,“ stojí ve vyrozumění, které organizace obdržela minulý týden.

Naopak za výhrůžku na sociální síti poslal na čtyři měsíce do vězení lounský Okresní soud dvacetiletého Roma, který v souvislosti s říjnovým úmrtím Miroslava Demetera v žatecké pizzerii napsal kuchaři z tohoto podniku "Před jeho ženou bych ho zastřelil. Čau, užij si to v pekle.".

Za vulgární rasistické nadávky, které vykřiknul po pietním shromáždění po úmrtí zmíněného Miroslava Demetera směrem k opodál stojící policejní hlídce a pomyslným "vrahům", šel do vězení i jiný Rom. Jednačtyřicetiletého Miroslava Fedáka poslal za hanobení národa a rasy Okresní soud v Lounech do vězení na osm měsíců.

Přečteno: 6947x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

vyšetřování, Policie, výhrůžky, Rasismus, Sociální sítě, FacebookHLAVNÍ ZPRÁVY

Lucie Kováčová v Desetiminutovce Plus Richarda Samka

videoDesetiminutovka Plus s Lucií Kováčovou: Kryštof Kolumbus v sukni, Romka která procestovala svět

22.6.2020 17:56
Lucie Kováčová začala snít o cestování, už když byla malá. Dle svých slov trávila v dětství většinu času v knihovnách s obrovskou touhou po znalostech o světě. Během prázdnin na rozdíl od ostatních dětí stihla přečíst i až 40 knih.
 celý článek

Další dezinformace na facebooku. Tuto výzvu, kterou si vymysleli krajně pravicoví vtipálci, bere hodně lidí vážně.

Češi poklekněte před Romy - tak zní další dezinformace na internetu. Hodně lidí ji bere vážně

22.6.2020 16:25
Česká krajní pravice v rámci své deziformační kampaně občas spáchá i nějaký ten pokus o žert. To se týká i rádoby parodické výzvy na facebooku, aby  Češi poklekli před Romy a políbili jim nohy. Není asi příliš divu, že poměrně dost jejích příznivců bere tenhle tento "vtip" vážně, odpovídá to mentální úrovni této části politického spektra. 
 celý článek

Stipendisté organizace ROMEA (FOTO: Petr Zewlakk Vrabec)

Nová výzva pro romské studenty středních a vysokých škol! ROMEA vyhlašuje stipendijní program pro rok 2020/21

19.6.2020 15:36
Romští studenti se mohou od pondělí 22. června do pátku 17. července hlásit o stipendium organizace ROMEA na školní, potažmo akademický, rok 2020/2021. Stipendijní program běží od roku 2016 a letos stipendiem podpoří 90 romských studentů středních, vyšších odborných a nově také vysokých škol. Do programu se mohou hlásit studenti prezenční i distanční formy studia a u vysokoškoláků v jakémkoli stupni bakalářského, magisterského i doktorského studia. Pro zájemce bude od pondělí na webových stránkách www.romskastipendia.cz otevřen elektronický formulář, prostřednictvím kterého budou moci studenti žádosti posílat.
 celý článek

 

Další články z rubriky..
romea - logo