romea - logo
7. prosince 2021 (úterý)
svátek má Ambrož

 

VYHLEDÁVÁNÍ
 

Výstava "Jak ztratit další generaci" je o pokrytectví ve vzdělávání Romů

Jihlava, 8.10.2013 10:57, (ROMEA)
Výstava
Výstava "Jak ztratit další generaci" (Zdroj: osf.cz)

Tento týden proběhla vernisáž výstavy „Jak ztratit další generaci“, jež uvádí fotografie a příběhy romských dětí, které český stát poslal do zvláštních škol. Vernisáž se konala v Městské knihovně v Jihlavě a její součástí byla i diskuse o současné situaci romských dětí na školách, nebo vystoupení skupiny United Gipsy Crew.

Putovní výstava americké autorky Stephanie Sinclair vypráví příběhy mladých lidí, kteří zažalovali český stát u Evropského soudu pro lidská práva za to, že je poslal do zvláštních škol. „Rozsudek soudu v roce 2007 sice potvrdil, že romské děti čelí na českých školách diskriminaci, bohužel však i dnes končí nadměrné množství romských dětí v praktických školách,“ uvedla koordinátorka Nadace Open Society Fund Praha Karin Marques.

Během vernisáže  právě proto proběhla diskuse o vzdělávání romských dětí, které se zúčastnila studentka Právnické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně Anna Dudiová, student romistiky na Univerzitě Karlově Michal Mižigár a koordinátorky Nadace Open Society Fund Praha Magdaléna Karvayová a Karin Marques.

brf, osf.cz
Přečteno: 1635x
 

Nepřehlédněte:

Kam dál:

Štítky:  

Vzdělávání, Romové, rozsudek, rozsudek D.H., Jihlava, fotografie, Výstava, školstvíHLAVNÍ ZPRÁVY

 

Další články z rubriky..
romea - logo